Asya, birbirinden ilginç kültüre ev sahipliği yapan ilginç bir kıta. Avrupa’nın doğusundan, Büyük Okyanus’un batısına kadar uzanan çok geniş bir coğrafya olan Asya, 50’den fazla ülkesiyle dünyanın en kalabalık nüfusuna ev sahipliği yapıyor.

Anadolu’dan Çin’e kadar uzanan bu topraklarda birbirinden çok ilginç ülkeler, şehirler ve kasabalar yer alıyor. 1 yıldan fazla süren Asya gezimde iki yüzden fazla şehir, kasaba ve köyde seyahat etme fırsatı buldum.

Asya’da Gezilecek En İlginç Yerler

Qatar Airways’in çok güzel kampanyaları turna.com sitesinde olabiliyor. Mail listesine kaydolun, uygun bilet fırsatlarını kaçırmayın.

1. Vang Vieng Laos

Vang Vieng, Laos

Laos dünyanın en fakir ülkelerinden birisi. Geçtiğimiz yıllara kadar sınırları dışa kapalı olan sosyalist ülke sınırlarını yabancılara açtıktan sonra gezginlerin gözde ülkelerinden birisi oldu. Sevdiğim ülke Laos’un çok ilgin Vang Vieng şehri ise ziyaretçilerini kesinlikle şaşırtacak küçük bir yer. Bir yanda gökyüzüne yükselen kalker kayalıkları, hemen yanı başında akan nehir ile inanılmaz bir güzelliğe sahip.

Denizi olmayan bu şehrin ise sokaklarında şort ve bikinileriyle gezen genç gezginleri görmeniz mümkün. Hemen tüm restoran ve kafelerin televizyonlarında efsanevi Friends dizisi tekrar ve tekrar gösteriliyor. Arada Simpsonlar ve Family Guy animasyon dizisi de kendine yer buluyor. Pizzanızı ile otlu (marihuana) alma şansınız dahi var. Lastik şambrellere binip, eline içkisini alan gençler saatlerce nehrin bir ucundan bir nehrine tubing denen şeyi yapıyorlar.  Vang Vieng şehrine gitmenin en iyi yolu Bangkok’a uçmak ve oradan Laos’un başkenti Vientine şehrine aktarma yapmak.

4 YORUMLAR

  1. Dünyada gerçekten o kadar güzel yerler varki gezilecek. Böyle bir yerden sizin sayenizde haberdar oldum ve söylenecek çok fazla bişey yok. Gerçekten muhteşem biyer. Resimler harika görünüyor ve orada olabilmeyi çok istedim şu an. Sizi takip etmeye devam edicem büyük bi merakla ve bekliyeceğim heyecanla. Teşekürler bu paylaşımlar için.

  2. Vang Vieng’in en çok beğendim. Her şeyiyle ilginç geldi. Hemen de kenara not aldım, teşekkürler Kemal.

  3. Hakkatten hiç de ismini duymamışım, hem de hiç birinin. Kemal Bey, Asya’ya ilk defa gideceklere bu şehirleri mi önerirsiniz yoksa bildik meşhur şehirleri mi?

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!