uçak bileti

Bugünkü (4 Ağustos 2012) Akşam Gazetesi Cumartesi ekinde ve web sayfalarındayız.

Eyüp Tatlıpınar‘ın yaptığı Sırtçantalılar Topluluğu olarak verdiğimiz röportaj “Özgür Ruhların İlacını Korkmadan Alın” spotuyla yayınlandı.

uçak bileti

Birkaç hafta önce 685 gün süren Okyanusya ve Güney Doğu Asya gezimden döndüm. Son 2,5 yıldır ise neredeyse tüm zamanımı gezerek geçirdim. 3 Ağustos 2010′da İstanbul‘dan başladığım uzun soluklu gezimde 11 ülke ziyaret ettim ve 70.000 km’den fazla yol yaptım. Dünyanın etrafını neredeyse 2 defa dolaşacak kadar yani. Seyahatimden önce gayet profesyonel bir iş dünyasında, rutin bir hayatım varken, gezi sonrası hem dünyaya bakışım, hem yaşam tarzım değişti.

Kendi evimi eşyalarıyla birlikte kiraya vermiştim ve şimdi döndükten sonra ailemde kalıyorum ve evime geçmeyi düşünmeyip bir sonraki gezi için planlarımı yapıyorum.

Daha önceki gezilerde sadece tatil konseptinde olup birkaç fotoğrafa sığarken, şimdi yolda edindiğim bilgi ve yaşadığım deneyimleri sürekli yazmak ve paylaşmak arzusundayım ve yoldaolmak.com ile gezgintech.com adlı web sitelerimde paylaşıyorum. Gezi öncesi bir satış ve pazarlama uzmanıyken, şimdi blogger, editör ve gezi yazarı olarak hayatımı sürdürüyorum ve birkaç kitap üzerinde çalışıyorum. Edindiğim bilgilerin bende kalması doğrusu haksızlık olurdu. Bu tür gezilerle paylaşma arzunuz da oldukça gelişiyor.

Önceki makaleBir Yıldönümü: 2 Yıl Öncesi ve Öncesi
Sonraki makaleGüney Asya’da Yolda Olmak
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşık birisi. 14 yıl çalıştığı şirketiyle yolları ayrılınca, hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gitti. 22 ay boyunca Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat etti.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here