Türkiye’nin Doğu Akdeniz çanağındaki en büyük marinası olan Mersin Marina, Mersin‘de yeni bir yaşam merkezine dönüştü. 2011 yılından bu yana hizmet veren marina, şehir marinası anlayışı ile bir çekim merkezi olmayı başarıyor. Mersin’de yaşayanların vakit geçirmek ve soluklanmak için tercih ettiği marina, çevre illerden de çok sayıda ziyaretçi ağırlıyor.

Restoran, SPA, bar, yat kulübü ve spor merkezi gibi birçok sosyal olanağın bulunduğu Mersin Marina’da, yat sahiplerinin ihtiyaç duyacağı tüm alanlar düşünülmüş. Yat gereçleri satan mağazalar, çamaşırhane, duş-tuvalet, süpermarket, özel park yerleri, TV bağlantısı, kablosuz internet, ilkyardım, tekne bakım, akaryakıt, yatçı depoları, gümrük giriş-çıkış kapısı gibi hizmetler yat sahiplerinin hayatını kolaylaştırıyor.

Mersin Marina Hakkinda
Mersin Marina

Mersin Yat Limanı İşletmeleri AŞ tarafından gerçekleştirilen yatırım 210,000 m² alanı kapsıyor. Marinada yapımı devam eden otel inşaatının bitmesiyle Mersin turizmine daha büyük bir katkı sağlanması hedefleniyor.

Mersinlilerin nefes almak, dinlenmek ve vakit geçirmek için tercih ettiği marinada günün her saati kalabalıkla karşılaşmak mümkün. Ayrıca, Akdeniz ve yöresel mutfaklardan örneklerin sunulduğu deniz kıyısındaki Restoranlar Bölgesi, Mersin’i ziyaret edenlerin ilk görmek istediği yerler arasında.Sayılarla Mersin Marina

Sosyal donatı alanları ile kente farklı bir soluk getiren Mersin Marina’da, 500 denizde, 500 karada olmak üzere 1,000 tekne kapasitesi, 2,000 kişilik amfi tiyatro, 850 araçlık otopark, 1,000 m²’lik açık Çocuk Eğlence Alanı, 60,000 m² süs havuzları ile zenginleştirilmiş rekreasyon alanları, 3,500 m²’lik alana kurulu Yat Kulübü ve Spor Merkezi, 160 ton kapasiteli travel lift bulunuyor.

Mersin Marina
Mersin Marina

Mersin Marina’ya nasıl gidilir

Mersin’in Yenişehir ilçesi Eğriçam Mahallesi’nde bulunan Mersin Marina, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yer alıyor. Çevre Yolu’ndan geçen dolmuşlar, marinanın 500 m yakınına kadar geliyor. Dolmuştan indikten sonra taksi ya da yürüyerek ulaşım sağlanıyor.

En az Mersinlilerin olduğu kadar çevre illerde yaşayanların ilgisini de kısa sürede çekmeyi başaran Mersin Marina, şehirde yeni bir çekim merkezine dönüştü. Yurtdışından gelen ziyaretçiler ve Doğu Akdeniz’de yat turu yapanların önemli bir durağına dönüşen marinada hareketlilik hiç bitmiyor. Özellikle hafta sonları yoğun ilgi ile karşılaşan marina, Mersin’de gezilecek yerler arasında bulunuyor.

Mersin Marina
Mersin Marina

Biz zamanlar çok önemli bir yerleşim yeri olan Klikya’nın kalbinde olan Mersin, tatil ve turizm yeri olarak artık biraz unutulmuş olsa da, hem güzel koyları, hem ilçelerinin güzellikleriyle yeniden keşfedilmeyi bekliyor. Marina’ya çok yakın oldan mersin masaj merkezleri içerisinde en kaliteli olan SPA Bali’de Thai veya Bali masajı yaptırın.

Tarsus Saint Paul Kuyusu ve Saint Paul Kilisesi, Tarsus, Tarsus Şelalesi, Soli Antik Kenti, Yumuktepe, Cennet-Cehennem Mağaraları, Aya Tekla Kilisesi, Kanlıdivane, Uzuncaburç gibi bölgede çok sayıda gezilecek ve görülecek yer var.

3 YORUM

  1. Sorularınızı Instagram @yoldaolmak hesabımdan sorabilirsiniz

    145,2k Takipçiler
    Takip et
  2. Çok işime yarayan bir makale oldu, Mersin Marina’sız rekreasyon alansız bir Mersin düşünülemez. Keyifle ve sonuna kadar okudum. Teşekkür ederim, yazılarınızı dikkatle takip ediyorum.

  3. Ah Mersin’i özledim, kızkalesi manzarasını 🙂 Ah eskiler çok keyifli güzel insanları vardır Mersin’in.

  4. Burası çok keyiflidir, şehrimizin en canlı yeri ve en sevdiğim yer 🙂 Modern mekanlar için tavsiye ederim. Misafiriniz gelirse götürün.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın