Meis Adası’nın ışıkları eşliğinde uykuya dalmak, her adımda özgürlüğü hissetmek, gün batımında sükuneti yakalamak… Bir defa gidildi mi, bir daha kopmak istenilmeyen, antik kentlerin gizemli dünyasında geçmişe yolculuğa çıkarken, bir yandan da o muhteşem koylara bırakmak tüm sıkıntıyı, yorgunluğu… İşte tüm bu güzel duyguları dibine kadar yaşayabileceğiniz bir yer Kaş.

Instagram’dan takip edin: instagram.com/yoldaolmak

1. Kaputaş Plajı

kaş gezilecek yerler

Bana göre Akdeniz’in en güzel plajlarından biri Kaputaş. Kalkan mevkiinde yer alan bu güzide plaj, kum ve çakıl karışımı bir yapıya sahip olmasına rağmen, dünyanın en çekici plajları arasında yer alıyor. Kaş görülecek yerler denince akla ilk gelmesi gereken yerlerden.

   

Dünyanın birçok ülkesindeki Türkiye tanıtımlarında Ölüdeniz ile birlikte görselleri kullanılan Kaputaş’ta yüzmek, ömrünüzde iyi ki yapmışım diyebileceğiniz bir deneyim olacak kuşkusuz. Kaputaş ile Kaş arası 20 km ve araçla 20 dakika civarında sürüyor.

Kaş, Fethiye ve diğer tatil yörelerinde yapmayı düşündüğünüz tekne turları, kültür gezileri, dalış ve diğer aktiviteleri mobil uygulama Mottojoy ile planlayın. Uygulamayı telefonunuza indirin. Acente gezip zaman kaybedeceğinize Kaş’ta yapacağınız etkinlikleri daha ucuza alıp takviminize kaydedin. Basit ve kullanışlı.👍

Kaş pansiyon tavsiyem: Aphrodite Pansiyon

2. Antiphellos Antik Kenti

Antiphellos Antik Kenti
Antiphellos Antik Kenti

Mevzu bahis bir yeri tam olarak keşfetmekse eğer, o zaman o yerin geçmişini de bilmek gerekiyor. Antiphellos Antik Kenti’nde, Kaş’ın binlerce yıllık tarihi geçmişine yakından bakabilirsiniz. Likya lahitleri, kaya ve anıt mezarlar ile 4,000 kişilik Kaş Antik Tiyatrosu görülmeye değer.

Deniz kenarından rahatlıkla fark edilebilen sur kalıntıları insanı kendine hayran bırakıyor. Antiphellos Antik Kenti’ne Kaş Merkez’den yürüyerek ulaşabilmek mümkün.

Kaş’a gittiğinizde uğramanız gereken restoranlardan Müpptela Ocakbaşı listenizde olsun. Özellikle cumartesi günleri fasıl eşliğinde yaprak ciğer, dana bonfile ve şaşlık keyfi yapın. Yaz tatili dönemi çok ilgi gördüklerine gitmeden önce 0537 0512077 telefondan rezervasyon yaptırın.

📍Antalya Gezilecek Yerler

3. Kekova

Kekova

Kara ulaşımının olmaması, dış dünyayla kısa bir süreliğine de olsa bağlantınızı kesmiş hissiyatı verecek Kekova’da. Ülkemizin tek batık kentine ev sahipliği yapan Kekova, yolunuz Kaş’a düştüğünde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri.

Doğal SİT alanı olarak koruma altına alınan Kekova Türkiye’nin en iyi dalış rotaları arasında gösteriliyor. Kaş Merkez’den her gün hareket eden teknelerle ulaşabilirsiniz bu güzide yere. Kekova’ya gitmişken Simena Antik Kenti’ni de bir görün derim.

Kaş otel tavsiyesi: Linda Beach Hotel

4. Kalkan

Kalkan, Antalya

Kaş civarında görülecek yerlerden birisi de Kalkan. Antalya Kaş’a kadar gitmişken, Kaş’a 20 km mesafede yer alan şirin ilçe Kalkan da keşfetmeli. Son yıllarda İngiliz turistlerin yoğun ilgi gösterdiği tatil merkezi doğallığını korumayı başarması nedeniyle de tercih ediliyor. Şahane bir plajı çevreleyen Kalkan’ın liman, çarşı ve plajları mutlaka görülmeli.

Kaş Otel tavsiyesi: Şahane manzaralı Sea View Hotel

5. Xanthos Antik Kenti

Xanthos Antik Kenti

Kaş’ın en büyük antik kenti olma özelliği taşıyan Xanthos Antik Kenti, Kaş’ta mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Fethiye-Kaş karayolunun 70 km.sinde bulun ve Likya uygarlığının en eski yerleşim yeri olan antik kentin geçmişi, M.Ö. 7. yüzyıla kadar uzanıyor.

1840’lı yıllarda antik kentte kazılar yapan İngiliz Fellows’un ortaya çıkardığı birçok eser bugün British Museum’da sergileniyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi‘ndeki Ksantos’ta kaya mezarları, lahit mezarlar ve Likya kültürüne özgü dikme mezar anıtları görmeye değer.

📍Antalya’nın En Güzel Tarihi Yerleri

6. Demre

Demre, Antalya

Antalya’nın şirin bir ilçesi olan Demre, Kaş gezi listenizde mutlaka olmalı. Özellikle Likya döneminden kalma kaya mezarların bulunduğu Myra Antik Kenti, Demre’nin en can alıcı noktalarından. Antik kent gezinizin ardından, Demre’nin merkezini de gezmenizi tavsiye ediyorum.

Kent merkezinde yer alan, Noel Baba olduğuna inanılan Aziz Nicholaos’ın ölümü ile yapılan Noel Baba Kilisesi Hristiyan dünyasının yakın takibinde. Noel Baba’nın ölümünden sonra bu kilisede yattığı ve daha sonra kemiklerinin İtalyan denizciler tarafından Bari’ye götürüldüğüne inanılıyor. Demre Kaş’a yaklaşık 40 km uzaklıkta.

7. Patara Plajı

Kas-Patara-Plaji
Patara Plajı’nda caretta carettaların ayak izlerine rastlayabilirsiniz

Ülkemizin en güzel ilk 15 plajı içerisinde yer alıyor Patara Plajı. Kaş ve Fethiye’nin arasında yer alan Patara Plajı, maalesef değeri yeterince bilinmeyen plajlarımızdan biri. Bu durum bizler için gerçekten de üzücü. Peki, eski Yeşilçam filmlerinde, çöl sahnelerinin bu plajda çekildiğini biliyor muydunuz? Bunun nedeni ise Patara’nın oldukça geniş ve uzun bir kumsaldan meydana geliyor oluşu.

Deniz kaplumbağalarının (caretta carettalar) yumurtalarını bıraktığı plaj koruma altında. Sahil boyunca yavru caretta carettaların ayak izleriyle karşılaşmak çok güzel bir duygu. Plajın bir bölümünde atla gezi de yapabilirsiniz. Kaş’tan Patara Plajı’na 40 dakikalık bir karayolu yolculuğu ile ulaşılabiliyor.

Kaş ucuz konaklama tavsiyesi Anı Pansiyon.

8. Saklıkent Kanyonu

Kas-Saklikent-Kanyonu
Saklıkent Kanyonu bir çoban tarafından tesadüfen keşfedilmiş

Eşen Çayı’nın kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu Saklıkent Kanyonu bölgede en çok tanınan noktalardan biri. Rafting, trekking gibi doğa sporlarının yapıldığı Saklıkent, Milli Park ilan edildiği 1996 yılından beri koruma altında. Yılda 300 bine yakın turisti ağırlayan Kanyon’un keşif hikayesi ise çok ilginç.

Rivayete göre bir çobanın kaçırdığı keçinin Kanyon bölgesine kaçmasının ardından tanınan Saklıkent, ilgili kurumların harekete geçmesiyle bir doğa harikası olarak kayıtlara geçirilir. Kaş’a 63 km mesafedeki kanyona 1 saatlik yolculuk ile ulaşılabiliyor.

Kaş uygun konaklama tavsiyesi Meltem Pansiyon.

9. Kaleköy (Simena)

Simena, Kekova
Simena, Kekova

Kaş ile Finike arasında bulunan Antik Likya Kentlerinden Simena, günümüzde Kaleköy olarak anılıyor. Karayolu bağlantısı olmayan Kaleköy’e sadece denizden ulaşılıyor. Denizin içindeki Likya Lahdi’nin karşıladığı ziyaretçilerin bu antik kente hayran olmamaları mümkün değil.

Mavi yolculuk yapan Akdeniz tutkunlarının rotasında mutlaka yer alan Kaleköy, binlerce yıllık tarihi zenginliği ve doğal güzellikleri ile görenlerin unutamayacağı bir yer. Sadece dört pansiyon ve 100’e yakın yatağın bulunduğu Simena’da kalmak isteyenlerin aylar önceden yer ayırtması gerekiyor. Kaleköy, Kaş Merkez’den yaklaşık 40 km uzaklıkta.

10. Meis Adası

Kas-Meis-Adasi
Meis Adası’na Kaş’tan kalkan teknelerle ulaşılabiliyor

Kaş’a sadece 2,1 km uzaklıkta yer alan Meis Adası aynı zamanda Yunanistan‘ın ana karaya en uzak adalarından biri. Adadaki tek yerleşim yeri olan Kastellorizo, Megisti ya da Meis olarak da anılıyor. Yeşil Pasaportlu Türk vatandaşlarının vizesiz olarak seyahat edebildiği Meis’e Kaş’tan kalkan teknelerle kolayca ulaşmak mümkün. Meis’te yaşayan az sayıda nüfus günlük alışverişlerini Kaş’tan yapıyor. Kaş’a kadar gelip Schengen vizesi olanlar için iyi bir alternatif Meis.

Antalya‘nın en batıdaki ilçesi olan Kaş, antik tiyatrosu ve şehirleri, küçük ve sakin beldeleri, dudak uçurtan koyları ile dolu dolu bir tatil için bulunmaz bir yer. Kaş görülecek yerler listesine 2010 yılında Çekül Vakfı’nın desteği ve gönüllülerle kurulan Kaş Kültür Evi ile AYDER (Alternatif Yaşam Derneği) tarafından kurulan Kaş’taki Düşler Akademisi görmeniz gereken yerler. Gidin gezin, çok güzel şeyler yapılıyor burada.

Kaş ve Elmalı arasında bulunan Kıbrıs Kanyonu; Kaş’a 60 kilometre uzaklıkta bulunan Gömbe Yaylası ile 60 metre yüksekten çağlayan Uçarsu Şelalesi eklenebilir.

Kaş otelleri arasında önerdiğim yer Sea View Hotel, Küçük çakıl’ın hemen yanı başında, şahane deniz manzaralı ve hemen önünde kendisine ait denize girilecek mekanı var.

Kaş’ta otel alternatifi olarak her bütçeye ugun seçenekler var. Kaş’ta gerçek bir köy evinde kalmak isteyenler için Yeniköy en güzel adres. Yirmi yıldan fazladır Türkiye’de yaşayan Klaus Haas ile mutlaka irtibata geçin (05357638545).

Türkiye’nin gözde beldelerinde kısa dönemli direk satış alternatif konaklama platformu olmanın yanında yurt içi ve yurt dışı otel rezervasyonu sunan villaotelim.com sitesine de göz atın.

Kaş çarşıdaki Sempati Restaurant nefis menüsüyle akşam yemeği için en iyi adres. Eğer bir tatilde aradığınız şey huzursa, o zaman Kaş sizin için biçilmiş kaftan.

135 YORUM

 1. Beni instagramdan takip edin @yoldaolmak

  151,6k Takipçiler
  Takip et
     
   
 2. Kaş’ta park yeri bulamamak temel sıkıntı değil, giderek daha çok ziyaretçi çekmesi sıkıntı!
  Elbette, hiçbir zaman Bodrum olmayacak ama giderek daha çok ticarileşiyor.
  Antalya’da yaşıyorum, teknem Kaş marinaya bağlıydı.
  Bir coğrafyayı daha güzel yapan orada yaşayan yerli insanlardır ancak aralarında rekabet giderek artıyor; uyanık ve sahtekar olmak giderek rağbet görüyor, içtenlik yok oluyor.
  Avşa adasını bilirmisiniz? Bir zamanlar bakir, mükemmel bir tatil yeri idi, kıyıdan 20 metre uzakta el kadar midye çıkartırdım. Daha sonra tatilcilerin hücumuna uğradı, birkaç yıl moda oldu ve sonra fıss..
  Tatilciler çekirge sürüleri gibidir; paraları olduğu için hiçbir sorumluluk duymaz, kondukları yerleri yok ederler! Tabiî ki bunda aç gözlü yöre yaşayanlarının da de payı vardır.
  Yakında Avşa Adası gibi canına okunduğuna şahit olacaksınız.

 3. Yaklaşık 10 yıl kadar önce üniversite yıllarımda gittiğim Akdenizin en güzel köşesi. maceralı bir tatildi :)). 8 kişi araba kiralamıştık konyadan antalyaya. bir arkadaşımız antalyalıydı onun rehberliğinde çıktık yola ailesi demre de oturuyordu. Gömbedeki uçarsu festivali için mayıs ayında gitmiştik. demre gömbe antalya merkez gezdikten sonra en güzel denizin tadı nerde çıkar dedik arkadaş bizi kaşa götürdü 9 günlük tatilimizin 5 günü kaşta kalmıştık. sezon başlangıcı olduğu için sakindi bi pansiyona gittik yanılmıyorsam hilal pansiyon sahibi abi hiç kimse olmadığı için bizi ücretsiz ağırlamıştı sanki bi yakınımızın evi gibi kendimiz alıp kendimiz hazırlıyorduk yemekleri falan bize çiğ köfte partisi vermişti :))

  Bizi kaşın en güzel yerlerine götürmüştü ve bi gün tekne gezisi yapmıştık batıkkentti sanırım denizin dibinde merdivenler falan vardı çömlek kırıkları bilen biriyle oraları keşfetmek mükemmeldi. bi gece bizi bi tepeye çıkardı ve meis adası harika gözüküyordu ışıkların suya yansıması ve sabaha karşı gün doğumunda orayı izlemek nefis bir duyguydu. o tepe de minibüste köfte ekmek yapan bir amca var bugüne kadar o kadar lezzetli bir köfte yememiştim 1 ekmek arası köfte yedik gecenin 4 ünde 😀 geceleri gayet güzel eğlenceli mekanları var gündüzleri taşdibi ve patara sahillerine gittik taşdibinde su cam gibi mükemmeldi. patara da kum harika yengeçler geziniyor biraz etrafta ama çok tatlılar :)) onlar yüzünden az kalsın boğuluyordum ama olsun yine de çok tatlılar :)) Türkten çok yabancı turist vardı bu dikkatimi çekmişti. neyse sanırım çok uzattım ama kesinlikle gidilip görülesi yer beni yıllar öncesine taşıdınız güzeldi güzel anılar biriktirmeniz dileğiyle 🙂

 4. Kaş, Kalkan, Fethiye, Ölüdeniz ve Dalyan’a kadar uzanan bir seyahatti benim ki ve yakın yerler. Mutlaka gezin görün derim. İztuzu plajı Dalyan’da ve gerçekten çok güzel. Kalkan Saklıkent ayrı güzel. Anlatılmaz yaşanır derler ya öyle…

 5. biz 2 ve 8 yasındakı 2 cocugumuzla gitmeyi planlıyoruz eylul ayı 2.haftasında. Çocuksuz iken gittiğimizde hayran kaldığımız Kaş’a bir de cocukla gidelim bakalım ne olacak dedik. Daha önce Küçükçakıl ve Buyukçakıl plajında denıze gırmıstık ve oralar cok soguktu. Limanağzındaki beachler ve Hidayet Koyu deniz ve plaj olarak nasıldır? Suyu soguk mu, kum var mı yoksa hep cakıl yada kayalık da denize oradan atlamak mı gerekiyor. Yahut hep merdıvenle mi iniliyor. Planlarımızı ona gore yapacagız da. Şimdiden cevaplarınız için teşekkur ederim.

  • Merhaba ben ve arkadaşım yeni döndük Kaş’tan …İnce Boğaz diye bir plaj var çok güzel…Evet biraz çakıllı ve taşlar var deniz ayakkabısı ile girmekte yarar var. Bir de Akçagerme plajı çok güzel yani biz çok sevdik ve hiç soğuk değil çok güzel bir tatildi. Ama eylül de soğuk olur mu bilemiyorum pek sanmam…İyi tatiller

  • Merhabalar biz arkadasimla yeni donduk tatilden. Limanagzina gitmeyi dusunuyorsaniz Bilali Beach ugramanizi tavsiye ederim. Yalniz sabahin erken saatlerinde gitmeniz gerekiyo cunku gercekten cok tercih edilen bir yer. Denizi muhtesem, cakil, kum karisimi ve deniz ayakkabisi kesinlikle olsun. Şezlong ve şemsiye ucretsiz, fakat biseler yemek icmek zorunda kaliyosunuz. Benim Kaş’ta favorim kesinlikle Hidayet Koyu diyebilirim, 20TL karsiliginda taksiyle ulasim saglaayabilirsiniz. Daha elit bir ortam vardi, sezlong ve semsiye ucreti+yediginiz ictiginiz fiyatlar abarti degildi. Denizi de muhtesem ve deniz gozlugunuzle baliklari gozlemleyebilirsiniz. Cam gb su. Şu an hayaliyle yasiyorum. Velhasıl kelam Kaş’ın her yeri ayri güzeldi diyebilirim. İyi tatiller.

 6. Sesiz, sakin kafa dinlenecek bir yer var mı acaba Kaş bölgesinde? Deniz meniz önemli değil, sessiz sakin insandan uzak hayvanlara yakın…

  • Sarnıç Apart Kaş. Süper bir apart. 2 yatak odalı, mutfaklı, 2 banyolu tertemiz bir apart. Biz 4 gece kaldık. Telefonla arayıp fiyat alabilirsiniz. İnternetteki fiyat abartılı.

  • Kaş’a 5-6 km uzaklıkta Yeniköy’de doğa park otel var. Tam aradığım yer, sahibi muhtardan bir o kadar orijinal ve dogal.

 7. PROJE: Bu tip tatil yerlerine motorlu araç sokulmamalı buralar doğa harikası yerler sırf kaş için söylemiyorum araçların bırakılması: şehir girişinde park a araç bırakıldıktan sonra elektirikli otolar hizmet vermeli bunlardan indi bindi istediği yere götürülmesi için para alınmamalı kalacağı süre için çok cüzi miktarda hizmet ücreti alınmak kaydıyla hizmet araçları kullanan kişiler daha önceden eğitim verilmeli hem vatandaş rahat eder hem turist hemde isminden söz ettirir daha buna benzer yapıla bilecek çok hizmet var önemli olan istemek ve burayı yönetenlerin turzimle geçinen halkın biraz ileriye bakabilmesi ile alakalı diyorum

 8. Bir Kaşlı olarak her türlü yorumlara mesafeli ve anlayışla yaklaşıyorum. Her yorumcunun kendisine göre haklı tarafları var. Dinlenmek ve sakin bir tatil geçirmek isteyen arkadaşlar böyle Ramazan ve Kurban bayramlarında değil diğer tatil dönemlerinde gelirlerse daha rahat ederler ve zevk alırlar. Hangi tatil yöresine giderseniz gidin muhakkak fırsatçılar oluyor. Kendinize dikkat etmek ve açık göz olmanız gerekiyor. Yani keklenmiyeceksiniz. !980 li yılların Kaş’ı ile 2016 nın Kaş’ı tabii ki aynı değil. Yine de tatil için tavsiye ederim.

 9. Kaş bence Dünya harikası bir yer. Eşim ile her sene tatilimizi n bir bölümünü burada geçirmeden yapamıyoruz. İstanbul’dan Kaş’a giderken yolun nasıl bittiğini ve zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Yarım ada’da bulunan Eleni Hotel de kalıyoruz. Tepede ve mavi boyalı balkonundan Meis adası ve o muhteşem güneş in batışını bir kadeh viski ile seyretmenin mutluluğ tarif edilemez. Ancak yaşanır. Ben eşim ile her yaz yaşayan şanslı bir Kaş severim.

 10. Gündüz deniz, akşam Sütleğen yaylasnda uyumanın keyfi bir başka…Türkiye nin en güzel cevizi burda…Öğretmen Yusuf diyor ki…

 11. Tayli boat ile 1 haftalik yatılı tekne gezisinde muhteşem. Kimsenin olmadigi koylarda yüzüp Aliyenin yemeklerini tatmadan ve İsmail kaptanın tuttuğu balıkları yemeden gece yıldızların altında uyumadan Kaş tatili olmaz.

  • Kesinlikle gitmeyin,araba park etmeye yer yok esnaf 1’i 5’e satar kazıkcının daniskaları cok sıcak plaj diye hiçbirşey yok olanda taş kaya lanet olası berbat bir yer şuan kaştayım geldiğim ve geleceğime bin pişman oldum

   • Evet kesinlikle gitmeyin, ne kadar az sığır gelirse Kaş’ın tadı o kadar çok çıkıyor;
    *Küçücük şehir tabiki araba park etmeye yer olmayacak, sanki geldiğin yerlerde (Ankara, İstanbul, İzmir) çok fazla araba park edilecek yer var. Kaş’ın problemi değil, Türkiye böyle.
    *Akdeniz ve Ege’nin birçok yerinde tatil yaptım, en ucuzu Kaş diyebilirim, şezlong parası ödemenize gerek yok, iki dilim pizza bir bira alsanız akşama kadar takılabiliyorsunuz. Üstelik fiyatları da gayet normal, bira Ankara’da birçok mekanda 13 TL, Kaşda plajlarda ve iskelelerde de 13 TL. Pizza da aynen ucuz. NEsi pahalı?
    *Çok sıcak? Kuzum siz kar yağarken mi denizde yüzüyorsunuz? Akdeniz’desiniz, deniz kıyısında, mevsim de yaz. 15 derece falan mı olmasını bekliyordunuz?
    :))))))),
    *Plaj var, kaputaj plajına gidebilirsiniz, park edecek yer yok dediğinize göre altınızda araba da var, e bir zahmet pataraya’da uğrayın, hiç taş, kaya yok patarada. Üstelik sizin gibi taş kaya sevmeyenler olduğu kadar benim gibi iskele, taş, ve kayalık sevenler de var. Kaş’ın merkezi tam bu kişilere göre, Gopro’mu alıyorum, kayalık yerden bir dalıyorum binlerce balık, kum olmadığı için deniz cam gibi berrak. Çekimler muhteşem oluyor 😉
    *Bin pişman olduysanız bir daha Kaş’a uğramayın lütfen, suratı beş karış insanları sokaklarda görmekten biz de bıktık.

   • 1 i 5 e satan yer Bodrum kardeşim ben oraya gittikten sonra Kaş’ı bedava buluyorum ve de senin gibi hiç gelmesin. Her iki kişiden biri arabayla geliyor o yüzden park sıkıntı oluyor normal olarak!

   • Evet araç park etmek sıkıntı. Yalnız plaj konusunda size, katılmıyorum dünyanın sayılı plajlarının olduğu bölge Kaş. Özellikle de Kaputaş harika. Herhalde siz biraz kızgın anınızda yazdınız.

 12. Tabiki Kaşın muhteşem yaylası Gömbe yaylasına cıkmadan tatili tamamlamış sayılmazsınız. Gömbeye gelip Uçar su Yeşil göl gezisini yaptıktan sonra Sabancı Pastanelerinde o meşhur dondurmayı yemeden dönmek gerçekten büyük bir hata olur. Sabancı Pastanelerinin oraya özgü yaptığı o dondurmayı başka hiçbir yerde yiyemedim. KESİNLİKLE UĞRAYIN……………..

 13. Merhaba sizce burası balayı için uygun bir belde mi? Açıkçası çok fazla açık kız görmek istemiyorum :)))

 14. Ben Kaş Kalkan Patara Demre bu kıyı sahilini gezmeye doyamadım. İmkanım gereği her yıl tatilimi Kaş koylarında yapmayı planlıyorum. Kaputaş en harika plajlardan birisi. Fazla anlatacak da bir şey bulamıyorum. Saygılar.

 15. ben kaşta uzun soluklu bir tur yaptım,mükemmel bir yer burası ve bir diğer yer kekova.çok ayrıntılı vakit ayırıp gün gün ayrı ayrı gezmenizi tavsiye ederim.

 16. Merhaba paylaşım için teşekkürler bu sene bazı işlerim Dolayisiyla biraz gecikmeli olarak 1-8 Ekim arası ilk kez kaşa gideceğim. Kaş merkezde bit otele küçük Çakıl plajına yakın olan bir yerde reZervasyon yaptırdım 4 kişi ailecek gideceğiz ama nasıl bir gezme Plan’ı yapabilirim biraz kafam karıştı söylediğimiz yerler çok güzel bir De deniz o mevsimde nasıl olur acaba girilebilir mi hala

 17. Kaş huzurun doğallığın en güzel anlamını bulduğu harika bir yer… Yıllardır başka yerlere tatile gitsem de yine de birkaç günlüğüne uğrayıp o muhteşem havasını koklamak istediğim bir yer…Kekova, Batık Şehir, Simena ve şimdiye kadar gördüğüm en otantik köylerden Üçağız Köyü mutlaka görülmesi gereken yerlerden

 18. Büyükçakıl, Küçükçakıl, Gömbe yaylası, Uçarsu ve Yeşilgöl, Letoon antik kent de mutlaka görülmeli. 18 yıldır tatilini Kaş’ta geçiren birinden öneriler.

 19. Hidayetin koyuna gidecekler muhakkak erken gitmeli yoksa sezlong ve semsiye bulunmuyor; taslara sermek icin birsey lazim ama deniz mukemmel ; limanagzi plajlarindan daha berrak; sualti resimleri cekince aradaki fark çok belli

 20. Kalamar koyu cok keyifli ayrıca yamac parasutu ve ınanılmaz dalıs noktaları ıle dolu dolu gecırılen bır yaz dilerim. Bıldırcın yemeyi de unutmayın.

 21. En güzel gençlik anılarımın yaşandığı , doğa nın
  beni gerçekten çıldırttığı yer, gizli deliliğim ilk orada açığa çıkmıştır elimde olmadan …….

 22. Mehmet Erdem kabutaş’a aşık oldum .. Muhteşem bir yerdi .. Kaş merkez de çok sıcak ve keyifli bir yer .. Keşif için önümüzdeki yıl devam edeceğim..

 23. Xhantos Travel’da tekne turu öneririm. Kalabalık yok, teknede saçma ve gereksiz müzik yok. Butik tur. Kanyon geçişi yine çok güzel. Sıcakta buzzzz gibi su. Have fun…

 24. Buralar harıka yerler hepsını. gördüm ama bır daha bır daha bır daha dıyorum anlatılmaz yasanırrrr güzel ulkemmm

 25. Kaşta yaşıyorum yaklaşık 7 senedir burası çok güzel her noktası ayrı cennet ayrı manzara .Buyrun bakın bu da evimizin manzarası burasi sıcak ve şirin bir yer.

 26. Merhaba, biz de bu sene kas’a gitmek istiyoruz. Ancak otelde kalmak yerine ev kiralamaya karar verdik, nereden kiralamamiz gerektigine dair öneriniz var midir? Teşekkürler

 27. Kekova . 30 yıldır geziyorum , kekova gibi huzurlu dinlendirici, otantik bir yer görmedim. Denize yakın bir butik otelde sabah denizi görerek uyanmanızı tavsiye ederim.

 28. Alanya’dan kasa bodruma kadar her yeri gezdim sayılır tatil düsunenler icin ilk tercihim marmaris datca bodrum civarı ayni guzellikler oralarda da var denizi kesinlikle daha güzel ama en önemlisi havasındaki nem oraninin daha az olmasi alanyadan marmarise kadar olan bolge nemden rahat gezemeyeceginiz yerler omurdeki bir kere gelinip gorulur ama surekli her sene tatile gidenler kesinlikle marmaris bodrum arasini tercih etsin derim deniz 10 numara hava 10 numara doga 10 numara tesisler de 10 numara bodrum ust tarafi ege tarafinda tesisler kalitesizlesmeye basliyor

 29. Asar koyu.Aperlai antik kenti eminim pek cogunuz adini bile duymadiniz. Karadan yol yoktur kastan yada ucagizdan tekneyle ulasilir. Antik likya yolu uzerindedir. Tekneyle gezenler ve antik likya yolunu yuruyenler iyi bilirler.

 30. Görülesi yerler gercekten guzel antalyam benimm cennet sehrimm tavsiyeler bilgi paylaşimlari icin tesekkurederiz zevkle takip ediyorum.inanin yolunuz her daim acik olsun insallah☺☺☺

 31. Kekovaya tekne turu yapilacaksa kesinlikle demre cayagzindan binilmeli yarim saate kekovada ve tum gun koylari geziyor kastan binilirse 1.5 saat gidis 1.5 saat donus yolda zaman kaybediliyor ve demreden daha ekonomik oluyor

 32. MEiS tam karsida yarim saatlik feribotla geciliyor 50 euro her sabah 8.30 da kas limandan hareket ediyor shengen kapida alinmiyor onceden hazir olmali

 33. Kaş Bilokma Restoran'(veya turistlerin deyimiyle Mama’s Kitchen)da etli yaprak sarması,sarımsaklı yoğurt eşliğinde veya kuzu incik..
  Üzerine de taze taze lokma tatlısı..
  Restoran işletmecisi olan hanımefendinin annesinin elinden çıkma..

 34. Buyukcakil’da gunduz deniz, aksam yemek keyfi: Illa ki Memed’in yerinde. Icerdeki Deniz Gezmis fotograflari, eski plaklar da cabasi. Ustelik sacma fiyatlar da yok. Fotograf orada cekilmistir.
  Uyuyan Dev’in ustunden izlemek Kas’i; bu da benzersiz.

 35. Ahh… cukurbag yarimadasinda Aquapark Hotelkaş vardi 2sene once gittik mukkemmeel bir manzara vardi kocca bir balkon gecen senede gidicekti ama sanirim kapanmis yada tadilattaymis yazik cok guzeldi 🙁

 36. Bi de linkte Demre ve Xanthos gördüm, Demre biraz uzak ama gitmeye değer, Xanthosda pek birşey yok. Kekova mavi yolculukta Batık şehir var onu göreceksiniz. Ha bi de Saklıkent safari turu mutlaka yapmanız gerekenlerden. Mavi Kaş turizmi şu an kim işletiyor bilmiyorum,ofisi hemen merkezde Akın var orda, eğer bulursanız benden selam söyleyin arkadaşımdır yardımcı olur. Yine de aklıma geldikçe yazmaya devam edicem)

 37. Kekova turu icin tur sirketleri ile gorusun, oraya kadar servis sonra tekne . Daha mantikli. Yemek yencek yerler listenize Enistenin yerini de ekleyin; Ykb nin karsisi ve de muhakkak Nedim Abinin yerinde ev yemekleri; A101 in karsisi alt tarafta. Herhalde gecen yazdan bu yana kapanmamislardir yarin haber ederim. Çok hos mekanlar vardir

 38. Tante rosa isminde bi kafe var orda kahvaltı yapın, güzeldir. Mavi Kaş turizm ile mavi yolculuk yapın, Kekova adasına mutlaka gidin. Meis adasına günlük turlara gidin.

  • Kaşta villa evleri var, yarımada diye geçiyor. İnternet sitesi var ev kiraladığın, oradan buluyorsunuz.

  • Yarımada oldukça pahalı, manzarası harika ama. Oteller var bir sürü ama kalmayı tavsiye etmem, günlük dinlenmek için Aquapark oteli tercih edin eğer hala tamirde değilse en güzel manzara Aquapark otelinde. Ücretsiz havuza girebilir tüm gün dinlenebilirsiniz

  • Villalar aslında o kadar da pahalı değil. Mersinde düz evlere bile 200 lira günlük çekiliyor ki çoğu facia halde. Sezonda bile 1 haftalık 4-7 bin tl arası villalar var. 4 yatak odalı villa bunlar kafa dengi 4 çift gidip aile başına 2000 tl harcanarak mükemmel tatil olur.

 39. kesinlikle ölmeden önce gidip görülesi yerler kaputaş deniziyle kumuyla her şeyi ile hayran olduğum ilk yerdi benim.. zamanınız ve özgürlüğünüz kısıtlı değilse bir an önce gidin keyfin dibine vuurun kardeşim! :’)

 40. Kale Köy. Tekneyle gidilen antik bir likya köyü. Harika bir ada. Kalınacak pansiyonlar da var tek tük. Nefis.

 41. Limanagzindaki plajlar❤️Ucarsu yu bulmak hem Çok zor hem de Elmaliya cikan dag yolu mesafe az olmasina ragmen cokbunaltici. Kas belediyespor cay bahcesinde aksamlari cay-kahve-dondurma. Akcagerme plaji ozellikle cocuklu ailelere. Kas’in her kösesi cennet. Büyük Çakil plajlari özellikle favorimiz Ada restorant Fatih. 10 gün göz acip kapayana kadar geciyor 1996 dan beri her yaz❤️❤️❤️

 42. Bugün ne paylaşım var diyerek severek açıyoruz sayfayı, paylaşımlar, tavsiyeler yoğun iş temposunda o kadar makbule geçiyor ki :))

 43. Görülmesi gereken bir cennet. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz doğaya ve tarihe dair ve ora kebap gizli bahcenin yemekleri…

 44. Bunların dışında:

  Teknelerle geçilen Limanağzı, üzerinden ve içinden geçen Likya Yolu, Ağullu Köyü’nde Talay Restaurant’ta lahmacun ve köy mantarı, Demre’de Kaya Restaurant’ta mavi yengeç, Yarımada yolundaki İnceboğaz Plajları ve Hidayet Koyu, İslamlar Köyü’nde Alabalık. Yeniköy’de Muhtar’ın Yeri’nde kahvaltı ve oğlak; Mumuda ve Baldıraz’dan manzara.

 45. Kaş, resmen kendimi bulduğu yerlerden birisi… Kafanızı yukarı kaldırdığınızda yamaç paraşütü yapanlar, denizde yüzdenler, biraz derinlere bakınca dalış yapanlar… Herkesin bir şeyler bulabildiği bir yer bence. Küçük Çakıl ve Limanağzı ise favorilerimden. Tatil olsa da gitsek.

 46. Kaş Akdeniz’de en sevdiğim yerlerden birisi. Sakin, dingin ve huzurlu. Büyük Çakıl ve Küçük Çakıl Plajları sevdiğim yerlerden. En güzeli de sahilden başlayarak Antik Tiyatroya uzanan kıyıda yürüyüş yapmaktı.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın