Azerbaycan
Azerbaycan

Mersin, Akdeniz boyunca uzanan 321 km’lik kıyı şeridine sahip. Kıyı şeridinin 148 km’si doğal kumsallardan oluşan Mersin, batı komşusu Antalya’nın deniz, kum, güneş turizmindeki tanınırlığının aksine sahip olduğu muhteşem koy ve plajlara rağmen hak ettiği ilgiyi görmüyor.

Kendini Akdeniz‘in serin sularına bırakmak isteyen isteyenler için mavi bayraklı çok sayıda organize plaj, bakir koy ve kumsala sahip olan Mersin’de denize girilecek sayısız yer alternatifi var. Türkiye’nin yaz turizminde öne çıkan birçok destinasyonu ile karşılaştırıldığında daha sakin ve bozulmamış yapısıyla öne çıkan Mersin’in en güzel plajlarının keyfini çıkarın.

En Güzel Mersin Plajları

1. Kızkalesi Plajı

mersin denize girilecek yerler

Kızkalesi Plajı, Mersin plajları denildiğinde ilk akla gelen yerlerden. Mersin’in Erdemli ilçesinde yer alan plaj, ismini sahilin açıklarında bulunan Kızkalesi’nden alıyor. Güzelim kumsal bakımsız ve genellikle de sahil işletmelerinden halk şikayetçi. Batı Akdeniz veya Güney Ege’de görebileceğiniz bir hizmet, ilgi ve alaka beklemeyin.

Sahil hemen her yöreden nerdeyse her milletten insanlar dolu, aşırı kalabalık ve yığılma var. Yine de güzel, sevdiğim bir kumsal. İnce taneli kumlu sahili, berrak denizi ile mavi bayrağa sahip. Kıyıdan uzaklaşmanıza rağmen derinliğin ancak belinize ulaştığı Kızkalesi, bu özelliği ile çocuklu aileler için uygun. Engelliler için de uygun altyapıya sahip. Duşlar ve kabinler yetersiz.

Plajda şezlong ve şemsiye kiralayan, atıştırmalık yiyecek ve içecek satan bir belediye işletmesi var. Plaja kendi havlunuz ve sandalyenizle gelip ücretsiz yararlanabiliyorsunuz. Etrafta su sporları yapılabileceğiniz işletmeler mevcut.

Resmi tatil ve bayram gibi dönemlerde Kızkalesi Plajı’nda adım atacak yer kalmıyor. Yüksek sezonda mümkünse hafta içi ziyaret etmeye çalışın. Olası hırsızlık durumları için de eşyalarınıza göz kulak olun.

2. Susanoğlu Plajı

Susanoğlu Plajı

Susanoğlu Plajı, Mersin plajları arasında en çok tercih edilenlerden. Silifke ilçesinde bulunan mavi bayraklı Susanoğlu Halk Plajı, Atakent Mahallesinde yer alıyor.

Suyunun sıcak ve sığ oluşu nedeniyle yüzme bilmeyenlerin ve çocuklu ailelerin rağbet ettiği plaj, Alanya’dan Mersin’e kadar olan kıyı şeridinde bölge insanı tarafından en çok tercih edildiğinden yaz döneminde aşırı kalabalık oluyor.


Çok büyük bir kumsal, çocuklu aileler çocuklar için uygun. Ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kafeterya, lokanta gibi noktalarıyla hizmet veren plajda duş, soyunma kabini, şezlong ve şemsiye hizmeti veren işletme de bulunuyor.

3. Ayaş Plajı

Ayaş Plajı

Ayaş Plajı, Erdemli ilçesine bağlı Ayaş Mahallesinde yer alıyor. Yerel halkın Yemişkumu Plajı olarak adlandırdığı plaj, ince kumu, temiz ve sığ denizi ile bölgede en çok tercih edilen plajlardan. Mersin-Antalya Karayolunun kıyısında olması nedeniyle ulaşım sorununun olmadığı plaj, hafif hilal şeklinde uzanıyor.

Sahil boyunca taş olmaması, sıcak suyu ve düzenli plaj hizmetleriyle Ayaş Plajı, aileler ve yüzme bilmeyenler için ideal. Mavi bayraklı plajda şezlong, tuvalet, duş, soyunma kabini, cankurtaran ve özel güvenlik bulunuyor.

Tüm hizmetlerin belediye şirketi aracılığıyla verilmesi nedeniyle fiyatlar uygun. Yaz aylarında bazı geceler düzenlenen konserlerle plaj bölgenin önemli çekim merkezlerinden birine dönüşüyor.

4. İncekum Plajı, Boğsak Koyu

Boğsak Koyu

Boğsak Koyu, Mersin’in Silifke ilçesi sınırlarında yer alan, Caretta Carettaların üreme bölgesi olan Mersin’in en güzel koylarından biri. Silifke’ye 18 km, Taşucu’na ise 10 km uzaklıktaki koy, çadır ve karavan sakinlerinin uğrak yeri. Günübirlik tekne turlarının da uğradığı noktalardan biri olan bu koya özel aracınız ile kolaylıkla gidebilirsiniz. Aile için uygun ortam var.

Mavi ve yeşilin birbirine karıştığı küçük bir plaj, taş ve kum karışık denizi var. Kumu enfes ama yol yapımında çakılları kumsala dökerek biraz bozmuşlar. Girişte minik çakıl sonrası tamamen kum. Mavi bayraklı plajın suyu güzel, hemen derinleşmiyor. Plajın tam karşısında Nato Deniz Üssü biraz manzarayı bozsa da gidebileceğiniz güzel bir plaj.

Dar kumsalı boyunca işletmeler sıralanıyor. Denize yakın kamp yeri işletmeleri var. Araç ve çadır için gecelik 80 TL alınıyor. Koyun açık denizle arasında tarihi ve doğal güzellikleriyle koyu güzelliğini aratmayan Boğsak Adası uzanıyor. Koy boyunca sıralanan balık lokantaları taze balık ekmek satıyor. Az ilerde bulunan Eğribük Koyu da ziyaret edilmeyi hak ediyor.

5. Narlıkuyu

mersin narlıkuyu plajı

Narlıkuyu, Silifke ilçesine bağlı şirin bir balıkçı köyü. Küçük, turkuaz renkli suya sahip yay görünümündeki kıyı şeridi yemyeşil ağaçlar ve balık lokantaları ile çevrili. Bölge tarihine ışık tutan zengin tarihi eserlerin yer aldığı coğrafyayı gezenlerin birçoğu burada yemek ve deniz molası veriyor.

Mersin kent merkezine 65 km uzaklıkta olan ve Orta çağdaki adı Porto Calamie olan Narlıkuyu’nun sıcak Akdeniz suyunu Cennet Obruğu’ndan gelen soğuk tatlı yeraltı suyu serinletiyor. Bakmaya doyamayacağız yeşile çalan turkuaz rengi ortaya böylelikle çıkıyor. Ilık suda yüzerken birden soğuk suyla karşılaşıp tüyleriniz ürperebiliyor, ama Akdeniz sıcağına birebir.

Kumluk sahil kısmı sadece birkaç metreden oluşuyor. Kıyı kısımları oldukça sığ. Plaj çevresindeki mekânlar çok iyi lezzetler, deniz ürünleri sunuyor ama fiyatlar ilgiden dolayı fazlasıyla yüksek. Bunu aklınızda tutup, menüye bakıp öylece gidin. Denize girmek için yolun devamında Akyar Koyu ve Kızlar Hamamı Koyu da ilginizi çekebilir, daha sakin koylar.

Narlıkuyu’ya nasıl gidilir blog yazımda ulaşım hakkında bilgiler var. Narlıkuyu civarından gezilip görülecek çok yer var. Tekir Ambarı Sarnıcı, Boğsak Koyu ve Boğsak Adası, Uzuncaburç, Kanlıdivane, Astım Mağarası, Adamkayalar, Cennet Cehennem Obrukları, Göksu Deltası, Aya Tekla Kilisesi görmeniz gereken çok önemli tarihi ve doğal güzellikler.

6. Yapraklı Koyu

en güzel mersin plajları

Yapraklı Koyu, Bence Mersin’in en güzel koylarından biri. Atakent Mahallesinde yer alıyor, Mersin’den gelirken Narlıkuyu’yu 2 km kadar geçtikten sonra Yapraklı Koy Halk Plajı tabelasını takip edin. Kumsalı yok, kayalıklardan inip denize gireceğiz kıyıya ulaşıyorsunuz. Deniz ayakkabınız varsa yanınıza alın. Denizi hemen derinleşiyor, yüzme bilmeyenler için önemli olabilir.

Hem sıcak hem de soğuk su ile karışan denizin rengi turkuaz ve yeşile çalıyor. Kayalarla çevrili kumsalın mükemmel berraklıkta bir suyu var. Kayalıkların olması denize girmenize engel değil. Ara ara soğuk su akıntısına denk gelebiliyorsunuz. Giriş ücretsiz, dilerseniz beach cluplar var, şezlong ve şemsiye 25TL.

Mersin ve Adanalılar koyun güzelliğini biliyor, tatilcilerin uğrak yerlerinden. Hafta içi giderseniz güzelliğinin keyfine varırsınız. Hafta sonu boş şezlong ve park yeri bulmanız zor olduğundan, uzun süre deniz keyfi yapmayı planlıyorsanız sabah erkenden gitmeye bakın.

7. Soğuksu Plajı

Mersin Soğuksu Plajı

Soğuksu Plajı, Mersin’in 170 km batısında, Aydıncık ilçesi sınırlarında yer alıyor. Mersin-Antalya Karayolunun yanı başında yer alan plaj, yeraltı su kaynağının denizle buluştuğu soğuk tatlı su göletine de ev sahipliği yapıyor. Dağlardan gelen buz gibi tatlı suda serinledikten sonra Akdeniz’in sıcak suyuna giriyorsunuz, ya da tersini yapıyorsunuz.

Suyu harika ve tertemiz. Soğuk su severler için başka yerde zor bulabileceğiniz bir keyif. Organize bir plajın olmadığı Soğuksu’da herhangi bir işletme, tuvalet, duş, soyunma kabini ya da cankurtaran yok. Özellikle sabah saatlerin oldukça sakin olan plaj hava sıcaklığının arttığı saatlerde yoldan geçen günübirlikçilerin serinlemek için mola verdiği bir dinlenme tesisine dönüşüyor.

Plajın çevresindeki kafe ve restoranlarda mola verip eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Yol kenarında olduğundan araç park edecek yer bulmak biraz zor. Yolun karşısında, soğuk suyun yanında restoran ve ücretli kamp yeri var.

8. Kocahasanlı Plajı

Kocahasanlı Plajı

Kocahasanlı Plajı, Erdemli ilçesi sınırlarında, Mersin kent merkezine 55 km uzaklıkta bulunuyor. Belediye şirketi tarafından yönetilen halk plajında güvenlik, cankurtaran, duş, tuvalet, soyunma kabini ve kafeterya bulunuyor. İnce kumlu sahili, sığ ve sıcak deniz suyu ile Erdemli’nin diğer plajları gibi çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için keyifli bir yer.

Mavi bayraklı plajda çadırlı konaklama yapmak isteyenler kamp severler için bir de kamp alanı var. Toplam 100 çadırla hizmet veren alanda çadırları günlüğü 60 TL, kendi çadırları ile kamp yapmak isteyenler ise 40 TL ödüyor. Kamp alanının çevresinde küçük bir park ve piknik alanları da var.

9. Tisan Koyu

Tisan Koyu

Tisan Koyu, Mersin’in Silifke ilçesinin Yeşilovacık Mahallesi sınırlarında yer alıyor. İsmini ana karaya küçük bir geçişle bağlı olan yarımadadan alan koy şehrin en temiz ve en berrak deniz suyuna sahip. Koyun girişindeki toplu konut sitelerinin dışarıdan gelenlere çok iyi davranmadığı koyun her iki tarafından da denize girilebiliyor.

Koya ulaşan yolun dar, virajlı ve deniz seviyesinden yüksekliği nedeniyle amatör sürücüler için sıkıntılı olduğunu hatırlatmakta yarar var. Plaj bölgesinde Tisan Park adında bir kafe var.

Kafe oturmak isteyen kişilerden sabit ücret alıyor ve o tutar oranında harcama yapılmasını şart koşuyor. Sahil şeridi taşlık ve derin. Site yönetimi şezlong ve şemsiye kiralasa da fiyatlar ortalamanın üzerinde.

10. Kazanlı Plajı

Kazanlı Plajı, Mersin kent merkezinin 15 km doğusunda, Akdeniz ilçesinin Kazanlı Mahallesi sınırlarında yer alıyor. Mersin ile Tarsus arasında yer alan plaj, şehir merkezine en yakın konumdaki halk plajı olması nedeniyle özellikle hafta sonları oldukça kalabalık.

Tamamı ince taneli kumlardan oluşan Kazanlı Plajı’nın denizi sığ ve suyun sıcaklığı ortalamanın üzerinde. Çocuklu aileler ve engelliler için uygun altyapıya sahip plajda kafe, soyunma kabini, tuvalet, duş, şezlong ve şemsiye gibi olanaklardan ücreti karşılığında yararlanabiliyorsunuz.

11. Tömük Plajı

Tömük Plajı, Mersin’in en çok kumsala ev sahipliği yapan Erdemli ilçesinin Tömük Mahallesinde yer alıyor. Erdemli’den kalkan minibüslerle ulaşılan plaj, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Denizkızı şirketi tarafından işletiliyor. Mavi bayraklı plajın kıyı şeridi iri çakıl taşlı. Denizin zemininin ilk 10 metrelik bölümünde de çakıl taşları, daha sonrasında ise ince kum bulunuyor.

Plajın çevresindeki restoran ve kafeler uygun fiyatlarla hizmet veriyor. Şezlong, şemsiye, tuvalet, duş, soyunma kabini gibi hizmetlerin olduğu plaj, halk plajı statüsünde olduğundan havlunuzu alıp ücretsiz bir şekilde plajdan yararlanabiliyorsunuz.

12. Kargıpınarı Plajı

Kargıpınarı Plajı

Kargıpınarı Plajı, benzersiz kumsalı ve uçsuz bucaksız deniziyle tatilcilerin seveceği Mersin’in en güzel plajlarından biri. Şehir merkezine yaklaşık 30 dakikalık bir mesafede yer alan plaj, 2500 metrelik sahil şeridine sahip upuzun bir plaj. Hemen kıyısında yer alan Wonasis Otel‘de konaklamıştım, otel de gayet güzeldi.

Mersin’de denize girmek için en güzel seçeneklerden biri olan plaja şehir merkezinden ve Erdemli’den kalkan minibüslerle ulaşılabiliyor. Yörenin tüm kumsallarında olduğu gibi burası da sarı renkli kumlu bir sahile sahip. Sahil boyunca çok sayıda mekân ve otel sıralanıyor. Kargıpınarı Halk Plajına giriş ücretsiz.

13. Kum Mahallesi Plajı

Kum Mahallesi Plajı, Mersin’in Silifke ilçesine bağlı Taşucu’nda yer alıyor. İsmini ince kumlu geniş sahilinden alan plajın deniz suyu sıcaklığı yüksek ve su oldukça sığ. Bu özelliği ile çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için oldukça elverişli olan plaj, korunaklı bir koyun içerisinde yer alması nedeniyle dalgasız ve sakin bir atmosfere sahip.

Plajın yakınlarında birkaç kafe, restoran ve market olsa da plajda herhangi bir işletme yok. Tuvalet, duş, soyunma kabini olmaması nedeniyle birkaç saatlik deniz keyfi için tercih edilebilir. Daha uzun süreli kalışlarda çevredeki işletmelerin imkanlarından yararlanmak şart. Akşam saatlerine doğru plaja sivrisinek akını başlıyor.

14. Kapızlı Plajı

Kapızlı Plajı, Silifke’nin Atakent Mahallesi sınırlarında yer alıyor. Daha çok yerel halkın tercih ettiği ve bölgeye yabancı olan kişilerin çok tanımadığı plaj, her dönem sessiz, sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip. İnce kumlu sahil şeridinde deniz suyu sıcaklığı ortalamanın biraz üzerinde. Denizin her daim dalgalı oluşu ve birden derinleşmesi nedeniyle yüzme bilmeyenler için riskli.

Geniş sahil şeridinde şezlong ve şemsiye kiralayan bir işletme var. İşletme atıştırmalık yiyecekler ve içecek çeşitleri de sunuyor. Plajda tuvalet, duş, soyunma kabini de var ancak çevredeki imkanlar sınırlı.

15. Akçakıl Plajı

Akçakıl Plajı, Mersin’in batısında, Mersin-Antalya Karayolu’nun yanı başında, Taşucu sınırlarında bulunuyor. Çok küçük bir koyun etrafındaki plaj, Akçakıl Camping işletmesinin kullanımında. Çam ormanının kıyısında, çakıllı bir sahile sahip olan plaj daha çok karavancılar tarafından tercih ediliyor.

Tuvalet, duş, soyunma kabini gibi ihtiyaçlar için de yine kamp işletmesinden ücreti karşılığında yararlanabiliyorsunuz. Plajda şezlong ve şemsiye kiralama hizmeti Akçakıl Camping tarafından yapılıyor. Fiyatlar makul olsa da özellikle tuvaletlerin temizliği konusunda olumsuz yorum yapılıyor. Plajın iri çakıllı oluşu çıplak ayakla yürümeyi zorlaştırıyor. Deniz suyu oldukça temiz ve derinlik normal.

16. Anemurium Antik Kenti Plajı

mersin plajları

Anemurium, Mersin’in Anamur ilçesine bağlı Ören’de, Anadolu’nun güneyindeki en uç noktada yer alan bir antik kent. Anemurium Antik Kenti, Mersin’in Anamur ilçesinin de isim kaynağı. Kilikya’nın en iyi korunmuş şehirlerinden biri olan Anemurium’un önünde uzanan nefis, tertemiz bir kumsal uzanıyor. Antik kent kalıntıları arasından geçip birkaç dakikada denize ulaşıyorsunuz.

Olimpos Plajı gibi taşlık enfes bir kumsala sahip. Suyu da bu yüzden cam gibi berrak ve çekici. Su altında kalmış antik kalıntıları da görebiliyorsunuz. İçeri girmek için MüzeKart şart veya 10 TL giriş ücreti ödemeniz gerekiyor. Müze binasının tuvaleti var ama duş veya soyunma kabini yok. Yanınızda yiyecek ve içecek su bulundurun. Herhangi bir şezlong ve şemsiye de olmadığından varsa şemsiyenizi yanınızda götürün.

Ayrıca Pullu Tabiat Parkı, doğa ve deniz tatilini bir arada yapmak için en iyi alternatiflerden biri. Plaj, Mersin-Antalya Karayolu üzerinde, Anamur ilçesine 8 km uzaklıkta yer alıyor. 10.3 hektar genişliğindeki yüzölçümü ile Tarım ve Orman Bakanlığı denetiminde tabiat parkı koruması altında olan Pullu Tabiat Parkının plajı ince kumlu ve yer yer küçük taşlarla kaplı.

Sığ denizi, denizin yanı başında çam ağaçlarının altındaki piknik masaları ve banklarıyla yeşilin maviyle buluştuğu tabiat parkına giriş ücretli. Pullu Tabiat Parkı giriş ücreti (2020) yetişkin 6TL, öğrenci 3TL, motosiklet 12TL, otomobil 18TL. Tabiat parkında duş, tuvalet, soyunma kabini, içme suyu ve kafeterya bulunuyor. Yanınızda yiyecek ve içecek götürebilirsiniz. Mangal yapmak ise yasak.

