“Yemek, dans, alışveriş ile yaşayan yer” mottosuyla Şarm El Şeyh‘i ziyaret eden tüm turistlerin en az bir gecesini ayırdığı Soho Square, sunduğu alternatiflerle akla gelebilecek tüm ihtiyaçlara yanıt veriyor.

Genci yaşlısı, çocuklusu yalnızı demeden tüm yaş grupları ve kesimlere hitap eden Soho Square güvenli yapısı ve rengarenk dünyası ile insanın başını döndürüyor. Soho’ya gelip de mutlaka görmeniz, gitmeniz, oturmanız, soluklanmanız, hissetmeniz gereken 5 yeri kaleme aldım.

Soho Square Görülecek Yerler

1Simba Gallery

Simba Gallery’de her bütçeye uygun hediyelik eşya bulmak mümkün.

Soho’nun ana caddesi üzerinde yer alan en büyük hediyelik eşya mağazalarından biri olan Simba Gallery’nin içerisinde hareket etmek ne kadar zor olsa da birbirinden farklı hediyeliklerle insan adeta çıldırıyor. Şarm El Şeyh’ten ne hediye götürsem sorusunun en güzel yanıtı Simba Gallery‘de bulunuyor.

   

Biblolar, anahtarlıklar, buzdolabı süsleri, şapkalar, su küreleri ve ufak tefek aklınıza gelen gelmeyen türlü çeşit hediyelik… Dar koridorlarda her an bir şey kırabilirim endişesine kapılsanız da harika hediyelikler arasında en az yarım saat geçirebilirsiniz.

2Soho Square Havuzbaşı

Soho Square, Dans eden çeşme

Soho’yu soho yapan, anlamlandıran, insanların buluştuğu, soluklandığı, dinlendiği alan. Soho’daki tüm aktiviteler için ana buluşma noktası olan havuzbaşı farklı ilgileri ile farklı mağazalara giden çiftlerin belli bir saatte yeniden bir araya geldiği bir nokta aynı zamanda.

Saat başı yapılan su gösteriyle ziyaretçileri heyecanlandıran havuzbaşında soluklanmak Soho’yu anlamayı kolaylaştırıyor.

3Ice Bar

Ice Bar’da hem iç mekan hem de dış mekan ilgi görüyor.

Soho Square’in en eğlenceli mekanı diyebiliriz. Pangaea Night Club, Ice Bar ve Oxygen Bar üçlemesi hem eğlenmek hem de sakin ve sessizce bir şeyler yudumlamak isteyenlere aynı anda farklı deneyimler yaşatıyor.

Dünyanın farklı ülkelerinde örnekleri olan Ice Bar, Soho’da en çok ilgi gören yerler arasında. Her şeyden öte en güzeli de renk renk aydınlatılan Ice Bar sandalyelerinde oturmak.

4Aladin Gift Shop

Aladin’de el işçiliği ile yapılmış çok sayıda hediyelik eşya bulunuyor.

En otantik, bir kadar da özel hediyelikler için doğru adres Aladin Gift ShopKhan el Kahalili Çarşısı’nın hemen girişinde yer alan küçük ama bir o kadar dolu Aladin’de, Mısır yerel kültürüne ait konsept hediyelikler bulmak mümkün.

Hiçbir satış baskısı altında kalmadan ziyaret edebileceğiniz dükkanda, fiyatlar konsepte göre değişse de pazarlık yaparak uygun bir noktada buluşulabiliyor.

5Soho Performans Sahnesi

Soho Square’de yer alan performans sahnesi çok sayıda gösteriye evsahipliği yapıyor.

Soho’yu Soho yapan en önemli değerlerden biri havuzbaşıysa en az onun kadar değerli olan bir başka değer de sahnedir kuşkusuz. Akşam saatlerinden itibaren geleneksel Mısır müzikleri ve dansları olmak üzere farklı kültürler ve coğrafyaları temsil eden grupların izleyicilerle buluştuğu sahne önemli bir buluşma noktası.

Animatörler, dansçılar, pandomim şovları ve görsel sanatların sergilendiği sahnenin karşısında 500 kişilik devasa bir kafe bulunuyor. Nargilenizi fokurdatıp kahvenizi içerken sahneyi izlerken rahatça sohbetinizi de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Soho Square, Şarm El Şeyh‘in en güzel ve en korunmuş noktalarından. Hiçbir güvenlik endişesi olmadan geç saatlere kadar rahatlıkla dolaşabileceğiniz meydanda farklı aktiviteler, alışveriş noktaları ve lezzetler sizi bekliyor. Mısır seyahat planı yapanların Şarm’ı rotalarına eklemelerinde yarar var.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın