E-REV elektrikli araba ile 2014 yılında daha uzağa daha yeşil gidin. 2014 yılında daha yeşil bir sürüş mü arıyorsunuz? O halde neden altı defa ABD araba yarışı şampiyonu olan Jimmie Johnson’u takip etmiyorsunuz? Pistlerde 200mph gibi yüksek hızlarda yarışmadığı zamanlarda onu, yeni elektrikli arabalar arasında gözkamaştıran E-REV’inin direksiyonu başında bulabilirsiniz.

Neden E-REV?

Elektrik enerjisi ile çalışan arabalar yolda sıfır CO2 emisyonu üretir. Çoğu model sadece akülerle yerel seyahatler için ideal olup tek bir şarjda mümkün olduğunca uzağa giderler. Ancak bunlar uzun seyahatlere çıkıldığında ve yolda nerede yeniden şarj edeceğinizden emin olmadığınızda çok fazla ilgi çekici değillerdir. Ancak şimdi bu sorunu aşmak üzere bir artırılmış mesafeli elektrik araç (E-REV) alabilirsiniz.

Yakıt ikmali yapmadan 300 mil

Elektrikli-Arabalar
Chevrolet Volt

E-REV’in elektrik tahrik ünitesinin birincil enerjisi yeniden şarj edilebilir aküden gelmektedir. Ancak bu akünün tükenmesi durumunda benzin ile çalışan bir jeneratör otomatik olarak devreye girerek gerekli elektrik enerjisini sağlar. Bu da bu arabalardan bazılarının yeniden fişe takmadan ya da benzin istasyonunu ziyaret etmeden önce 300 milin üzerinde seyahat edebileceğiniz anlamına gelir.

Daha fazla enerji bilinci

Jimmie Johnson, E-REV’ini sürmeye başladığından beri “Enerji kullanımı ile ilgili farkındalığım arttı, daha fazla bilinç sahibi odum.” diyerek sözlerini sürdürdü: “Mazot tabanlı jeneratör devreye girmeden tüm işlerimi yapmaya çalışıyorum; sadece elektrik enerjisi ile gideceğim yere gidip dönmeye çalışıyorum, bu artık benim için bir görev oldu.”

Memnun kalacağınız ve istediğiniz performans

Johnson, eşi ile bebeklerini emanet ettiği E-REV’in güvenlik özellikleri, kabin teknolojisi ve performansını övdü. Ve Şunları dedi: “Bir arabadan beklenen tüm konfor seviyesini sunuyor, gerekli tüm donatılara sahip; dikiz aynası, harika bir ses sitemi ve etkileyici ivmelenme ile kontrol. Her gün kullanabileceğiniz bir araba. “

Çalma lisansı

Bir diğer Amerikalı ünlü, çok satan kitapların yazarı Stephen King ise yeniden şarjın benzin istasyonlarını ziyaret etmekten daha uygun maliyetli olduğunu vurguladı. E-REV’ini elektrik şebekesine bağlamayı çok sevdiğini söyleyerek şunları ifade etti “çünkü bunu her yaptığımda petrol karteline “Alın bunu gözünüze sokun.” dermiş gibi oluyorum. Bu adeta çalmak için bir lisans gibi. “

2014 yılında çağı yakalayın

E-REV’ler ABD’de, Avrupa’dan tam bir yıl önce, 2011 yılında satışa çıkmıştır. Bu nedenle ABD’de bu araç tipinin profilinin bu kadar yüksek olması şaşırtıcı değildir, hatta Başkan Obama bile başkanlık görevi sona erdiğinde E-REV kullanacağını ifade etmiştir. Neyse ki sizin bu kadar beklemenize gerek yok, E-REV’ler bugünden başlayarak önünüzdeki yolu daha yeşil yapmak üzere size yardımcı olmaya hazırdır.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here