Kamboçya‘da toplam 28 gün kaldım. Tayland’ın Koh Chang Adası‘ndan Kamboçya’ya, Hat Lek-Cham Yeam sınır kapısından girdim. Sınır kapısına en yakın kasaba olan Koh Kong‘da temiz ve kaliteli ucuz otel ve hızlı internet bulunca 6 gün burada kaldım. Yoldaolmak.com’u wordpress hostingeden self hostinge aktarma çalışmalarını burada yaptım. Sonrasındaki rotam, Kamboçya’nın en popüler resort ve tatil şehri Sihanoukville oldu. Burada 12 gün kaldım.

Çoğunlukla zamanın laptop başında geçti, Bamboo Adası tekne turu yapmak burada oldukça keyifli oldu. Songkran Festivali‘ni burada kutladıktan sonra Kampot’a geçip orada 2 gece, Kep’de ise 3 gece kaldım. Phnom Penh’te 2 gece kalıp, Ölüm Tarlaları (Killing Fields) ve Tuol Sleng Soykırım Müzesi’ni gezdim.

Efsanevi Dünyanın En Büyük Tapınak Şehri: Angkor Wat‘ı görmek için Siem Reap‘a geçtim. Tonle Sap Gölü: Yüzen Evler‘in bulunduğu Chong Khneas köyünü gezdim. Kamboçya seyahati sonrası Poipet-Aranyaprathet sınır geçişi ile Tayland’a geçtim.

Kamboçya Turu Gezi RotamKamboçya_Rotam_Yolda_Olmak

Koh Chang (Tayland) →Krong Koh Kong (Kamboçya) →Sihanoukville →Kampot →Kep →Phnom Penh →Siem Reap→ Poipet→ Koh Samet (Tayland)

142,1k Takipçiler
Takip et

6 YORUM

  1. Kemal hocam merhabalar. eylül ayında kamboçya – Vietnam gezisi yapacağım. kamboçya’da yaşayan bir arkadaşımdan duyduğum bizim ehliyetlerin orada geçersiz olduğuydu. Bu konuda bilginiz var mı? Çünkü orayı motor kiralayıp hızlıca gezme niyetim var.
    Ve ayrıca Vietnam vizesinin sıkıntılı oluşundan dolayı Kamboçyadan gidiş dönüş uçak bileti alarak çözmeyi düşünüyorum. sizce başarılı olabilecek miyim. Kafamda deli sorular abi. Şu garip kardeşine bir yol göstermelisin bence 🙂

  2. Blog süper öncelikle gezi yazılarının çoğunu okuyorum takip ediyorum. 🙂 Aileden biri gibi oldunuz sizin rotalarınızdan birine gidiyorsak öncelikle sizin yazılarınızı çalışıyorum. 🙂 Şimdiki rotamız Kamboçya ve Vietnam gerçi tursuz gitmeye cesaret edemiyorduk ama sanırım kendimiz ayarlayacağız yazılarınız beni cesaretlendirdi.

    Bir de Guney Amerika turu için sizi bekliyorum. 😉 Umarım yeni rotalarınızın içerisinde Guney Amerika vardır. Sevgiler,

  3. Yazılarınız gerçekten çok güzel. Ailecek yararlanıyoruz Biz de Koh Samet’ten sonra Trat’tan Kamboçya’ya geçmeyi düşünüyoruz, ama sizin yazılardan sonra Bambu Adası yakınlarında bir yerden sonra Siem Reap’e mi geçsek? veya direkt Siem Reap’e Trat’tan gidilebilir mi?

    • Ulaşım o coğrafyada çok kolay. Muhtemelen Ko Samet’ten Siem Reap’e direk biletinizi adadan alabilirsiniz. İster önce Siem Reap’e geçer, Angkor Wat sonrası oradan güneye inersiniz veya benim Kamboçya haritası üzerinde işaretliğim rotamı takip edersiniz, size kalmış.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın