Filipinler‘in Luzon Adası’ında, dağlık bir bölgedeki Sagada, gezginler için bir çok aktivite sunuyor. Bunlardan biri de mağara trekkingi ve mağaracılık. Turizm ofisinde kaydınızı yaptırıp, rehber eşliğindeki trekking grubuna dahil oluyorsunuz. Burada yer alan Sumaguing ve Lumiang Mağaraları arasında uzanan zorlu 2 km’lik geçişi yürüyerek gerçekleştiriyorsunuz.

Uzun süreli seyahatlerde, rehber gerektiren aktiviteleri tek başınıza yapmaya  başladığınızda, bunla doğru orantılı olarak özgüven de artıyor. Bu özgüven bazen riskli ve hayatı tehlikeye atacak kararları cesurca ve riskleri de alarak yapmanıza sebep olabiliyor. Şimdiye kadar hiç kimsenin yapmadığı bir şeyi yapmaya karar vermiştim, bu 2 mağara arasındaki geçidi kılavuzsuz geçmek.

Sumaging Cave-Sagada-Philippines

Sumaguing ve Lumiang Mağaraları

Bunu yapan ilk kişi olduğumu bu maceramdan sonra öğrenecektim. Hayatımın en büyük macerasını yaşadım: Ölümle kol kola yürümek gibi bir şeydi.

Önceki blog yazısıBodrum’da Kış Tatili Yapmanın Tam Zamanı
Sonraki blog yazısıİlginç Kavanozlar: Plain of Jars, Laos
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

1 YORUM

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın