İngilizce hazırlanan özgün gazete Daily Sabah‘ta röportajım yayınlandı. Editörlüğünü Gülşah Dark’ın yaptığı röportaj 14 Şubat’ta Iklim Arsiya imzasıyla yayına girdi.

14 yıllık profesyonel iş hayatınızdan bir anda vazgeçip nasıl seyahat etmeye başladınız? Aklınızda var olan bir düşünce miydi yoksa ani bir şekilde mi karar verdiniz? 

Daily Sabah RoportajiHemen hemen hiç planlamadığım bir yaşam sürüyorum ben. Kırklı yaşların başında, 2009’un sonlarında 14 yıllık profesyonel iş hayatımı geride bıraktım. Dünyayı kasıp kavuran kriz nedeniyle çalıştığım ilaç sektörü firması küçülmeye gitmek durumunda kalınca anlaşmalı olarak istifa ettim. Sonrasını hiç düşünmedim.

Aslında Veteriner hekimim, ayrıca Bilgi Yönetimi okudum. Sürmekte olan marka yönetimi masterimi bitirip, tek yön bir bilet alarak 2010 Ağustos’unda kendimi Tayland’a attım. Hayatımın en uzun kesintisiz 1 aylık tatilinden sonra, dil eğitimi için, Yeni Zelanda’ya geçtim. Tek başına çıktığım bu seyahatimde 11 ülke ve 250+ şehir ziyaret edeceğimi ve 70.000+ km’den fazla yol aşıp, 22 ay sonra memlekete döneceğimi bilmiyordum…

Malta

Röportajın Online Daily Sabah Linki: https://www.dailysabah.com/feature/2017/02/14/turkish-digital-nomad-shares-life-philosophy-how-i-quit-my-job-to-travel-full-time

Daily Sabah: Turkish ‘Digital Nomad’ Shares Life Philosophy: How I Quit My Job to Travel Full-time

Daily Sabah, Kemal Kaya

Kemal Kaya
https://yoldaolmak.com/
https://www.instagram.com/yoldaolmak/

2 Yorumlar

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz