Hurgada, Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında yer alıyor. 250.000’den fazla nüfusuyla hızlı bir gelişim ve değişim içerisinde. Kızıldeniz turizmin hızla gelişmesinde en büyük etmenlerden birisi. Dünyanın en zengin su altı yaşamına sahip yerlerden birisi. Tüple dalış, deniz paraşütü, rüzgâr sörfü, şnorkelle dalma gibi su sporları popüler. Diğer yanda dünyanın en eski medeniyetlerine dair kalıntıları barındıran, dünyanın en büyük açık hava müzelerinden Luksor’a sadece birkaç saat uzaklıkta.

Hurgada Marina, gelişen turizm ile birlikte şehrin yeni bir kimlik kazandığı yerlerden birisi. 2008 yılında hayata geçirilen proje ile, gelen turistlerin ve burada yaşayan expatların takılabilecekleri özel mekanlar oluşturulmuş. Sekkala olarak bilinen bölgede kurulmuş marinaya, nerede olursanız olun taksiyle 15 dakika ulaşabiliyorsunuz.

Çok sayıda restoran, cafe ve barlar Hurgada Marina Bulvarı boyunca sıralanıyor. Bir açıdan bana İzmir Kordon’u anımsattı. Cafelerin önünde bulvar ve onun da önünde, lüks yat ve teknelerin demir attığı koy bulunuyor. Giftun Island National Park’ın adalarından olan Giftun Adası‘ndaki Mahmya Plajı iiçin tekneler yine bu marinadan kalkıyor. Hediyelik eşya alabilecek ve alışveriş yapabilecek shoplar da bulmak mümkün.

Hurgada Marina
Hurgada Marina Bulvarı

Zengin menü seçenekleri olan yirmiden fazla restoran var. Bazıları, yerel canlı müzikler eşliğinde eğlenceli ortamlar sunuyor. Hurgada gezisi sonrası güzel bir akşam yemeği ve sonrasında nargile ve kahve için gayet güzel bir yer.

Malta

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz