“Yemek, dans, alışveriş ile yaşayan yer” mottosuyla Şarm El Şeyh‘i ziyaret eden tüm turistlerin en az bir gecesini ayırdığı Soho Square, sunduğu alternatiflerle akla gelebilecek tüm ihtiyaçlara yanıt veriyor.

Genci yaşlısı, çocuklusu yalnızı demeden tüm yaş grupları ve kesimlere hitap eden Soho Square güvenli yapısı ve rengarenk dünyası ile insanın başını döndürüyor. Soho’ya gelip de mutlaka görmeniz, gitmeniz, oturmanız, soluklanmanız, hissetmeniz gereken 5 yeri kaleme aldım.

Soho Square Görülecek Yerler

1Simba Gallery

Soho-Square-Simba-Gallery
Simba Gallery’de her bütçeye uygun hediyelik eşya bulmak mümkün.

Soho’nun ana caddesi üzerinde yer alan en büyük hediyelik eşya mağazalarından biri olan Simba Gallery’nin içerisinde hareket etmek ne kadar zor olsa da birbirinden farklı hediyeliklerle insan adeta çıldırıyor. Şarm El Şeyh’ten ne hediye götürsem sorusunun en güzel yanıtı Simba Gallery‘de bulunuyor.

Biblolar, anahtarlıklar, buzdolabı süsleri, şapkalar, su küreleri ve ufak tefek aklınıza gelen gelmeyen türlü çeşit hediyelik… Dar koridorlarda her an bir şey kırabilirim endişesine kapılsanız da harika hediyelikler arasında en az yarım saat geçirebilirsiniz.

2Soho Square Havuzbaşı

Soho Square, Sharm El Sheikh
Soho Square, Dans eden çeşme

Soho’yu soho yapan, anlamlandıran, insanların buluştuğu, soluklandığı, dinlendiği alan. Soho’daki tüm aktiviteler için ana buluşma noktası olan havuzbaşı farklı ilgileri ile farklı mağazalara giden çiftlerin belli bir saatte yeniden bir araya geldiği bir nokta aynı zamanda.

Saat başı yapılan su gösteriyle ziyaretçileri heyecanlandıran havuzbaşında soluklanmak Soho’yu anlamayı kolaylaştırıyor.

3Ice Bar

Soho-Square-Ice-Bar
Ice Bar’da hem iç mekan hem de dış mekan ilgi görüyor.

Soho Square’in en eğlenceli mekanı diyebiliriz. Pangaea Night Club, Ice Bar ve Oxygen Bar üçlemesi hem eğlenmek hem de sakin ve sessizce bir şeyler yudumlamak isteyenlere aynı anda farklı deneyimler yaşatıyor.

Dünyanın farklı ülkelerinde örnekleri olan Ice Bar, Soho’da en çok ilgi gören yerler arasında. Her şeyden öte en güzeli de renk renk aydınlatılan Ice Bar sandalyelerinde oturmak.

4Aladin Gift Shop

Soho-Square-Aladin
Aladin’de el işçiliği ile yapılmış çok sayıda hediyelik eşya bulunuyor.

En otantik, bir kadar da özel hediyelikler için doğru adres Aladin Gift Shop. Khan el Kahalili Çarşısı’nın hemen girişinde yer alan küçük ama bir o kadar dolu Aladin’de, Mısır yerel kültürüne ait konsept hediyelikler bulmak mümkün.

Hiçbir satış baskısı altında kalmadan ziyaret edebileceğiniz dükkanda, fiyatlar konsepte göre değişse de pazarlık yaparak uygun bir noktada buluşulabiliyor.