Mersin Marina, Türkiye‘nin Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük marinası. 2011 yılında yaşam merkezi temasıyla hizmete giren marina, şehir marinası anlayışı ile kentin sosyal yaşamına yeni bir soluk getirdi. Mersin‘in Akdeniz atmosferinin parçası olan marina, yat bağlama alanları ve yatlara hizmet veren bölümünün yanı sıra alışveriş merkezi ve restoran kafeleriyle şehrin buluşma noktası.

Restoran, SPA, bar, yat kulübü ve spor merkezi gibi birçok sosyal olanağın bulunduğu Mersin Marina’da, yat sahiplerinin ihtiyaç duyacağı tüm alanlar düşünülmüş. Yat gereçleri satan mağazalar, çamaşırhane, duş-tuvalet, süpermarket, özel park yerleri, TV bağlantısı, kablosuz internet, ilkyardım, tekne bakım, akaryakıt, yatçı depoları, gümrük giriş-çıkış kapısı gibi hizmetler yat sahiplerinin hayatını kolaylaştırıyor.

Mersin Marina Hakkinda
Mersin Marina

Mersin Marina

Mersin Marina, Yenişehir ilçesi Eğriçam Mahallesinde, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alıyor. Mersin Yat Limanı İşletmeleri AŞ tarafından gerçekleştirilen marina yatırımı 210 bin m² alanı kapsıyor. 2011 yılı yaz sezonunda açılan ve kente farklı bir soluk getiren Mersin Marina, 500 yatlık deniz, 500 yatlık kara bağlama kapasitesi ile ülkemizin Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük marinası unvanını sahip.

Şehir marinası anlayışı üzerine kurgulanan ve Mersin’e yeni bir yaşam kalitesi sunmayı amaçlayan marinanın sosyal donatı alanları Mersin ve çevre kentlerden gelen ziyaretçilerin şehirdeki buluşma noktasına dönüştü. 2 bin kişilik amfi tiyatro, 850 araçlık otopark, 1.000 m²’lik açık Çocuk Eğlence Alanı, 60 bin m² süs havuzları ile zenginleştirilmiş rekreasyon alanları, 3 bin 500 m²’lik alana kurulu Yat Kulübü ve Spor Merkezi ziyaretçilerin vakit geçirebileceği alanlar arasında.

Malta

Mersinlilerin nefes almak, dinlenmek ve vakit geçirmek için tercih ettiği marinada günün her saati kalabalıkla karşılaşmak mümkün. Ayrıca, Akdeniz ve yöresel mutfaklardan örneklerin sunulduğu deniz kıyısındaki restoranlar bölgesi, yeme-içme kültürü ile öne çıkan şehirde yepyeni mekanlara ev sahipliği yapıyor.

Mersin Marina’nın marina hizmetleri

Mersin Marina, bünyesinde bulundurduğu spa, restoran, bar, yat kulübü ve spor merkezi gibi sosyal olanağın yanı sıra yatçılar için yat gereçleri satan mağazalar, süpermarket, özel park yerleri, çamaşırhane, duş-tuvalet, kablosuz internet erişimi, TV bağlantısı, akaryakıt ikmal, tekne bakım, ilkyardım alanı, meteoroloji istasyonu, yatçı depoları, hudut kapısı giriş çıkış ve gümrük hizmetlerini uluslararası standartlarda sunuyor.

Mersin Marina
Mersin Marina

Mersin Marina ziyaret bilgileri

🗺 Adres: Eğriçam Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:33 Yenişehir, Mersin
📲 mersinmarina.com.tr ☎️ 0 (324) 3300300
Mersin Marina ziyaret saatleri: Mersin Marina haftanın 7 günü, 24 saat açık. Marinanın AVM ile restoran ve kafe bölümü ise haftanın 7 günü, 10.00-22.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Mersin Marina’ya nasıl gidilir

Mersin Marina, Mersin’in Yenişehir ilçesi Eğriçam Mahallesi’nde bulunuyor. Çevre Yolu’ndan geçen dolmuşlar, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alan marinanın 500 metre yakınına kadar geliyor. Dolmuştan indikten sonra taksi ya da yürüyerek ulaşım sağlanıyor. Marinaya en yakın havalimanı ise 92 km uzaklıkta, Mersin’in komşu şehri Adana’da bulunuyor.

Mersin Marina
Mersin Marina

Biz zamanlar çok önemli bir yerleşim yeri olan Klikya’nın kalbinde olan Mersin, tatil ve turizm yeri olarak artık biraz unutulmuş olsa da, hem güzel koyları, hem ilçelerinin güzellikleriyle yeniden keşfedilmeyi bekliyor. Marinaya çok yakın oldan mersin masaj merkezleri içerisinde en kaliteli olan SPA Bali’de Thai veya Bali masajı yaptırın.

Mersin Deniz Müzesi, Latin İtalyan Katolik Kilisesi, Tarsus Saint Paul Kuyusu ve Saint Paul Kilisesi, Tarsus Şelalesi, Soli Antik Kenti, Yumuktepe, Cennet-Cehennem Mağaraları, Aya Tekla Kilisesi, Kanlıdivane, Uzuncaburç gibi bölgede çok sayıda gezilecek ve görülecek yer var.

Mersin Marina, en az Mersinlilerin olduğu kadar çevre illerde yaşayanların da bölgede soluklanmak ve vakit geçirmek için tercih ettiği bir sosyal yaşam alanı. Yurt dışından gelen ziyaretçiler ve Doğu Akdeniz’de yat turu yapanların önemli bir durağına dönüşen marinada hareketlilik hiç bitmiyor. Özellikle hafta sonları ziyaretçi akını ile karşılaşan marina, Mersin’de gezilecek yerler arasında bulunuyor.

3 Yorumlar

  1. Çok işime yarayan bir makale oldu, Mersin Marina’sız rekreasyon alansız bir Mersin düşünülemez. Keyifle ve sonuna kadar okudum. Teşekkür ederim, yazılarınızı dikkatle takip ediyorum.

  2. Burası çok keyiflidir, şehrimizin en canlı yeri ve en sevdiğim yer 🙂 Modern mekanlar için tavsiye ederim. Misafiriniz gelirse götürün.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz