Makedonya Tatil

İngilizce hazırlanan özgün gazete Daily Sabah‘ta röportajım yayınlandı. Editörlüğünü Gülşah Dark’ın yaptığı röportaj 14 Şubat’ta Iklim Arsiya imzasıyla yayına girdi.

14 yıllık profesyonel iş hayatınızdan bir anda vazgeçip nasıl seyahat etmeye başladınız? Aklınızda var olan bir düşünce miydi yoksa ani bir şekilde mi karar verdiniz? 

Daily Sabah RoportajiHemen hemen hiç planlamadığım bir yaşam sürüyorum ben. Kırklı yaşların başında, 2009’un sonlarında 14 yıllık profesyonel iş hayatımı geride bıraktım. Dünyayı kasıp kavuran kriz nedeniyle çalıştığım ilaç sektörü firması küçülmeye gitmek durumunda kalınca anlaşmalı olarak istifa ettim. Sonrasını hiç düşünmedim.

Aslında Veteriner hekimim, ayrıca Bilgi Yönetimi okudum. Sürmekte olan marka yönetimi masterimi bitirip, tek yön bir bilet alarak 2010 Ağustos’unda kendimi Tayland’a attım. Hayatımın en uzun kesintisiz 1 aylık tatilinden sonra, dil eğitimi için, Yeni Zelanda’ya geçtim. Tek başına çıktığım bu seyahatimde 11 ülke ve 250+ şehir ziyaret edeceğimi ve 70.000+ km’den fazla yol aşıp, 22 ay sonra memlekete döneceğimi bilmiyordum…

Röportajın Online Daily Sabah Linki: https://www.dailysabah.com/feature/2017/02/14/turkish-digital-nomad-shares-life-philosophy-how-i-quit-my-job-to-travel-full-time

Daily Sabah: Turkish ‘Digital Nomad’ Shares Life Philosophy: How I Quit My Job to Travel Full-time

Daily Sabah, Kemal Kaya

Kemal Kaya
https://yoldaolmak.com/
https://www.instagram.com/yoldaolmak/

Önceki blog yazısıDünyanın En Pahalı Kahvesi: Kopi Luwak
Sonraki blog yazısıŞirin Adatepe Köyü, Çanakkale
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

2 YORUM

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın