Azerbaycan
Azerbaycan

Ürdün, benzersiz antik kent Petra ve gizemli çöl Wadi Rum destinasyonlarıyla ünlü. Gezginler için Kızıldeniz’in şahane güzelliği, genelde bunların gölgesinde kalıyor veya unutuluyor. Oysa Ürdün’ün berrak ve etkileyici Kızıldeniz kıyıları, deniz-kum-güneş sever tatilcilerin gönlünü alacak güzellikte.

Petra ve Wadi Rum gezisi sonrası ben de tercihimi bu yönde yaptım. Wadi Rum geleneksel deve yarışları sırasında rüzgar nedeniyle biraz üşüyordum, üstelik birkaç kat kıyafet olmasına rağmen. Birkaç saat sonrasında ise Kızıldeniz’in ılık suyunda, mercanların arasında şnorkelle yüzüyordum.

Aqaba Marine Park Natural Aquarium’un kalbinde, 500 metre sahiliyle Berenice Beach Club bu keyfi yaşadığım yer oldu. Burası rahatlama, yüzme ve güneşleme için nefisti.

Aqaba Sunset
Aqaba Sunset

Akşam saati ise kızıllaşmaya başlayan gökyüzü ise tek kelime ile heyecan verici oldu. Şimdiye kadar dünyanın bir çok yerinde şahane günbatımları izleme şansı yakaladım. Bu defakinde, akşam yemeğimi masada bırakıp, anı yakalamak için kamerama sarıldım. Bolca fotoğraf çektim, videolar kaydettim.

Akabe‘de pırıl pırıl deniz, berrak havuz, şahane deniz manzarası, mercan resifleri, zengin deniz altı yaşamı, şnorkelle yüzme üzerine, bu şahane gün batımı günü noktalamak için harika oldu.

⇦ Önceki blog yazısıGotik Uyanış Döneminden Kalma Budapeşte Parlamento Binası
Sonraki blog yazısı ⇨Görkemli Big Buddha Temple, Phuket

4 YORUM 💬

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın