Makedonya Tatil

Farklı habercilik anlayışını özgün tasarımıyla birleştirerek kendine has bir yayıncılık anlayışı getirmiş olan Dipnot Tablet‘de Yol Hikâyesinin Başlangıcı: Melekler Şehri Bangkok adlı yazım Dipnot Tablet 63. Sayıda yayınlandı. Bu haftaki gezi yazısında, yaşam, şehir, kültür hakkında izlenimlerimi paylaştım. Uzun soluklu seyahatime ilk başladığım ülke Tayland olmuştu; ilk durağım ise Bangkok’tu.

Canlı şehri Bangkok, Güney Asya’nın aynı zamanda kalbi sayılır. Geleneksel yaşamın batı modernizmiyle harmanlandığı şehir nemli, sıcak, kalabalık ve gürültülü. Backpacker gezginlerin Asya seyahatlerine başladıkları ilk destinasyon olarak oldukça da gözde bir yer. Bangkok, renklerin, kokuların ve tatların içine doğru egzotik bir yolculuk sunuyor.

Yol Hikâyesinin Başlangıcı-Melekler Şehri Bangkok (1)
Melekler Şehri Bangkok
Melekler Şehri Bangkok
Melekler Şehri Bangkok
Melekler Şehri Bangkok
Melekler Şehri Bangkok
Melekler Şehri Bangkok

Klasik dergilerin dijital ortama aktarılmış halinden farklı olan Dipnot Tablet‘de güncel yazı ve içerikler ses, müzik, video ve fotoğraflarla zenginleştirilerek okuyucularına sunulmaktadır. Bildiğiniz yayın ortamlarında bulunmayan bir çok araştırma, bilgi, röportaj, kitap tanıtımları, ülke gezi yazılarına Ipad veya Android tabletinizden ulaşabilirsiniz.

Önceki blog yazısıYeni Rota: Türkiye!
Sonraki blog yazısıA 48 Hour Hong Kong Experience: The Fun Begins!
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

1 YORUM

  1. Nedense Tayland denince benim aklıma pek de hoş olmayan şeyler geliyordu. Tayland’a bakış açım değişti. Yurt dışına hiç çıkmamış biri olarak gitmem ve görmem gereken bir çok yer olduğunu biliyorum. Paylaşımınızın sempatiliğinden mi nedir bilmem ama artık Tayland’ da eğer birgün imkan dahilinde olursa mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri artık benim için. Teşekkürler…

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın