Türkiye‘nin başkenti Ankara, İstanbul’dan sonra ülkemizin en kalabalık ikinci nüfusa sahip şehri. Nüfusa oranla Türkiye’de en çok alışveriş merkezine sahip kent unvanını taşıyan Ankara, alışveriş ihtiyacını karşılayan alışveriş merkezleri bakımından oldukça fazla projeye sahip.

Çarşı veya pazar, lüks marka veya alışveriş merkezleri olsun tüm alışveriş tutkunları için bir cennet olan Ankara, Türkiye’nin nüfusuna oranla en çok alışveriş merkezine sahip şehri.

Ankara Alışveriş Merkezleri

1. Atakule

Ankara Alışveriş Yerleri

Atakule, Ankara’nın ilk, Türkiye’nin ise ikinci alışveriş merkezi unvanını taşıyor. Ankara’nın önemli simgelerinden biri olan Atakule, 13 Ekim 1989’da Ankara’nın başkent oluşunun 66. yıldönümüne denk gelen günde 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal tarafından açılmış. Alışveriş merkezi ismini, yapı kompleksinde bulunan Atakule’den alıyor. Atakule’nin ismi ise Ankaralılar tarafından belirlenmiş.

Ankara’nın Çankaya İlçesi’nin Cinnah Caddesi ile Çankaya Caddesi’nin kesiştiği, Zübeyde Hanım Meydanı’nda bulunan Atakule, yanı başındaki Botanik Park’ın güzelliğini de ziyaretçileriyle paylaşıyor. Geçirdiği restorasyon ve yenileme çalışmaları Ekim 2018’de tamamlanan AVM, yenilenen konseptiyle yeniden faaliyete geçti.

Malta

🗺 Adres: Çankaya Mahallesi, Çankaya Cd. No: 1-502, 06690 Çankaya, Ankara
📲 www.atakule.com.tr ☎️ 0 (312) 4476500

2. ACity

ACity, bir outlet alışveriş merkezi. Ziyaretçilerine kapılarını Nisan 2008’de açan alışveriş merkezi, şehrin ene ulaşım güzergahlarından İstanbul yolunda, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı üzerinde yer alıyor. 170’ten fazla mağaza, teras alanı, çocuk eğlence merkezi ve sinema salonu seçenekleri ile outlet konseptte sahip olan alışveriş merkezinin ikinci katında yer alan Fırsat Katı, her ay farklı markaların indirimli ürünlerinin satıldığı çekim merkezi.

Konumu, fiyat uygunluğu ve marka karması ile tercih edilen bir alışveriş merkezi olan ACity’de nikah ve balo salonlarından sinemaya, bowlingden genç ve çocuk oyun gruplarına kadar pek çok eğlence ve sosyal aktivite alanı mevcut.

🗺 Adres: ACity Alışveriş Merkezi FSM Bulvarı, No: 244 İstanbul Yolu Yenimahalle, Ankara
📲 www.acity.com.tr ☎️ 0 (312) 3970200

3. Anatolium

Anatolium, Ankara’nın gelişmekte olan bölgesi Mamak’a, Alışveriş Vadisi kimliği kazandıran büyük bir alışveriş merkezi. Çevre yoluna doğrudan bağlantısı sayesinde, Ankara’nın en uzak noktasından 25 dakikada, Çankaya’dan Turan Güneş ve Doğukent Bulvarları ile Nato Yolu Kavşağından ise 8 dakikada ulaşılabiliyor.

Anatolium, diğerleri gibi yalnızca bir alışveriş merkezi olmaktan çıkıp ziyaretçileri için bir eğlence merkezine dönüşen, hafta sonları çocuklar için eğlenceli aktiviteler düzenleyen bir merkez. Anatolium’da farklı kategorilerde 97 mağaza bulunuyor.

🗺 Adres: Akşemsettin Mahallesi 2308. Sokak No: 1/B Mamak, Ankara
📲 https://anatolium-ankara.com ☎️ 0 (312) 3929034

4. ANKAmall

ANKAmall, 1999 yılında Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olarak hizmete giren Ankara Migros Alışveriş Merkezi’nde 2004’te yapılan genişletme çalışmalarının ardından 2006’da ANKAmall ismiyle açılan, Ankara’danın en büyük alışveriş merkezlerinden biri. Toplam büyüklüğü 278 bin metrekare olan merkezde 300’den fazla mağaza ve 6 bin araç kapasiteli otopark bulunuyor.

🗺 Adres: Konya Devlet Yolu Mevlana Bulvarı No: 2 Akköprü, Yenimahalle, Ankara
📲 www.ankamall.com.tr ☎️ 0 (312) 5411212

5. Antares

Ankara Alışveriş Merkezleri

Antares, adını Samanyolu Galaksisi’nde yer alan, Güneş’ten 400 kat daha büyük ve 60 bin kat daha parlak olan Antares yıldızından alan Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 2008’de hizmete girdi. Etlik ve Ayvalı bölgesi için konum avantajı bulunan Antares’te 200 mağazanın yanı sıra, restoranları, çocuk oyun üniteleri, bowling salonu, 10 sinema salonu ve 5 bin araç kapasiteli otoparkı ile bir yaşam alanı bulunuyor.

🗺 Adres: Halil Sezai Erkut Cad. Afra Sok. No: 1/A Ayvalı, Etlik, Ankara
📲 www.antaresavm.com.tr ☎️ 0 (312) 3210600

6. Arcadium

2003’ten bu yana Çayyolu’nda hizmet veren Arcadium, ulusal ve uluslararası mağaza karmasının içerisinde giyimden, ev eşyasından oyuncağa, her türlü ihtiyaca cevap veriyor. Arcadium’un en büyük avantajı, Eskişehir Yolu, Konutkent, Yaşamkent, Mesa gibi çok bilinen yerleşim noktalarının da içinde bulunduğu Ümitköy-Çayyolu merkezinde bulunuşu.

Bölgenin yakın çevresinde aktif 150 bin konut, sosyo-ekonomik düzeyi yüksek 350 bin bölge sakinine hizmet veren Arcadium’da restoran ve sinema salonları bulunuyor. Merkezde canlı müzik performansları, etkinlik ve organizasyonlar, özel gün kutlamaları ile çocuklara yönelik etkinliklerden faydalanabilirsiniz.

🗺 Adres: Koru Mah. 8. Cadde No: 192 Çayyolu, Ankara
📲 www.arcadium.com.tr ☎️ 0 (312) 2411500

7. Armada

2002 yılında faaliyete başlayan Armada Alışveriş Merkezi, Eskişehir Yolu’ndaki konumu ile oldukça avantajlı. Geniş bir alana yayılan çok katlı bir merkez olan Armada, sayıları 250’yi bulan ve aralarında dünyaca ünlü markalar bulunan mağazaları ile Hayat Sokağı ve her iki tarafında bulunan gurme restoranları ve kafeleri ile de bir sosyal yaşam alanı.

Ankara’nın ve çevre illerin alım gücü ve sosyal statüsü yüksek bir kesimin tercih ettiği Armada, genel olarak üst düzey politikacı ve bürokratlar, büyükelçiler ve yabancı bürokratik konuklara hitap ediyor. Diğer yandan, sinema, çocuk oyun merkezi, fitness ve spor salonu ile de Ankara’nın tercih ettiği bir merkez. Armada’nın aynı zamanda 2 bin 200 araçlık otopark kapasitesi bulunuyor.

🗺 Adres: Eskişehir Yolu No: 6 Söğütözü, Ankara
📲 www.armadasite.com ☎️ 0 (312) 2191319

8. Atlantis

Atlantis, Batıkent bölgesinin hipermarketten tekstile, elektronikten yapı ürünlerine kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, 130 yerli ve ulusal markaya ev sahipliği yapıyor. Atlantis, Ankara’nın en büyük eğlence merkezlerinden biri olan çocuk ve genç eğlence merkezi Joyland, 10 salonlu sinema, bölgenin tek yaşam ve spor merkezi olan Atlantis Sports Center, botanik park ve su oyun havuzlarıyla ziyaretçilerinin göz zevkine de hitap ediyor.

🗺 Adres: Kardelen Mah. Başkent Bulvarı No: 224/H Batıkent-Yenimahalle, Ankara
📲 www.atlantisavm.com.tr ☎️ 0 (312) 2562323

9. Bilkent Center

Bilkent Center Ankara Alısveriş Merkezleri

Bilkent Center, 1998’de açılan Ankara’nın ilk açılan alışveriş merkezlerinden biri. Ankara’nın en önemli merkezlerinden biri olan Bilkent’te, haftada her yaştan yaklaşık 150 bin ziyaretçiyi ağırlayan Bilkent Center, 60’tan fazla seçkin marka, restoran ve sinema salonuna ev sahipliği yapıyor.

Resim sanatının önde gelen sanatçılarını ağırlayan, gerçekleştirilen müzayedelerle sanatseverleri bira araya getiren Bilkent Sanat Sokağı ile Bilkent Center, farklı beklentileri de karşılıyor.

🗺 Adres: Üniversiteler Mahallesi, Bilkent Bulvarı, 06800 Çankaya, Ankara
📲 www.bilkentcenter.com.tr ☎️ 0 (312) 2660210

10. CEPA

CEPA, 2007’den bu yana, Ankara’nın batı aksında Eskişehir Yolu üzerinde ODTÜ yerleşkesi karşısında yer alıyor. Ulusal ve uluslararası seçkin markalardan oluşan ve herkese hitap eden 200’ü aşkın mağazadan giyimden gıdaya, ev eşyasından oyuncağa, kısaca her türlü ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabiliyorsunuz.

Yerel ve dünya mutfaklarının seçkin örneklerinin sunulduğu 3. kattaki yiyecek içecek alanlarında lezzetli bir yemek yiyebilir ya da farklı katlarda konumlandırılmış kafelerde keyifli bir mola verebilirsiniz.

Dilerseniz CEPA’nın 3. katındaki teras alanına çıkabilir, temiz havayı teneffüs ederken eşsiz Ankara manzarası ve ODTÜ ormanını seyredebilirsiniz. CEPA’nın farklı katlarında bulunan çocuk ve yetişkin eğlence alanlarından faydalanabilir, son teknolojilerin kullanıldığı 10 salonlu sinemada film izleyerek hoş vakit geçirebilirsiniz.

🗺 Adres: Mustafa Kemal Mahallesi, Eskişehir Yolu 2123. Sokak No: 2 D: 26 Çankaya, Ankara
📲 www.cepaavm.com.tr ☎️ 0 (312) 219640111. Forum Ankara Outlet

Forum Ankara Outlet

Forum Ankara Outlet, Ankara’nın en büyük outlet alışveriş merkezi. Ankaralılara uygun fiyatlarla kaliteli ürünlere ulaşma fırsatı sunan Forum Ankara, hizmet vermeye başladığı 2008’den bu yana teknoloji ve moda sektöründen yerli ve yabancı markanın bulunduğu seçkin karmasıyla ziyaretçilerine alışveriş keyfi yaşatıyor.

Forum Ankara, mağaza ve marketinin yanı sıra pek çok yerli ve yabancı markanın bulunduğu mağazaları, kafe ve restoranları ve eğlence olanaklarıyla dikkat çekiyor. Forum Ankara Outlet yıl boyunca kazandıran kampanyaları, özel etkinlikleri ve indirim fırsatları ile Ankaralılar için keyifli alışverişin vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor.

🗺 Adres: Yozgat Bulvarı 99 Ovacık Keçiören, Ankara
📲 www.forum-ankara.com ☎️ 0 (312) 5671000

12. FTZ AVM

FTZ AVM, 1 milyonu aşan nüfusuyla Ankara’nın en büyük yerleşim yerlerinden olan Keçiören ilçesinde hizmet veriyor. 2001’de açılan FTZ, bir alışveriş merkezinden öte, eğlenceden sinemaya, süper marketten en sevilen giyim markalarına ve elbette teknoloji dünyasına dair her şey yer alıyor.

300 metrekarelik oyun alanı ile çocuklar için vazgeçilmez bir oyun-eğlence dünyası, cafe ve restoranları, 5 sinema salonu ve etkinlik alanları ile sanat severlerin buluşma noktası.

🗺 Adres: Fatih Cad. No: 30 Keçiören, Ankara
📲 www.ftzavm.com ☎️ 0 (312) 3582626

13. Galleria

1995’te Ankara’nın üçüncü alışveriş merkezi olarak dönemin Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in açılışını yaptığı Galleria, yenileme çalışmalarının ardından ziyaretçilerini yeniden ağırlamaya başladı. Atakule ve Karum’dan sonra Başkent’in en eski üçüncü alışveriş merkezi olan Galleria, Çayyolu ve Ümitköy’ün ticari ve sosyal yaşam ihtiyaçlarını karşılayan önemli bir merkez. Toplamda 10 bin metrekarelik bir alanda yer alan AVM’de 42 mağaza bulunuyor.

🗺 Adres: 8. Cadde, No: 53 Ümitköy, Ankara
📲 www.galleriaankara.com ☎️ 0 (312) 2350461

14. Gordion

Gordion AVM

Gordion, 2009’dan bu yana 150’den fazla mağazası ile ziyaretçilerine alışveriş, yemek ve eğlence için cazip fırsatlar sunuyor. Ziyaretçilerine sunduğu ulusal ve uluslararası pek çok ünlü marka ile Ankara’da alışverişe yeni bir boyut kazandıran Gordion, aynı zamanda bütün aile fertleri için farklı yemek ve eğlence fırsatları sunuyor.

Alışveriş deneyimini daha da renkli kılacak geniş imkanlarıyla alışveriş ve eğlenceyi bütünleştirerek sosyal bir cazibe merkezi haline gelen Gordion, aynı zamanda 13 sinema salonu ile sinema severleri ağırlıyor. Gordion, 2 bin 300 araç kapasiteli kapalı otoparka sahip.🗺 Adres: Ankaralılar Caddesi No: 2 Koru Mahallesi Yenimahalle, Ankara
📲 www.gordion-avm.com ☎️ 0 (312) 2337000

15. Karum

Karum, 1991’de Ankara’da Yeni Bir Merkez sloganı ile kapılarını açarken, içinde modernizm ve zarafeti bir araya getirmeyi hedefleyerek hizmetine başladı. Ankara’nın ikinci alışveriş merkezi biri olan Karum, şehrin en canlı bölgesindeki konumu ile Türkiye’nin ilk iş ve alışveriş merkezlerinden biri olması ile tanındı.

Özellikle mimari yapısı ve peyzajı ile beğeni toplayan Karum, şehrin en zarif semti olan Kavaklıdere’de yer alıyor. 486 mağazasının yanı sıra, sinema ve restoranlarıyla da halen gençler tarafından oldukça tercih edilen Karum’da istisnasız her hafta bir kültür-sanat etkinliğine sahne oluyor.

🗺 Adres: İran Caddesi No:21 GOP, Çankaya, Ankara
📲 www.karum.com.tr ☎️ 0 (312) 4684984

16. Kentpark

Kentpark, şehrinin çağdaş yaşamını karşılayacak bir karma yaşam merkezi olarak açıldı. Çankaya ilçesinde, Eskişehir Yolu üzerinde, oldukça geniş bir alana yayılan Kentpark, mağazalar, fitness salonu, çocuk oyun alanı, sinema ve bowling salonları ve Tab Sanat Akademi Dans Okulu’ndan oluşuyor. Kentpark, avantajlı konumuyla haftanın her günü renkli ve hareketli.

🗺 Adres: Eskişehir Yolu 7. Km No:164 Çankaya, Ankara
📲 www.kentpark.com.tr ☎️ 444 7 477

17. Kızılay Alışveriş Merkezi

Ankara’nın kalbi olan Kızılay Meydanı’nda yer alan ve uzun inşaat dönemi nedeniyle dikkatleri üzerine çeken Kızılay Alışveriş Merkezi, iş merkezi olmak üzere tasarlanmışsa da, daha sonra AVM’ye çevrilmiş bir yapı. Kısa kat araları, üst kata çıkmak için kullanılan dolambaçlı merdivenleri ile günümüz alışveriş merkezlerinden daha dar olan yapı, 110 mağaza, çocuk oyun alanları, eğlence merkezleri ve restoranlardan oluşuyor.

🗺 Adres: Kızılay Mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Bulvarı, 06420 Çankaya, Ankara
📲 www.kizilayalisverismerkezi.com.tr ☎️ 0 (312) 4192526

18. Nata Vega Outlet

Adını güneşten elli kat daha parlak bir yıldız olan Vega’dan alan Nata Vega Outlet, Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen giyim, ayakkabı, spor, elektronik, ev eşyası, aksesuar, hobi markalarını en avantajlı fiyatlarla konuklarına sunuyor.

Hesaplı alışveriş politikası ile özel etkinlikleri ve rekreasyon alanlarıyla bir outlet olmanın ötesinde, Türkiye’nin en uzun tüneline sahip akvaryumu, eğlence alanı ve restoranları ile Mamak bölgesine hizmet veriyor.🗺 Adres: Doğukent Bulvarı Mamak, Ankara
📲 www.natavega.com.tr ☎️ 0 (312) 5542700

19. Next Level

Ankara AVMleri

Prestijli konumu ve ödüllü mimarisi ile Ankara’nın ilk karma yaşam projesi olan Next Level, ofis, rezidans ve alışveriş merkezinden oluşuyor. Eskişehir Yolu ve Konya Yolu’nun kesişme noktasında yer alan Next Level Alışveriş Merkezi, lüks oteller, kongre ve fuar merkezi, akademik yerleşkeler, iş ve finans dünyasının genel merkezleri arasındaki konumuyla öne çıkıyor.

Next Level, seçkin markaları bir araya getiren mağaza karması ile lüksü, ziyaretçileri için ulaşılabilir hale getiriyor. Kafe ve restoranları, sinemaları ile 120 seçkin mağazanın yanı sıra, konser, sergi, söyleşi, çocuk etkinlikleri, dans gösterileri, moda defileleri ve festivallere ev sahipliği yapıyor.

🗺 Adres: Kızılırmak Mah. Dumlupınar Bulvarı No:3/C1 06520 Söğütözü, Ankara
📲 www.nextlevelavm.com.tr ☎️ 444 47 19

20. Optimum Outlet

2004’te açılan Optimum Outlet, 2006’da ek binanın yapılmasıyla, Türkiye’nin en büyük outlet alışveriş merkezlerinden biri oldu. Yoğun nüfuslu bir yer olan Eryaman’ın ilk alışveriş merkezi olan, Ulusal ve uluslararası markalara ait outlet mağazalarının bulunduğu Optimum Outlet, bölgenin tek ticari ve sosyal bir yaşam alanı.

Optimum, Ankara Çevre Yolu, İstanbul Çevre Yolu ve Ayaş Yolu’nu bağlayan bir noktada olması nedeniyle ayda ortalama 1 milyon ziyaretçiye hizmet veriyor. Optimum’da mağazaların yanı sıra, sinema salonları ve restoranlar bulunuyor. Yıl boyunca düzenlediği kampanyalar ile sanatsal ve kültürel etkinliklerin yanı sıra düzenli olarak çocuk aktiviteleri ve sosyal sorumluluk projelerini destekliyor.

🗺 Adres: Eryaman Ayaş Yolu No: 93, Ankara
📲 www.optimumoutlet.com ☎️ 0 (312) 2806010

21. Panora

Panora, 2007 yılından bu yana Ankara’nın Oran semtinde faaliyet gösteriyor. 190’dan fazlaya ev sahipliği yapan alışveriş merkezinin 39 metre çapa sahip cam kubbesi bu alanda Türkiye’nin en büyüğü.

AVM’nin birinci katında biri köpekbalığı, diğeri mercan olmak üzere, her biri 75 ton su kapasiteli akvaryum daha çok okul grupları tarafından eğitim amacıyla ziyaret ediliyor. Panora’nın giriş katında ise gök kubbenin altında, Türkiye’nin en büyük tek parça uygulama mozaiği olan dünyaca ünlü denizci Piri Reis’e ait dünya haritası bulunuyor.

🗺 Adres: Turan Güneş Bulvarı No:182 Oran Çankaya, Ankara
📲 www.panora.com.tr ☎️ 0 (312) 4916465

22. Podium Ankara

AVM Ankara

Podium Ankara, 2016’da açılan Ankara’nın en yeni alışveriş merkezlerinden biri. Podium Ankara, merkezi konumu, modern mimarisi, açık ve kapalı sosyal yaşam alanları ile öne çıkıyor. Podium Ankara, hipermarketten tekstile, elektronikten yapı ürünlerine ulusal ve uluslararası öncü markalara ev sahipliği yapan 180 mağazaya ve 70 bin metrekarelik kapalı alana sahip.

11 sinema salonu, açık havada havuz kenarında bulunan cafe-restoranları, spor kompleksi ve çocuk eğlence alanları ile keyifli bir dünya sunan Podium Ankara’nın 3 bin 600 araç kapasiteli geniş bir otoparkı da bulunuyor.

🗺 Adres: Mehmet Akif Ersoy Mah. Bağdat Cad. No:60/B Yenimahalle, Ankara
📲 www.ankarapodium.com ☎️ 0 (312) 3979400

23. Taurus

2008’de kurulan Taurus, ulaşım kolaylığı, engelli dostu oluşu, dijital dünyası ve daha birçok özelliği ile Konya Yolu’nda yer alıyor. Çatısı altında bir araya getirdiği kültür ve eğlence merkezi, cafe-restoranları, sineması ve birbirinden çekici markaları ile Taurus AVM ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor.

🗺 Adres: Konya Yolu, Mevlana Bulvarı No: 190/B 06520 Çankaya, Ankara
📲 www.taurusavm.com.tr ☎️ 0 (312) 2216262

24. Tepe Prime

Tepe Prime

Tepe Prime, Ankara’nın son yıllarda açılan alışveriş merkezlerinden biri. Başkent Ankara’nın sosyal yaşamına olumlu katkı sağlamak, kente yeni bir buluşma noktası kazandırmak için yola çıkan Tepe Prime Avenue, farklı damak zevklerine hitap eden kafe, restoran ve eğlence mekânlarına ev sahipliği yapıyor.

28 adet mağaza ve 8 adet büfenin yer aldığı Tepe Prime Avenue, ücretsiz açık ve kapalı otoparka sahip. Günlük ihtiyaçların karşılandığı, yemek ve eğlence mekânlarının açık havada buluştuğu Tepe Prime Avenue, ışıklı su gösterisi gerçekleştiren havuzun ve büyük bir sahnenin yer aldığı meydanıyla konser, gösteri, festival gibi aktivitelere ev sahipliği yapıyor.

🗺 Adres: Mustafa Kemal Mah. Dumlupınar Bulvarı No: 266, A Blok Asma Kat No: 19-20, Çankaya, Ankara
📲 www.tepeprime.com.tr ☎️ 0 (312) 2660111

25. 365

365, 2008’den bu yana 100’ü aşkın mağaza ev sahipliği yapıyor. Gündelik hayatı kolaylaştıran ve aile-çocuk kavramını ön plana çıkartarak farklı etkinliklerle yılın 365 günü canlı kalması hedeflenen 365 AVM’de, ulusal ve uluslararası mağazaların yanı sıra, gün ışığından ve manzaradan maksimum derecede fayda sağlanabilecek ferah yemek alanı ile ziyaretçilerine keyifli bir lezzet molası sunuyor.

🗺 Adres: Birlik Mahallesi 428. Cadde No: 41 Yıldız, Çankaya, Ankara
📲 www.365.com.tr ☎️ 444 1 365Türkiye’nin başkenti ve en kalabalık nüfusa sahip ikinci şehri unvanını taşıyan Ankara, farklı beklentilere hitap eden alışveriş merkezleriyle alışveriş tutkunlarını cezbediyor.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz