Almanya’nın Dresden şehrinde Kunsthofpassage biribirinden ilginç binalara ev sahipliği yapıyor. Avluda, birbirinden ilginç, renkli göreselliğe ve rengârenk dış tasarıma sahip 4-5 tane ev bulunuyor.

Kunsthofpassage, Dresden
Yağmurda müzik çalan ev

Pasajda yer alan binalar müzisyenler ve mimarların ortak tasarımı. Pasajın, Elementler Avlusu olarak adlandırılmış bölümünde yer alan evlerin cephesinde bir elementi temsil eden figürler yer alıyor.

uçak bileti

Aşağıdaki kutuları tıklayarak diğer sayfaya geçin >>> 

1
2
3
4
5
6
7
Önceki makaleUluslar Muharebesi Anıtı, Leipzig
Sonraki makaleFilmlere Konu Olmuş Bir Kale: Colditz, Leipzig
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşık birisi. 14 yıl çalıştığı şirketiyle yolları ayrılınca, hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gitti. 22 ay boyunca Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat etti. Tam zamanlı olarak seyahat ediyor ve deneyimlerini instagram @yoldaolmak hesabından ve blogundan paylaşıyor.

19 YORUMLAR

  1. Sayenizde hemen buldum çok teşekkür ederim 😊
    Bu arada çok hoş özellikle içerde çay satılan dükkandan mutlaka çay alın 😊

    • Ben ordayken hafif yağmur yağıyordu ama bir ses duymadım. İnternette de baktım ama müzikli bir video göremedim. Olsun, müzik çalıp çalmaması önemsiz, güzel bir pasaj..

  2. Abi youtube girin bi arayın dinleyin cidden müzik var mı. Şu haberi yapan birisi de bi araştıralım demiyor mu arkadaş yıllardır aynı post. Neymiş müzik çalıyormuş. Müzik te yok ritm de ahenkte. (Şu insanımız her şeyde böyle)

    • Aynen dediğin gibi, ben de araştırdım internette ama müzik çalınan bir video bulamadım. Ama bu buranın güzelliğini ve konseptini eksiltmez. Belki şiddetli yağmur yağdığında duyuluyordur.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here