Seyahat etmek güzel şey, insanın sevdiğiyle seyahat etmesi ise daha güzel bir şey olsa gerek. Keşfetme tutkularının peşine yıllardır birlikte düşen ve bunu sosyal medyada bizlerle paylaşan çok sevdiğimiz değerli gezgin çiftlerimiz var. Kimisi beyaz yakalı, kimisi kendi işini yapıyor, kimisi ise özgür, ama güzel olan bir şey varsa o da uyum içerisinde birlikte yolda olabilmeleri. Sosyal medyayı seviyorum, böylesi güzel insanların maceralarına ortak olma şansı veriyor bize.

İlham Veren Gezgin Çiftler

Gezginleri severiz, çift olarak gezenleri de severiz. Seyahatlerine ortak olmak ve birbirinden değerli bilgiler alabilmek için sosyal medya hesaplarını takip edin.

Beni de unutmayın tabi: instagram.com/yoldaolmak

1. Biz Evde Yokuz

Duygu ve Bilgehan önce maille bana merhaba demişlerdi. Sonra İstanbul’da evlerine misafir oldum. Çok güzel sohbetler ettik. Bu çok yetenekli çiftin yaptıklarına ve yapacaklarına hayranım. Özgün ve yaratıcı içerik konusunda internet dünyamıza ve seyahat kültürüne değer katıyorlar.

bizevdeyokuz.com ⇔ facebook.com/bizevdeyokuzcom

2. Az gezmiş

Zehra ve Hakkı Türkiye’nin en eski seyahat bloglarından biri olan Az Gezmiş’in kurucuları. Her ikisi de çok güzel fotoğraflar çeker, yazılar yazar ve paylaşırlar. Hatta çok özel turlar düzenlerler. Takılın peşlerine!

azgezmis.com ⇔ facebook.com/Azgezmis

3. Gezimanya: Tuğçe ve Murat

Tuğçe Türkiye’nin en kapsamlı gezi rehberlerinden Gezimanya’nın kurucusu. Eşi Murat ise Intel’de çalışıyor. Çok güzel projelere imzalar atıyorlar. Sık sık da birlikte dünyanın dört bir yanına seyahat ediyorlar.

gezimanya.com ⇔ facebook.com/Gezimanya

4. Gezgin Çift: Neslihan ve Orkun

Son olarak tropikal adalar cenneti Filipinler‘in keyfini çıkaran çiftimiz, birlikte seyahat ediyor. Orkun benim gibi ilaç firması geçmişine sahip, Neslihan ise Avukat.

gezgincift.com ⇔ facebook.com/gezgincift

5. Gezmek Güzel: Burçak ve Orhan

Sevgili dostum Orhan ve eşi Burçak çok güzel gezen blogger çift. Her ikisi de beyaz yakalı. Uçak bileti kampanyaları takip edip, seyahatlerini zamanında planlayıp ekonomik seyahat etmeye çalışıyorlar ve sık sık da birlikte seyahat ediyorlar.

gezmekguzel.com ⇔ facebook.com/gezmekguzel

6. Dünya Büyük: Ceren ve Melih

Ceren ile Melih gezdikleri yerlerle ilgili tarihsel bilgilerden çok, gezilecek yerler, ne yenir gibi güncel hayatın içerisinde yer alan pratik bilgileri yazmayı Dünya Büyük adlı bloglarında yazmayı tercih ediyor. Her ikisi de beyaz yakalı çalışan. Sık sık birlikte seyahat edip deneyimlerini paylaşıyorlar.

flyistaMalta

dunyabuyuk.com ⇔ facebook.com/dunyabuyuk

7. Bigezipgelelimbiz: Gülen ve Murat  

“Bundan 20 yıl sonra yapamadığın şeyler seni yaptıklarına nazaran daha çok üzecek. O yüzden çöz halatları. Güvenli limanlardan uzaklara yelken aç. Rüzgarı yakala. Araştır. Hayal et. Keşfet!” (Mark Twain) mottosuyla seyahat eden bir çift. Asya ve Güney Amerika hakkında bloglarında zengin içerik var.

bigezipgelelim.biz ⇔ facebook.com/BiGezipGelelim.Biz

8. Kokla Dünyayı: Tuğçe ve Gökay

Kendileriyle yüz yüze henüz tanışma fırsatı bulmadığım çiftimizden Tuğçe Ertan 29 yaşında bir mimar araştırma görevlisi, Gökay Meriç ise 35 yaşında bir işletmeci. 6 yıldır dünyayı beraber geziyorlar.

kokladunyayi.com ⇔ facebook.com/kokladunyayi

9. Bence Tatil: Dilek ve Hür

Garmishpartenkirchen, Almanya

A post shared by bencetatil.com (@bencetatil) on

Seyahat etme tutkusunu paylaşan çift, yeni yerler keşfetmeyi ve bunları sitelerinde paylaşmayı seviyor. Web siteleri bencetatil.com farklı tatil seçenekleri ve fikirleri paylaşmak isteyen tatilseverleri bir araya getirip buluşturuyor.

flyistaMalta

bencetatil.com ⇔ facebook.com/bencetatil

10. Gezentigiller: Şahika ve Hasan

Hasan ve Şahika çifti için her şey bir yaz gittikleri kampta başlıyor. Keşfetmenin güzelliğini neden paylaşmıyoruz diye soran çift, o andan itibaren attıkları her adımı kayıt altına alıp, sitelerinden bizimle paylaşıyorlar.

gezentigiller.com ⇔ facebook.com/gezentigiller

Gezgin çiftler listesini elbette daha da genişletmek mümkün. Çoğunu yakından yüzyüze tanıdığım, sosyal medyayı aktif kullanan blog tutan çiftleri listeye almaya çalıştım. Evli ve çocuklu, ailecek gezenler için ayrı bir listem var ve onu da yayına aldığımda buradan link vereceğim.

Eklemek istediğiniz, sevdiğiniz, haberimizin olmasını istediğiniz çiftleri yorum bölümüne lütfen yazın. Bilelim, bilgilendirelim. Seyahat etmek güzeldir ve sadece bekarların değil gezginlerin de çift olarak gezebileceklerini gösterelim. Böylece belki mazeretlerini bir kenara bırakmalarına katkımız olur. İşimiz yoldan çıkarmak! Daha keyifli ve güzel bir yolda olmak için.

23 Yorumlar

  1. Neredeyse tamamı severek takip ettiğim bloglar 🙂 Gezmeye fırsat bulamadığımız zamanlar kendileri sayesinde bir nebze de olsa yolda olma hissini yaşıyoruz. Her zaman böyle devam edin çok güzelsiniz!

  2. Harika bir liste olmus. Kacirdigiimiz bir kac cifti de hemen ekledik takip listemize. Acikcasi @Dünyayı Gezsek olarak biz de listede yer almış mıyizdir acaba diye heyecanla sona dogru ilerledik ama bu sefer olmamis 🙂 Bir sonraki listeye girmek umuduyla.. Dunyayi Gezsek olarak Senem ve Selçuk’tan sevgiler… 🙂

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz