Ürdün, benzersiz antik kent Petra ve gizemli çöl Wadi Rum destinasyonlarıyla ünlü. Gezginler için Kızıldeniz’in şahane güzelliği, genelde bunların gölgesinde kalıyor veya unutuluyor. Oysa Ürdün’ün berrak ve etkileyici Kızıldeniz kıyıları, deniz-kum-güneş sever tatilcilerin gönlünü alacak güzellikte.

Petra ve Wadi Rum gezisi sonrası ben de tercihimi bu yönde yaptım. Wadi Rum geleneksel deve yarışları sırasında rüzgar nedeniyle biraz üşüyordum, üstelik birkaç kat kıyafet olmasına rağmen. Birkaç saat sonrasında ise Kızıldeniz’in ılık suyunda, mercanların arasında şnorkelle yüzüyordum.

Aqaba Marine Park Natural Aquarium’un kalbinde, 500 metre sahiliyle Berenice Beach Club bu keyfi yaşadığım yer oldu. Burası rahatlama, yüzme ve güneşleme için nefisti.

Aqaba Sunset
Aqaba Sunset

Akşam saati ise kızıllaşmaya başlayan gökyüzü ise tek kelime ile heyecan verici oldu. Şimdiye kadar dünyanın bir çok yerinde şahane günbatımları izleme şansı yakaladım. Bu defakinde, akşam yemeğimi masada bırakıp, anı yakalamak için kamerama sarıldım. Bolca fotoğraf çektim, videolar kaydettim.

Malta

Akabe‘de pırıl pırıl deniz, berrak havuz, şahane deniz manzarası, mercan resifleri, zengin deniz altı yaşamı, şnorkelle yüzme üzerine, bu şahane gün batımı günü noktalamak için harika oldu.

4 Yorumlar

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz