Business Class uçak bileti, yolcuların ayrıcalıklı bir uçuş deneyimi yaşamaları için özel olarak ayrılmış alanı ve bu alanda sunulan hizmetleri kapsıyor. Business Class koltukları, ferahlığı ve rahatlığı nedeniyle tercih ediliyor. Business Class uçak bileti ekonomi ve standart sınıfa göre daha pahalı oluyor. Business Class’ın sunduğu konfor ve özel hizmetler sayesinde verdiğiniz paraya değiyor.

Business Class kendi içinde de sınıflara ayrılabiliyor. Business Class uçak biletinin sunduğu avantaj uçakta ayrıcalıklı bir yolculukla sınırlı değil. Daha fazla bagaj hakkı, sıra beklemeden özel kontuarda check-in hakkı, ücretsiz lounge kullanımı ve özel kapıdan uçağa biniş gibi hizmetlerle uçuş öncesinde hiçbir stres yaşamadan uçağa geçip yolculuğunuzu yapabiliyorsunuz.

Business Class Uçak Bileti

Business Class Uçak Biletinin Avantajları

Business Class uçak bileti, bilete daha çok ücret ödeyerek ayrıcalıklı bir uçuş deneyimi yaşamak isteyenler için oluşturulmuş bir uçuş sınıfı. Ekonomi ve standart koltuk sınıfından farklı olarak daha yüksek ücret ödeyerek satın alabileceğiniz business class uçak bileti ile uçuş öncesi, uçuş sırasında ve sonrasında çok sayıda avantajdan yararlanabiliyorsunuz.

Business Class sınıfında, daha gelişmiş uçak içi eğlence sistemi ve çok fonksiyonlu koltuklarla konforluyla seyahati daha keyifli bir deneyime dönüştürülüyor Standart sınıf yolculuğa göre daha ayrıcalık bir yolculuk hizmeti ve ortamı sunuluyor.

Malta

Business Class’a özel tasarlanan koltuklar hem konfor hem özel alan hem de yolculuk keyfi sağlayan özelliklere sahip. Elbette, her havayolu firması daha iyi koltuk, yemek, hizmet kalitesi açısından diğerlerinden daha iyi performans göstermeye çalışıyor.

1. Daha fazla bagaj hakkı 🧳

Business Class bagaj hakkı standart uçuşlardan daha fazla oluyor. Bagaj hakkının standart yolculara göre 10 kg daha fazla olduğu bu uçak bileti sınıfında seyahat edilen mesafe uzadıkça bagaj hakkı da ona göre artıyor. Okyanus ötesi uçuşlarda bu sınıftaki yolcular standart yolculardan bir parça daha fazla bagaj hakkına sahip oluyor.

Serbest bagaj hakları her bir parça için Economy Class’ta 23 kg iken Business Class bagaj hakkı 32 kg. Daha fazla bagaj hakkı, business class yolcularının en memnun olduğu uygulamalardan biri.

2. Özel kontuar ve hızlı geçiş 🛂

Business Class uçak bileti sahibiyseniz bagaj teslimi ve checkin işlemleriniz için özel kontuardan işlem yapabiliyorsunuz. Havalimanlarında en çok şikayet edilen konuların başında uzun check-in kuyrukları ve online check-in yapan yolcuların bagaj teslimi sırasında yaşadığı bekleme süresi geliyor. Business class yolcularının ise böyle kaygıları yok.

Business Class uçak bileti sahipleri, havalimanınlarında güvenlik noktalarından geçerken sıra beklemek durumunda da kalmıyor. Güvenlik kontrolü girişindeki fast track denilen hızlı geçiş noktalarını business class yolcuları ücretsiz kullanabiliyor. Havalimanındaki yoğunluk nasıl olursa olsun bu yoğunluktan etkilenmeden gönül rahatlığıyla havalimanında hareket edebiliyorsunuz.

Business class yolcularının hem check-in hem de bagaj teslimi için havalimanında özel kontuarı bulunuyor.

3. Ücretsiz lounge hizmeti 🥘

Ücretsiz lounge hizmeti, business class yolcularını memnun eden hizmetlerden biri. Business class bilete sahip olan yolcular, yeme-içme ve dinlenme alanlarının bulunduğu havalimanı özel yolcu salonu bölümüne ücret ödemeden girebiliyor. Lounge içerisinde alkollü ve alkolsüz içecekler, çay ve kahve çeşitleri, atıştırmalıklar ve sıcak yemekler, ücretsiz internet, oyun salonu, televizyon, gazete, dergi gibi ücretsiz hizmetler sunuluyor.

Özel yolcu salonları, uçağınızı beklerken harika vakit geçirmenize olanak sağlıyor. Bu salonlar müşterilerine eğlence ve konfor ortamını bir arada sağlıyor! Salonlarda dinlenme koltukları keyifle dinlenmenizi sağlarken, sunulan ikramların tadını çıkarıyorsunuz. Kimi havalimanı bu konuda o kadar ileri gidiyor ki içeride bir ev veya otel konforu sizi bekliyor.

Uyuyabileceğiniz özel süitler, duş imkanı, konsol oyunları, geniş çocuk oyun alanları sayesinde uçağı bekleme süreci sıkıntıdan çok eğlenceye dönüştürülüyor. Sağlanan iş ortamı ile de işinizden de geri kalmadan laptopunuzu açıp ortamı bir ofis gibi kullanabiliyorsunuz. İstanbul Lounge bu konuda Avrupa’nın en iddialı lounge alanlarından biri.

4. Uçuşa özel kapıdan gitme imkanı ✔️

Business class yolcuları lounge’da dinlendikten sonra uçuşlarına yolcu kabulü başladığında özel bir kapıdan sıra beklemeden ayrı bir araçla ya da körük üzerinden uçuşa kabul ediliyor. Uçağa biniş sırasında yaşanan sıra bekleme ve kalabalık içerisinde uçağa geçiş gibi konfor alanını zorlayan durumlarla karşılaşmadan doğrudan koltuklarına geçebiliyorlar.

Business class yolcuları uçakta ekonomi sınıfından perdeyle ayrılan özel bir bölümde yer alan koltuklarda uçuyor. Uçak tipi, hava yolu şirketi ve uçak kapasitesine bağlı olarak 1 numaralı koltuktan 12 numaralı koltuğa kadar business class yolcularına ayrılan bu bölümde her bir koltuğun arasında özel boşluk bulunuyor.

5. Business Class koltuklar 💺

Business Class koltuğa ilk oturduğunuzda çok da farklı bir özellik göremiyorsunuz gibi. Renk, kaplama farklılıkları ve biraz da geniş bir alan buluyorsunuz. Ancak koltuğa ilk oturduğunuzda, uçak kalktıktan ve seyir halindeyken, koltuğu istediğiniz gibi kullanmaya başlayınca farklılıkları görmeye başlıyorsunuz.

Business Class koltukları daha geniş diz mesafesi ve diğer koltuklarla arasında daha fazla mesafe var. Economy koltuk aralığı 72 ila 87 cm arasında ve genişlik 44 ila 84 cm arasında değişirken Business Class koltukları ise ortalama 69-87 cm genişliğinde ve 2 metreye yakın koltuklar arasında mesafeye sahip. Business Class koltuklar, yolcuların konforunu en üst seviyeye taşımak için özel olarak tasarlanıyor.

Rahatça uyuyabileceğiniz, okuma lambası ve elektrik prizinin olduğu koltuk alanı ve paravan imkanı sunan koltuklarla yolculuk keyfi artırılıyor. Koltukların yenilikçi tasarımı çok çeşitli oturma ve uyku pozisyonları sağlıyor. Farklı açılarda oturabilir, sırtınızın yaslandığı yerin dolgu kısmını farklılaştırabilir ve ayaklarınızı puf üzerine uzatabilirsiniz.