Mersin, uçsuz bucaksız masmavi denizi, eşsiz kumsalları ve bakir koyları ile Akdeniz kıyı şeridinde deniz, kum, güneş keyfini çıkarabileceğiniz en etkileyici yerlerden.

⇦ Önceki blog yazısıMalatya Gezi Rehberi
Sonraki blog yazısı ⇨Mersin’in En İyi Tatil Yerleri

26 YORUM 💬

 1. Mersinimize antep , adana ,maraş diyarbakır, maraş ,urfa dan gelenler denizi girdikleri gibi bırakırlarsa , bir sonraki gelislerinde temiz bir deniz bulabilirler. 300 km ilerden gelip denize girip bir sürü pislik bıraktığınızda madalyamı veriolar acaba. Mugla antalyadada böyle yapabiliyorlarmı acaba. Mersinle alıp veremediğini nedir bir biksek

 2. Susanoglu sahili çok güzel ama kalmak için güzel otelleri yok apartlarda çok pis gelişmeyen kendini yenilemeyen memleket

 3. Mersin’ in bütün plajları pis ve bakımsız. Ve güvenlik sorunu var. Bu yıl Kız kalesinde giriş, şezlong, park v.s ücretli bi plajında denize girdik. Antalya’dan gelen arkadaşlarımız bulunduğumuz yerde bizi ziyaret etti. Arabalarını yol kenarına park ettiler. Yarım saat kadar oturduk. Onları yolcu etmek için arabaya doğru yürüdüğümüzde karşılaştığımız manzara korkunçtu.

  Arabanın camı kırılmış bagajdaki eşyalar dahil her şey çalınmıştı. Oranın sakinleri çok rahat bi şekilde bu olayların her saat her an gerçekleştiğinden bahsettiler.

  Bütün plajlarında denize giriyoruz hep aynı problem kirlilik… Umarım bi gün bu sorunların son bulduğu plaj kentine dönüşür. Antalya’da da yaşamış biri olarak temennim Mersin’in de aynı seviyeye ulaşmasıdır.

 4. Arkadaşlar Mersin Türkiye’nin cenneti ama bu cennetin kıymetini bilmiyorlar malesef en uzun en güzel plajlar bizde saklı cennet koylar bizde tarih doğa tarım bizde

 5. Mersin çok güzel ama değeri bilinmiyor yeterli ilgiyi vermiyorlar. Ben Taşucundayım denizi güzel full kum genellikle berrak çöp falan da yok öyle ama dediğim gibi sahili bakımsız ve mekan sıkıntısı var Taşucunda.

 6. Halk kirletmeyecek duyarlı olacak, Belediyede üstüne düşeni yapacak calısacak belediyenin çalışması olacak artık el atın lütfen vatandaşlarımızda duyarlı olsun

 7. Mersin’de tatil yapmanızı tavsiye etmiyorum gelişmemiş bir şehir Tisan denizi çok güzel temiz ama orada da hiçbir şekilde oturacak eşyaları bırakacak yer yok şezlong kiralamak istedik kiralamadılar.

  Sitelere özelmiş yere çimenlere oturduk kaldırdılar yasakmış belki bir kaç yeri güzel ama burada tatil yapılmaz zaten diğer plajlar çöp içerisinde onları söylemeye bile gerek yok. Bir tek Mavikent’i beğendim orasının biraz ulaşımı zor.

 8. GERÇEKTEN MUHTEŞEM DENİZLERİMİZ VAR AMA PİSLİKTEN GÖRÜNMÜYOR BAKIMSIZ ÇOK KÖTÜ.HİÇBİR ÇALIŞMA OLMUYOR YILLARDIR BÖYLE.

 9. 30 senedir gider gelirim mersine mezitlide deniz kenarinda dairem var! Ama hicbirzaman o sahiller ve daha kötüsü denizi gerektigi kadar temiz olmadi maalesef belediyeler hic calismiyor sadece baskan olayimda gerisi teferuat diyollar.Malesef sonunda daireyi kiraya verdim baska care yoktu hepsine yaziklar olsun. Simdi izmire tatile gidiyorum gercekten mükemmel izmirin sahilleri.

  • Haklisiniz. Erdemli denizleri resimdekiyle alakasi yok bu arada. Photoshop kullanilmis. Ben dogma buyume buraliyim. Bu kadar bakimsiz sahiller gormedim yazik.

 10. Mersin’e gelirken mutlaka uğradığım tatil beldesi Susanoğlu her yıl tatile gelirim. Sahili plajı harika bu bayramda oradayım.

 11. Ben şu an Susanoglu ndayım Süzer Resort otelde ve denizde bugün çöplerle yüzdüm. Mersinliyim ve bu yüzden daha üzgünüm. Deniz neden bu kadar kirli çok yazık oysa sahil o kadar harika ki. Dalgasız, güvenli pırıl pırıl. Denize sanki çöp dökmüşler eline, bacaģina çarpıyor devamlı tiksiniyor insan.. Temizlenir umarım.

 12. Almanya’dan gelirken Susanoğlu plajına ugradik pislik içindeydi mersini hiç sevmedim sırf orayı görmek için fazladan 4 saat yol gittim yazık oldu suyu pislik icindeydi

  • Mersin politik tercihlerden dolayı turizm şehri olarak görülmedi hiç. Nükler santral için Mersin’in tercih edilmesi bile bu durumu açıklamaya yeter.

  • 1 tane plaja bakarak niye tüm Mersin’i kötülüyorsun ben sana Antalya’dada pis plajlar bulurum ayrıca sen demekki en kalabalık saatine gitmişsin(Türkiye’nin en kalabalık plajı) yoksa o plaj Türkiye’nin en uzun en güzel plajı Deniz kızı turizm o plajın tüm bakımlarını yapıyor

   • Deniz kızı turizm baktığı için bu kadar kötü zaten. İnsanların elinden projelerini çalan bir firma. Büyükseşhir Belediyesi sahilleri Deniz Kızı Aş.’ye peşkeş çekiyor. Sn Vahap Seçer nasıl bir kıyak geçmişse işten anlamayan adamlara sahili satmış. Tam olarak satmış. Hatta mafya vari konuşmaları tavırları var bu firmanın. En iyi yaptıkları da proje çalıp ahkam kesmek. Sahillerin bakımından rahatça anlayabilirsiniz işlerini ne kadar hakkıyla yaptıklarını. Artık Vahap Bey’e kesinlikle biz gençler olarak oy yok!!!

  • Sen Susanoğlu Plajına ekim yada Nisan ayında gel. Kimsenin olmadığı zamanda çok temiz oluyor şimdi çok kalabalık. Ondan insanlarımız pis olduğu için güzelim plajı batırıyorlar. Sadece Mersin’de değil tüm Türkiye’de böyle malesef.

 13. Suriyeliler sayesinde her cennet köşemiz gibi özenle içine edilmiştir. Karadenizden akdenize bu sene hangi plaja gitsem genelini suriyeliler oluşturmaktadır. Donla denize giren mi dersin, olajda piknik yapan mı, onun bunun karısını kızını dikizleyen mi? Bu ülkeyi bu hale getirenlerin allah belasını versin. Bir de bizler sene boyunca deli gibi çalışıp 1-2 hafta geziyoruz. Adamlar sürekli happy hoursda arkadaş..

 14. Mersin plajları bakımsız ve hor kullanılıyor. Büyükşehir belediyesinden daha iyi bakım ve tesis istiyoruz. Ayrıca Pullu Anamur da

 15. KIZKALESİ PLAJI ( MERSİN ): Biz eşimle Ramazan bayramında 1 günlüğüne gittik. Çok kalabalıktı, plaj güzel fakat bizim insanlarımız bu güzelliğin kıymetini bilmiyor. Aşırı derece sap var. Pantolonla yüzenler, kaldırımda mangal yapanlar, Arap mülteciler vb.

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın