İstanbul, ülkemizin en kalabalık ve en hareketli şehri. Bunda binlerce yıldır sürekli yerleşimin olmasının büyük payı var. Ev sahipliği yaptığı her medeniyet bu görkemli şehirde, eşi benzeri bulunmaz miras bırakmış. Bu yüzdendir ki her yıl dünyanın dört bir köşesinden milyonlarca turist bu şehrin güzelliklerini görmeye geliyor.

Dünya’da en çok ziyaret edilen ilk beş şehir arasında yer alan İstanbul, misafirlerini ağırlamak için yoğun çaba sarf ediyor. Son yıllarda açılan nefis butik ve dizayn otellerle gelen ziyaretçiler yüksek konfor ve memnuniyet ile ağırlanıyor.

Sık sık gittiğim İstanbul’da yüksek konfor ve keyifli bir ağırlama hizmeti sunan Taksim 15 Suites butik otelde misafir olma şansım oldu.

Taksim Suites, Kahvaltı Salonu
Taksim Suites, Kahvaltı Salonu

İstanbul’un kalbi Taksim Meydanı’nın hemen yanı başında yer alan Taksim 15 Suites, adını hizmet verdiği 15 odasından alıyor.

Gümüşsuyu’nda tarihi bir binaya sahip olan Taksim 15 Suites, mimarı Dara Kırmızıtoprak’ın dokunuşlarıyla yeniden yorumlanarak bugünkü görünümünü kazanmış. 19. yüzyıla ait tarihi bina, butik ve business konsept mimari anlayışı ile modern şekilde tasarlanmış.

Birkaç merdiven çıktıktan sonra ulaşılan rezidans girişi sade ve şık bir şekilde dizayn edilmiş; lobi ise gösterişten uzak. Rezidans duvarları ünlü fotoğraf sanatçısı Sıtkı Kösemen’in çektiği, her biri nefis İstanbul’un çeşitli fotoğrafları ile süslenmiş. İstanbul’da olduğunuzu otelin her köşesinde hissediyorsunuz.

Istanbul Taksim Suites
Istanbul Taksim Suites

Göz yormayan sade tasarımlarıyla rahat ve keyifli bir ortam yaratılmış, abartıya kaçılmış hiçbir şey yok. 5 katlı bir otelin her katında Classic, Deluxe ve Luxury olmak üzere 3 farklı odası türü bulunuyor.

Sadeliğin ve konforun hakim olduğu odalar, minimalist bir tarzla dekore edilmiş. Kullanışlı bir dekorasyona sahip olan Classic Suite’te kitchennette ve mikro dalga gibi mutfak gereçleri de bulunuyor. Deluxe Suite’te bulunan oturma odası, antrasit ve füme tonlarıyla dekore edilmiş. Ayrıca bu odalarda açık mutfak bulunuyor. Otelin en geniş oda tipi olan Luxury Suite’te geniş oturma bölümü, mutfak ve yemek masası bulunuyor.

Taksim Suites 15
Taksim Suites 15

Taksim 15 Suites’in her katında Classic, Deluxe, Luxury ve Premium olmak üzere toplam 15 suit 6 kata yayılmış olarak bulunuyor.

Kullanışlı bir dekorasyona sahip olan Classic Suite tek oda olup, içinde açık mutfak ve mikrodalga fırın bulunuyor.

Deluxe Suite’te bulunan oturma odası, antrasit ve füme tonlarıyla dekore edilmiş ve bu süitlerde ek olarak yemek masası da bulunuyor.

Taksim 15 Hotel
Taksim 15 Hotel
Hotel Taksim 15
Hotel Taksim 15

Bir ailenin rahatlıkla konaklayabileceği Premium Suite’de ise iki ayrı yatak odası, özenle döşenmiş bir oturma odası ve iki ayrı banyo bulunuyor.

Taksim 15 Suites’in business konseptine sahip olan dairesi Luxury Suite’te geniş bir oturma bölümü, mutfak, yemek masası, oturma bölümü ve bir bagaj dolabı yer alıyor.

 Taksim Suites 15 Otel
Taksim Suites 15 Otel

Adres : Gümüşsuyu Mah. İnönü Cad. No: 15 Taksim – Beyoğlu / İstanbul. www.taksim15.com, info@taksim15.com
Telefon : 0212 2431367 – 0212 2431390

Otel tercih ederken bilgilerinden faydalandığım ve güvendiğim kucukoteller.com.tr sayfasından diğer İstanbul butik otellerine bakabilirsiniz.

Varan Otelcilik Grubu’na ait olan Taksim 15 Suites, Taksim Gümüşsuyu’nda iş, turizm, eğlence amaçlı konaklamalar için ideal. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı 2,2 km uzaklığında. Otelden yürüyerek Kongre sarayındaki etkinliğe yürüyerek gitmiştim. İster iş seyahati olsun isterse de tatil, şehrin kalbinde konaklamak istiyorsanız Taksim 15 Suites doğru adres. Huzurlu, sessiz ve kaliteli bir konaklama hizmeti.

1 YORUM

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here