Bugünkü (4 Ağustos 2012) Akşam Gazetesi Cumartesi ekinde ve web sayfalarındayız.

Eyüp Tatlıpınar‘ın yaptığı Sırtçantalılar Topluluğu olarak verdiğimiz röportaj “Özgür Ruhların İlacını Korkmadan Alın” spotuyla yayınlandı.

Beni instagramdan takip edin @yoldaolmak

149,9k Takipçiler
Takip et
   
 

Birkaç hafta önce 685 gün süren Okyanusya ve Güney Doğu Asya gezimden döndüm. Son 2,5 yıldır ise neredeyse tüm zamanımı gezerek geçirdim. 3 Ağustos 2010′da İstanbul‘dan başladığım uzun soluklu gezimde 11 ülke ziyaret ettim ve 70.000 km’den fazla yol yaptım. Dünyanın etrafını neredeyse 2 defa dolaşacak kadar yani. Seyahatimden önce gayet profesyonel bir iş dünyasında, rutin bir hayatım varken, gezi sonrası hem dünyaya bakışım, hem yaşam tarzım değişti.

Kendi evimi eşyalarıyla birlikte kiraya vermiştim ve şimdi döndükten sonra ailemde kalıyorum ve evime geçmeyi düşünmeyip bir sonraki gezi için planlarımı yapıyorum.

Daha önceki gezilerde sadece tatil konseptinde olup birkaç fotoğrafa sığarken, şimdi yolda edindiğim bilgi ve yaşadığım deneyimleri sürekli yazmak ve paylaşmak arzusundayım ve yoldaolmak.com ile gezievreni.com adlı web sitelerimde paylaşıyorum. Gezi öncesi bir satış ve pazarlama uzmanıyken, şimdi blogger, editör ve gezi yazarı olarak hayatımı sürdürüyorum ve birkaç kitap üzerinde çalışıyorum. Edindiğim bilgilerin bende kalması doğrusu haksızlık olurdu. Bu tür gezilerle paylaşma arzunuz da oldukça gelişiyor.

2 YORUM

 1. Kemal merhaba ; aşağıdaki uçuşlarımızı seyahatimiz sırasında yakın zamanlarda almayı düşünüyoruz. Fiyatlar çok farklı olur mu, daha önceden almaya nazaran?
   
  Kamboçya-Bangkok
  Bangkok-Surat Thani
  Singapur ya da Kuala Lumpur’dan Filipinler uçak bileti
  Filipinler ülke içi uçak bileti
  Filipinler-Bangkok 
  Bangkok-Bali
   
  Teşekkürler.

  • Bu tür çok destinasyonlu seyahatlerde, eğer ulaşım hep uçaklarla sağlanacaksa iyi planlama yapmak şart. Seyahat edenlerin büyük bir çoğunluğu seyahatleri esnasında destinasyon tercihlerini ve sürelerini değiştiriyor.

   Asya’da düşük bütçeli havayolu tercihlerinde Air Asia gayet iyi. Bunun dışında
   Filipinler uçak bileti için Cebu Pasific Havayolları,
   Tayland uçak bileti için Nok Air,
   Singapur uçak bileti için Tiger Airways şirketlerine göz atabilirsin.

   Karşılaştırmalı uçak bileti hizmeti sunan Kayak, Skyscanner ve Orbitz gibi internet servisleri de bilgi verebilir.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın