Tüm sorularınıza çok daha hızlı cevap alabileceksiniz! Artık iletişim formu ile uğraşmaya, yazıların altındaki yorumlar arasında kaybolmaya gerek kalmadı. Soru&Cevap sayfamız üzerinden aradığınız tüm cevaplara hızlıca ulaşabilirsiniz.

Soru&Cevap sayfamıza göz atarak yoldaolmak.com, gezi, gezi kültürü ve ülkeler ile ilgili önceden sorulmuş sorulara göz atabiliyor, kendi sorularınızı sorabilir, en beğenilen sorular ve cevapları görebilirsiniz.

Hangi konularda sorular sorulabilir?

  • Ülkeler, şehirler, rotalar, vize, konaklama, ulaşım,
  • Sırtçantalı gezi kültürü (Backpacking)
  • Gönüllü faaliyetler
  • Gezi dünyası
  • Yabancı dil öğrenme

ve aklınıza gelebilecek gezi kültürü üzerinize her türlü sorunuzu sorabilirsiniz. Sorulmuş sorulara kendi cevaplarınızı yazabilirsiniz.

Nasıl soru sorarsam daha hızlı cevap alırım?

question markSorunuzu kısa cümle ile özetleyip, açıklama kısmına detaylı, anlaşılabilir ve doğru imla ile yazdığınız sürece hızlı ve kolay bir şekilde cevaplanabilir.

Soru şeklinde bir başlık yazdığınızda cevap alma ihtimaliniz çok daha yüksektir. Sorunuzla ilgili ihtiyaç duyulacak bilgileri de paylaşırsanız, yardımcı olmak isteyen gezi severlere kolaylık göstermiş olur ve doğru cevaba çok daha kolay ulaşırsınız.

Bazen sorunuzun cevabı zaten blog yazıları içerisinde verilmiş olabilir. Ana sayfada sağ menüde yere alan arama seçeneğini kullanabilirsiniz. Facebook, Twitter gibi sosyal platformlarda sorunuzu paylaşarak cevabı bilen birine daha hızlıca ulaşabilirsiniz.

Sorum cevaplandı, sorunum çözüldü. Nasıl teşekkür edebilirim?

Burası önemli! Sorunuza doğru cevap verildiğinde doğru cevabı işaretleyerek, sizden sonrakilere de doğru yolu gösterebilirsiniz. Böylece siz de tüm yoldaolmak.com okuyucularına yardımcı olabilirsiniz.

Soruların yanında yer alan “Oy” kutuları ne işe yarıyor?

Eğer soruyu beğendiyseniz ya da aynı soru sizin de aklınıza geldiyse, bu soruya olan ilgiyi arttırmak ve hızlıca cevap almak için soruya oy verebilirsiniz. Çok fazla iyi oy alan sorular her zaman daha çabuk cevaplanır.

Gezi-Yorumlari

Soru&Cevap içerisinde uymam gereken kurallar var mı?

Sorularınızı paylaşmanız için sadece birkaç saniye süren üye işlemini yapmanız gerekmektedir. Üyelik için kullanıcı adı ve şifre belirledikten sonra sorularınızı paylaşabilirsiniz.

Sorularınız için en uygun kategoriyi seçmeniz gerekmektedir. Böylece ileride aynı soruya cevap arayan kişi ilgili kategoriye bakarak daha kolay bilgiye ulaşacaktır.  Amacımız herkesin sorusunu özgürce sorabildiği ve kısa zamanda doğru cevaba ulaşabildiği bir platform yaratmak.

Anlayışınız ve desteğiniz için hepinize çok teşekkürler!

Neden şimdi ilk sorunuzu sormuyorsunuz!? Buradan!

7 YORUMLAR

  1. Soru cevap sayfasına soru göndermek veya üye olmak için girmemiz gereken bot koruması çalışmıyor. Bu korumadan geçmeden de kaydolmak veya soru sorabilmek mümkün olmuyor. Bilginize sunulur

  2. Birkaç sorum var, bu nedenle Soru&cevap için siteye kayıt olmaya çalıştım fakat kaydım yok gözüküyor.

    Mevcut sorularda da aradığım cevabı göremedim.Kayıt kısmı için sıkıntıya bakabilir misiniz?

  3. Merhaba Schengen vizesi alıp kullanmamak bir daha ki sefere vize alırken sorun yaratacak bir durum mudur? Tesekkürler.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here