Kiev gece hayatı, kente gelen tüm ziyaretçiler için tam bir cennet! Ukrayna’nın başkenti ve en büyük kenti olan, bir bar şehrinden daha çok bir kulüp şehri olan Kiev’de şehir merkezinin kalbinde bir bar ve kulüp sahnesi bulunuyor. Ancak bu gibi mekanlarda Ukraynalılardan daha fazla hemşerinizle karşılaşırsanız sakın şaşırmayın!

Hafta sonları, özellikle de yoğun saatlerle uygun fiyatlı içkiler sunulduğundan boş masa bulmak neredeyse imkânsız. Hafta sonları ve tatil günlerinde Khreschatyk’ın ana caddesi otomobil trafiğine kapalı olduğundan, gece hayatı, insanları gözlemlemek ya da günlük gezinti için Kiev’in en güzel zamanı haline geliyor. Biraz daha aktif ve heyecan verici bir şey için, caz ve tekno dans kulüpleri, yılın herhangi bir saatinde olduğu kadar yoğun.

Kiev Gece Hayatı

Avrupa’nın diğer bölgelerindeki kulüplere aşina iseniz, yüksek sesli atmosferi, aşırı pahalı içecekleri ve Kiev’deki gece kulüplerinin nispeten yüksek giriş ücretleri ile kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Dikkatinizi çekecek birkaç farklılık ise, nargile, profesyonel dans veya model şovları ile erkeklerin birbirleriyle dans etmesinin toplumsal olarak kabul edilebilir olması. Bazı kulüplerin yabancı erkeklere pahalı yiyecek ve içecek ısmarlatmak için çekici kadınlar çalıştırdığını hatırlatalım.

Bazı turistler Kiev’e, St. Sophia Katedrali’nin eski kubbelerini, bazıları ise Kutsal Mağaralar Manastırı’nı ziyaret etmek için geliyor. Bazıları ise, Bağımsızlık Meydanı’nı ve Turuncu Devrim’in kalbini ziyarete, Kreshatyk Caddesi’ndeki yaya kemerinin keyfini sürmeye geliyor. Kiev ziyaret etmek için birçok güzel neden olsa da efsanevi Kiev gece hayatı deneyimlemekten daha iyi bir sebep olamaz!

Malta

1. Arena Entertainment

kievde gece hayatı

Eurovizyon 2005’in gerçekleştiği Arena Entertainment, birçok bar ve gece kulübünü bir çatı altında toplayan bir eğlence kompleksi. Her halükârda, şafak sökene kadar buradaki gece kulübünde parti yapılabilir.

Basseynaya’daki büyük Mandarin Plaza’da hizmet veren Arena, dans kulübü, eğlence merkezi, bira evi gibi farklı bölümlerden oluşan ve her eğlence tarzına hitap eden önemli bir mekân. Arena’nın da içinde bulunduğu ünlü plazada aynı zamanda Sky Bar, Barsky ve Grotesque isimli gece kulüpleri de bulunuyor.

Basceynaya Street, 2A, Kyiv, Ukrayna, 02000, http://arena-city.com/
+380 68 387 1702

2. Kiev Art Club 44

kiev gece mekanları

Khreschatyk’deki efsanevi Kiev mahzeni, kapsamlı bir restorasyondan sonra yeniden açıldı. Göze çarpan değişiklikler arasında fiyatlar, plazma monitörler ve büyük ekran projektör var.

İşin gerçeği, burası müziğin yüksek ses ve adrenalinle birlikte yoğurulduğu Kiev’deki tek mekân. 44, yıllar geçtikçe sanatçı, müzisyen, yazar ve sözde entelektüellerin favorisi haline geldi. Estetik değişikliklerin size yön değiştirmesine izin vermeyin. Burada 15 çeşitten fazla çeşit biranın tadını çıkarabilirsiniz.

Khreschatyk St, 44Б, Kyiv, Київська, Ukrayna, 02000, +380 44 279 4137

3. Club Closer

kiev gece mekanlar

Closer, Ukraynalılar arasında bir kulüp olarak bilinse de, aslında oturup kokteyl içmek için harika olan eski bir tekstil fabrikasının üçüncü katına kurulmuş bir lounge. Ayrıca, hafta sonları konser, sanat sergileri, film gösterimleri ve müzik ve sanat dersleri gibi konularda etkinlikler düzenliyor.

Closer, hafta sonlarında Avrupa’nın en iyi DJ’lerinden bazılarını ağırlıyor ancak maalesef pek çok gece kulübü gibi bazı kişileri kapıdan geri döndürebiliyor. Yine de Closer kuşkusuz şu anda Kiev’deki en sıcak mekânlardan biri ve çağdaş sanat ve elektronik müzikle ilgilenen herkes için kaçınılmaz bir uğrak mekân.

Nyzhnoiurkivska Caddesi 31, Kiev, Ukrayna, +380 67 658 8951

4. Club Ajour (Azhur)

Bir disko kulübü olan Azhur, Kiev’in gece hayatının gerçek yıldızı. 60’lı, 70’li ve 80’li yılların en iyi müziklerini parlak ve göz kamaştırıcı bir atmosferde sunan Azhur’da Beetles, Elvis Presley, Marilyn Monroe, Lisa Minnelli, Rolling Stones ve Doors şarkıları bu kulüpte unutulmaz bir gece yaşanacağını garanti ediyor.

просп. Генерала Ватутіна, 2Т, Kiev, Ukrayna, +380 44 390 7085

5. Boom Boom Room

kiev geceleri

Boom Boom Room, Kiev’de ‘partiden sonra gidilen mekân’ olma unvanına sahip. İnsanlar diğer yerler kapandıktan sonra buraya gidiyor. Bazen gün ortasına kadar açık olduğundan gece ve gündüz kulübü olarak da biliniyor. İlk izlenim çarpıcı! Neon tasarım, iki büyük dans pistini kapsıyor.

Mekânda, iyi müzik ve iyi DJ’ler var. Ortam rahat, hiçbir snob buraya gelmiyor, çoğunlukla öğrenciler ve genç yetişkinler var. Oldukça makul fiyatlara mükemmel kokteyller içebilirsiniz ancak burada yemek servisi yok. Giriş ücreti bulunmayan mekâna Facebook üzerinden kayıt olmak gerekiyor. Onaylandıktan sonra listeye alınıyor ve bilgilendiriliyorsunuz. Halen katı bir kıyafet kuralı var.

Магнитогорская, Mahnitohorska St, 1а, Kiev, Ukrayna, 02000, +380 44 338 5538

6. City Beach Club Zima

Havuz ve bikini görmeyi umarak gittiğiniz yerde bir restoran ve karaoke disko ile karşılaşmayı ummamış olabilirsiniz. City Beach Club Zima, çok geniş, siyah ve şık bir dekora sahip. Yemekler şahane, incir soslu ile servis edilen şarapta pişirilmiş ördek sadece 195Hr.

Ortalama bir yemek 400Hr ve saat 12.00 ile 17.00 arasında 80hr’ye öğlen yemeği mevcut. Karaoke 21.00’den itibaren başlıyor. Cumadan pazara kadar ise Disco’da DJ var. Herkes çok sıcakkanlı ve harika İngilizce konuşuyor.

Antonovycha St, 176, Kyiv, Ukrayna, 02000, +380 66 629 5555

7. Palata №6

kiev mekan

Çehov, 1892’de bir sığınma hakkında kısa hikâye olan Ward Six’i yazdı. Bu hikâye, garsonların hemşire kıyafetleri giydiği ve içkilerin şırıngalarda ve test tüplerinde servis edildiği bu yeraltı barı için bir ilham oldu.

Helmet kokteyli ile Kiev’de nam yapan Palata №6’da barmen bir gruba kask çıkartıyor, onları ateşe veriyor ve içmeleri için katılımcıların kafasına ateş ediyor. Kulağa geldiği kadar korkunç değil. Girişi bulmak epeyce zor. Bir apartman bloğunda işaretsiz bir kapısı var. Palata №6 Kiev standartlarına göre bile uygun fiyatlı olduğu için epey popüler!

Vorovs’koho Caddesi 31А, Kiev, Ukrayna, +380 44 486 5152

8. Kupidon

1995’te kurulan Kupidon sanatsal tarihi ile birlikte tam anlamıyla bir edebi bar. Kurulduğu andan itibaren entelektüeller ve aydınlar için buluşma mekânı haline gelen ve günümüzde Ukraynalı aydın kesimin son kalesi olarak biliniyor. Kupion’da müzikal enstrümanlar, çizim kâğıtları, kitaplar ve doktor çantası gibi pek çok beklenmedik ama sevimli nesneleri ile iç mekân, tuhaf bir yazarın oturma odası gibi görünüyor. Tamamen takdir edebilmek için tekrar tekrar ziyaret etmek gereken bir yer. Arkada küçük bir kitapçı da var.

Kupidon, Pushkins’ka Caddesi 1-3/5, Kiev, Ukrayna, +380 44 279 7171

9. Baraban

Baraban, Kiev’in ana arterlerinden biri olan ve gezinti için çok güzel bir yer olan Kreshchatyk’ın yakınında bulunuyor, ancak bulmak şaşırtıcı derecede zor. Neyse ki, bu durum rahat ve samimi atmosfere katkıda bulunuyor, çünkü sadece tekrar ve tekrar geri gelme eğiliminde olanlar tarafından bilinen bir durum. Dostane bir ortamda, güzel hizmet veriliyor. Muhtemelen arkadaşlar arasında gösterişten uzak bir akşam için şehrin en iyi barı.

Baraban, Proryzna 4A, Kiev, Ukraine, +380 44 279 2355

10. Skybar Night Club

kiev gece hayatı

Kiev’deki en şık ve popüler barlardan Sky Bar’ın bulunduğu 7. kattan panoromik kent manzarası, ziyaretçilerin ana çekim noktası. Işık ve ses sistemlerinin yanı sıra sevis kalitesiyle de tam not alan Sky Bar’da, gece kulübünün dışında Sky Restaurant da hizmet veriyor.

Jennifer Lopez, Kate Moss ve daha pek çok dünyaca ünlü ismi ağırlayan mekan, iç dekoru ve atmosferi ile Kiev’de müdavimi olunabilecek yerlerden. Decedance ve D’lux gibi Kiev’in en pahalı gece kulüpleri arasında yer alan Sky Bar, aynı zamanda Arena City kompleksinin de bir parçası.Arena City Complex, Bolşaya Vasilkovskaya, 5 Lypky, Kyiv, skybar.ua
38 (044) 223-88-88

Özellikle hafta sonları Kiev, cuma geceleri ve cumartesileri eğlenceli ve capcanlı bir gece hayatı yaşıyor. Kulüplerin çoğunluğu perşembe, cuma, cumartesi ve pazar günleri açık. Kiev gece hayatı bambaşka bir dünya adeta.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz