Birleşik Arap Emirlikleri ve Umman’ın sakin şehirleri ilginizi çekiyorsa, bu kış Arap yarımadasını keşfe çıkabilirsiniz. Gemi ile çıkacağınız Umman turları ideal bir seçim olabilir. MSC Musica Gemisi‘nin turu ile Abu Dabi, Dubai, Khor Al Fakkan (BAE), Muscat (Umman) ve Khasab (Umman) bölgelerini keşfedeceğiniz 8 günlük harika bir yolculuğa çıkarıyor.

MSC Musica’nın konforlu ve kaliteli hizmetiyle hayalinizdeki gemi yolculuğunu yaşamanız mümkün. Profesyonel ve güleryüzlü ekibiyle size kusursuz bir hizmet sunacak olan MSC Musica gemisi, teknolojik açıdan da son derece donanımlı. Bünyesinde çeşitli restoranlar, güzellik merkezi, Spa, spor salonu ve eğlence alanları bulunduran gemide unutulmaz bir tatil geçireceksiniz.

MSC Musica
MSC Musica

Denizin üzerinde keyifli bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız, MSC musica ile 8 günlük bir Umman turu tam size göre. Dubai‘dan başlayan gemi turuyla Khor Al Fakkan, Muscat ve Khasab bölgelerini keşfedebilirsiniz.

Beş yıldızlı MSC Musica ile yapacağınız gemi turunda tam pansiyon konaklama imkanının yanı sıra 400 Euro’luk havaalanı ve liman vergileri, gemide düzenlenen animasyon ve aktiviteler MSC rehberlik hizmetleri ve Havalimanı & Liman vergileri fiyata dahil olmakta. Ayrıca kaptanın hoş geldin partisi ve gala gecesine katılım da ücretsiz.

Sizlere uğrayacağınız limanlardan Khasab ve Muscat’a yönelik birkaç öneride bulunduk.

Gemi Turları: Muscat, Umman
Gemi Turları: Muscat, Umman

Muscat, Umman

Umman’ın çarpıcı şehirlerinden biri olan Muscat, tarihi yapıları, müzeleri ve doğal güzellikleriyle keyifli bir gezi durağı. Şehre gitmişken Sultan Kabus büyük cami, Bait Al Zubair Müzesi, Wadi Al Arbeieen, Royal opera house, Marine Science & Fisheries Centre adlı akvaryumu mutlaka görmelisiniz. Doğayla baş başa kalmak için Qurum Natural Park’a gidebilirsiniz.

Muscat şehir merkezinde alışveriş severler için de pekl çok seçenek mevcut. Mattrah Souq, Muscat Grand Mall ve Oman Avenues Mall’da alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Hediyelik eşya almak için bizim Kapalı Çarşı’ya benzeyen Matrah Souq’a uğrayın. Rozna Muscat’da da ev tekstil ürünleri ve hediyelik eşyalar bulabilirsiniz.

Khasab, Umman

Umman’ın en güzel bölgelerinden biri olan Khasab, dağları ve eşsiz sahiliyle dikkat çeken bir yer. Şehirde görülmeye değer birkaç tarihi yapı ve park bulunuyor. Serbest zamanınızda Oman Fjords, Khasab Kalesi, Khawr Najd, Khasab Fort’u mutlaka ziyaret edin. Farklı lezzetler denemeye açıksanız, Al Shamaliah Grill ve Dibba restoranlarına uğrayabilirsiniz.

Dubai Gemi Turları
Gemi Turları: Dubai

Farklı gemi turu alternatifleri için www.setur.com.tr adresinden Setur’un yurtdışı gemi turları seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

Gemi turları son zamanlarda ülkemizde de oldukça gören güvenli ve keyifli bir seyahat tarzı. Geçmişte sadece yaşlıların çıktığı gemi turları artık yediden yetmiş yediye her yaştan misafirlerini keyifle ağırlıyor. MSC Musica ile konforlu, keyifli ve keşif dolu bir tatil sizi bekliyor.

3 YORUMLAR

  1. Bence şu anda burada çok güzel bir yazı paylaştınız. Bu web sitesinin sahibine gerçekten müteşekkirim. Paylaşım için teşekkür ederim.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!