Türkiye’nin en değerli turizm merkezi Antalya’nın en büyük plajlarından olan Konyaaltı Plajı, yerli gerek yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği her daim cıvıl cıvıl, şehrin içinde kilometrelerce uzanan bir doğal güzellik. Konyaaltı Plajı, şehir merkezinin batısında, Konyaaltı ilçesinin Akdeniz sahilinde yer alan Antalya’nın en önemli ve popüler plajı.

Falezlerin kayalıklarından Antalya Limanı’na kadar uzanan 7 km uzunluğundaki çakıllı bir sahil olan Konyaaltı Plajı’nın 4,5 km uzunluğa ve 70 m genişliğe sahip kısmı mavi bayrak unvanına sahip halk plajını oluşturuyor. Ücretli ve ücretsiz bölümlerin bulunduğu Konyaaltı, antik devirlerde dağlık alanda yaşayan Termessosluların kullandığı liman kenti Olbia’ya da ev sahipliği yapıyor.

Konyaaltı, Antalya

Antalya Konyaaltı Plajı

Pek çok otelin, çok sayıda bar, kafe, gece kulübü ve eğlence mekanlarının bulunduğu sahili boyunca 7 km uzanan Konyaaltı Plajı’nda yürüyüş ve spor yapabileceğiniz harika kumsallar bulunuyor. Antalya gezilecek yerler listesindeki plajın, Antalya kıyılarındaki falezlerin alt tarafında kalmasından dolayı zamanla ‘koy-altı’ deyişinin Konyaaltı’na dönüştüğü düşünülüyor.

Antalya’nın Konya’ya bağlı olduğu Osmanlı dönemlerinde asker toplanma alanına Konyaüstü denildiği, bu alanın alt tarafına ise, halk tarafından Konyaaltı adı ile kullanılmaya başlandığı ise plajın isminin nerden geldiğine dair ikinci bir düşünce.

Malta

Türkiye’nin ve dünyanın sayılı güzelliklerinden olan, ilkbahar ve sonbahar aylarında da havanın güzel olduğu günlerde termosunuza çayınızı koyup sandviçinizi alıp deniz kenarında muhteşem bir manzara eşliğinde çok güzel bir piknik yapabilirsiniz. Antalya’nın en güzel yanlarından biri de 10-15 dakika mesafede bunun gibi pek çok güzelliğe ulaşılabiliyor oluşu.

Halk plajı olan Konyaaltı’nda, herhangi bir giriş ücreti bulunmuyor. Ancak sahil üzerindeki özel otellerin plaj alanlarına, otel yönetiminin belirlediği bir giriş ücreti alınıyor. Halk plajında, şemsiye ve şezlong kiralamak isterseniz belli ücret ödemeniz gerekiyor.

Antalya merkezde ve sahil boyunca her bütçeye uygun pek çok otel yer alırken, sahilde sırlanan yeme ve içme mekanlarında, Türk mutfağının hemen tüm lezzetlerini tadabilirsiniz.

Antalya merkezden, toplu taşıma araçları ile Konyaaltı Plajı’na ulaşım, dolmuş veya belediye otobüsleri ile sağlanıyor. 800, VF02, VF04, KC06, LC07, KL08, UC32, KC33, KC34, KC35, TK36, MF40, TCP45, CV47, TK51, TK52, VC57, MC58, VC59, MC68, KC71 No’lu belediye otobüslerini kullanarak plaja ulaşım mümkün.

Özel aracınızla plaja gelmek isterseniz, Antalya merkezde bulunan tabelaları takip ederek kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye’nin en güzel sahillerinden olan Konyaaltı Plajı, Antalya’nın en büyük ve en popüler denizle buluşma adresi.

3 Yorumlar

  1. Antalya rent a car olarak bu bölgede hizmet vermekteyiz. antalyada günlük aylık yıllık araç kiralama yapabilirsiniz adrese ücretsiz teslimatımız vardır bilgi için bizimle iletişime geçin

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz