uçak bileti

Adelaide’den 1.525 km uzaklıktaki Avustralya kıtasının ortasındaki Ayers Rock‘ı görmek için Alice Springs‘e gitmek için otobüs bileti aldım. Şimdiye kadar uçak, tren, kiralık araç ve karavan ile Avustralya‘da seyahat etme fırsatım olmuştu. İlk defa otobüs kullanıyor olacağım.

Yirmi buçuk saatlik bu çöl yolculuğunun uzun olması nedeniyle, biletimi aldığım Greyhound otobüs firmasının sunduğu  outback kasabası Coober Pedy‘de 1 gece konaklama opsiyonumu kullanacağım.

uçak bileti

Dünyanın en zengin opal madenlerini barındıran ve halkının yarısının yer altında kayalara oyulmuş evlerde yaşadığı bu kasaba, Adelaide ile Alice Spring arasında bulunuyor. aslında bu yolu karavanla gitmeyi çok istedim ancak kendime yol arkadaşı bulamadım. Avustralya’da Work and Travel vizeleriyle seyahat eden Tayvanlı 2 kızla buluştum ama onların tarihi benimle eşleşmediğinden ben de otobüsü tercih etmek durumunda kaldım.

Aborjinlerce beyaz adamin su deliği olarak adlandırılan ve dünya opal madeni rezervinin %70’ni barındıran 1500 kişilik Coober Pedy  kasabasında  yer altı otelinde 1 gece kalıp tekrar kuzeye doğru devam edeceğim.

Adelaide to Alice Springs

Day 316: Avustralya:61 Adelaide, 15 Haziran 2011

Önceki makaleAdelaide İkinci Gün: South Australian Museum
Sonraki makaleYeni Rota: Coober Pedy
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşık birisi. 14 yıl çalıştığı şirketiyle yolları ayrılınca, hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gitti. 22 ay boyunca Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat etti.

2 YORUMLAR

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here