Business Class koltukların ayak mesafesi daha geniş, koltuk ise ayaklarınızı uzatabileceğiniz kadar geniş bir alana sahip. Yanınızda herhangi bir yolcu olmadan uçuş keyfinizi dar bir alana sıkışmadan gerçekleştirebiliyorsunuz. Koltuk tamamen düz pozisyona geçebildiğinden uzun yolculuklarda rahatça uyuyabileceğiniz bir yatağa dönüşüyor.

Uzun yolculuklarda Business Class koltuğunuza şilte serilip rahat bir yatağa dönüştürülüyor. Size yorgan ve yumuşak yastıklar sağlanıyor. Koltuğunuz bir koza gibi olsa da benim gibi 184 cm boyuna sahip biri için bile yeterli alanda rahatlıkla uyuyorsunuz. Bazı Business Class koltuklarda masaj özelliği dahi olduğunu anımsatayım.

6. Business Class ikram ve ayrıcalıklı menü 🍽

Business class yolcuları koltuğuna yerleştikten sonra yalnızca bu bölüme hizmet veren uçuş görevlileri tarafından hizmet alıyor. Koltuğa yerleşir yerleşmez hoş geldin ikramı olarak tercih ettiğiniz bir içecek ikram ediliyor. Servis, business classa özel yemek menüsü ve atıştırmalıklarla devam ediyor. Uçuş süresi artıkça menü zenginliği de çeşitleniyor.

Uçuş süresine ve gideceğiniz noktaya göre yemek servisi değişiklik gösterebiliyor. Uzun mesafeli uçuşlarda sabah, öğle ve akşam olarak üç öğün yemek veriliyor, her biri için menülerden dilediğiniz yemeği seçebiliyorsunuz. Karnınız acıktığında dilediğiniz zaman sandviç, kuruyemiş ve atıştırmalıklar isteyebiliyorsunuz.

7. Business Class eğlence imkanları 🖥

Business Class’la uçmanın diğer güzel yanı ise sizlere eğlenceli bir yolculuk sunması. Business classın sunduğu eğlence imkanlarıyla uzun süren uçuşlarda vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Müzikler, filmler, diziler, belgeseller, sesli kitap kanalı, haber kanalları, çocuk programları ve daha pek çok seyir keyfi business class uçuşlarda sizleri bekliyor.

Aynı zamanda business class uçuşlarda kısa mesaj ve e-posta gönderebiliyorsunuz. Karşı taraftan yanıt alabilme olanağınız da var. Böylece acil işiniz olduğunda yakınlarınızla kolayca iletişime geçebiliyorsunuz.

Konforlu ve ayrıcalıklı bir seyahat arzu ediyorsanız bir an önce business class biletinizi alarak birçok avantajdan yararlanacağınız keyifli bir yolculuğa adım atabilirsiniz. Businnes Class uçak biletleri genelde sabit fiyatta olmakla birlikte, dönemsel kampanyalar veya promosyonlu bilet uygulamasıyla ucuz uçak bileti bulmanız mümkün olabiliyor.

Business Class uçak biletini ucuza almanın diğer bir yolu ise erken rezervasyon yapmak. Biletinizi uçuş tarihinizden birkaç ay önce alırsanız uygun fiyata bilet bulma şansınız artıyor. Ayrıca eğer Miles & Smiles üyesiyseniz biriken millerinizle ödül bilet şeklinde Business Class uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Yurt içi uçuşlarda en az 6.250 mil ile Business Class bileti alınabilirken, yurt dışı uçuşlarda en az 15 bin ve üzeri mil gerekebiliyor. Diğer bir yöntem olarak check-in esnasında mevcut biletinizi indirimli olarak Business sınıfına yükseltebilirsiniz. Sunexpress gibi daha uygun hava yolu firmalarında da Business Class biletlerini daha makul fiyata bulabiliyorsunuz.

4 Yorumlar

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz