Şu an Air Pacific Boeing 737-800 uçağıyla, Auckland’tan Fiji’nin başkenti Nadi‘ye doğru yaklaşık 9.000 feetten uçarken yazıyorum. Başımı sola çevirip uçağımın penceresinden son defa Yeni Zelanda’ya bakıyorum, birazdan görüş alanımın dışında kalacak.

Yedi aylık serüvenden sonra hoşçakal Yeni Zelanda!

Air Pacific Boeing 737-800

Kulağına orkide çiçeği takmış kabin görevlileri servis yapıyor. Indo-Fijian kabin görevlisinin dışındaki Fijian kabin görevlileri tipik, kıvırcık saçlar, kalın dudaklı gülümseyen yüzler. Sık sık şarabınızı tazeleyeyim mi diye ricada bulunuyor.

Diğer bir kabin görevlisi ise kucağında bir düzine Fiji birası kasasıyla; Bira ister misiniz? diye yolculara soruyor. Servis kalitesi çok iyi.

Malta

Artık bulutların üzerindeyiz, yumak yumak güneşte parıldayıp göz kamaştıran bulutları izliyorum şu anda. Çok aşağılarda parıldayan mavimsi gri Güney Pasifik Okyanusu’nun sularını görebiliyorum.

7 ayımın geçtiği rüya ülke Yeni Zelanda’yı geride bırakıyorum. Herkes bu güzel ülkede kalmam için öneride bulundu, destek oldu. Bende buna çabaladım bir süre ama yola olan tutkuma yenik düştüm. Daha 2 hafta önce Yeni Zelanda’ya yerleşme planım işliyordu oysa.

Her şey çarçabuk nasıl da değişti de kendimi birden Fiji’ye ve hayatımın yeni bir diliminin başladığı bu uçakta buluverdim. Yolcu yolunda gerek, yolcuyuz bu hayatta. Bana biçilmiş rolü belki de yolda keşfedebilirim.

Fiji’de 2 hafta kalıp, 15 Nisan 2011’de Avustralya’nın Sidney şehrine geçeceğim. 333 adadan oluşan Fiji’de yapmayı istediğim en önemli şeylerdin biri dalış sertifikamı almak olacak. Fiji gezimi bunun üzerine planlayacağım.

Couchsurfing sitesinden Fiona adında Fijili bir aileye istek gönderdim ve kabul etti. Fi’nin son anda British Colombia’dan bir misafiri daha geleceğinden, beni karşı komşusunda misafir edeceğini söyledi. İlk defa yerel bir Fiji ailesiyle tanışma ve köydeki evinde kalma fırsatım olacak. Fi’nin Jit adlı taksi sürücüsü arkadaşı beni havalimanında karşılayacak. Her şey kendi kendine işliyor gibi, bakalım.

Yolda olmanın en keyifli bir yanı da film izleme için fırsat veriyor olması. Uzun süredir takip ettiğim Dr.House’un 3. sezonunun 21. bölümünü izleme vaktidir. Yakında ilk Fiji izlenimlerimi sizlerle paylaşıyor olacağım.

Day 269: Yeni Zelanda:238. Air Pacific 737-800, Auckland to Nadi, 30 Mart 2011

8 Yorumlar

  1. Yuzuklerin efendisini izledigimden beri cok merak ediyorum Yeni Zelanda’yi. Muhtesem bir dogal guzelligi var kismetse 2017’de gitmeyi dusunuyorum. Yeni zelanda hakkinda verdigin bilgiler icin tesekkurler.

  2. Yeni Zelanda’dan ayrılmanın üzerinden 1 yıl geçmiş ve bu aslında yollara düşmenin, uzakları keşfetmenin ilk uçusu. 9.000 feetten seni bekleyen yolların heyecanını yaşıyor ve hissettiyorsun bize de…

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz