Makedonya Tatil

Şarm El Şeyh gece hayatı çok renkli. Gün boyun deniz, kum ve güneşin keyfini çıkaran tatilciler, hava karardıktan Şarm sokaklarını doldurmaya başlıyor. Kelimenin tam anlamıyla şehir bir parti havasına bürünüyor ve bu sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor.

Sırt çantam ile, sabahın 4’de Naama Bay’daki otelime doğru yürürken, hala sokaklardan gençler dans ediyor ve yere serili minderlerde yayılmış nargilelerini tüttürüyorlardı.

Kızıldeniz’in en güzel sahillerine sahip Şarm El Şeyh, tatil planı yapanların gözdesi. Daha çok doğu Avrupa ve Rusya’dan gelen genç tatilcilerin yoğunlukta olduğu şehir, otelleri, marinaları, gece kulüpleri ve casinoları ile capcanlı. Benim için Şarm, daha çok Kızıldeniz ve dalış anlamına geliyordu; doğrusu bu kadar canlı ve aktif bir gece hayatı beklemiyordum.

Şarm El Şeyh Gece Hayatı, Mısır

Sharm El Şeyh, Mısır devlet bakanı tarafından özel turizm bölgesi olarak tasarlanmış bir bölge. Öyleki Mısır’daki devrim olmadan önce, turistler ve burada çalışanlar dışında Mısırlılar buraya giremiyordu. Şimdiyse kontroller kalkmış ve şehrin cazibesine kapılanlar, para kazanmak isteyenler akın akın buraya geliyor.

Naama Bay

Naama-Bay-Gece-Hayati
Naama Bay

Naama Bay bölgesi, turistlerin en çok rağbet ettiği yerlerden bir tanesi. Hem şahane plaja sahip, hem de oldukça hareketli gece hayatına. Naama Bay’da bulunan Hard Rock Café, Pasha, Bus Stop, Camel Bar, Black House, El Adaba’da bulunan El Fanara Açıkhava Diskosu ve Taj Mahal Şarm El Şeyh’in en ünlü mekanları. Hard Rock ve Little Buddha gibi yerler ise gün boyu restoran olarak hizmet veriyorken; gece 12.00’den sonra gece kulübüne dönüşüyor.

Burada, hem doğu hem de batı tarzı eğlence mekânlarını bir arada görmek mümkün. Naama Bay’da bulunan birçok bar ve restoranda Binbir Gece adı verilen oryantal kültüre dair eğlenceler düzenleniyor. Tennure dansı, oryantal danslar buralarda izlenebilir. Birbirinden farklı doğal aromalarla lezzetlendirilmiş kahve ve nargile çeşitleri bu gecelerin klasik içecekleri arasında yer alıyor.

La Dolce Vita Disco

Sharm-El-Sheikh-NightLife

Şarm El Şeyh gece hayatının en ünlü ve en çok ilgi gören yeri ise, çölde, açık havada yer alan La Dolce Vita Disco. Burası, arabayla şehrin 20 dakika kadar dışında yer alıyor. Şahane bir ambiansı ve çok iyi müzik yapan DJ’leri var. La Dolce Vita’nın en popüle DJ’lerinden Çağdaş’ın da bizlere selamı var. Burası, Şarm gece hayatını keşfetmek isteyenlerin ilk durağı olmalı.

Soho Square

Sarm Gece Hayati
Soho Square

Diğer bir dikkat çeken yer ise Soho Square. Burası Savoy Otelleri tarafından bir proje olarak başlatılmış. Şehrin en prestijli ve en büyük eğlence yerlerinin başında geliyor. Naama Bay’in gürültüsünden uzak, daha nezih bir atmosferde keyifli akşamlar geçirilebilir. 5’ten fazla pub, bar ve gece kulübü; Thai, Hint, Çin ve Arap mutfaklarının lezzetlerini sunan restoranlar, kapalı alanda bir buz pisti, konferans salonu, ışık ve ses gösterileri eşliğinde su dansı gösterileri sunuluyor. Gayet eğlenceli bir yer.

Sina Yarımadası’nın turizm açısından yükselen değerlerinden Şarm El Şeyh, Kızıldeniz’in berrak sularının sakladığı sürprizlerin en azından bir kısmını keşfedebilmek için ideal bir uçuş noktası. Türk Hava Yolları, haftada 4 defa Şarm El Şeyh’e İstanbul’dan tarifeli seferler düzenliyor. İstanbul’dan sadece 2,5 saatlik bir uçuşla, Mısır’ın bu tatil şehrine uçmak mümkün.

MaltaFlyista
Önceki İçerikLong Neck Karen: Dünyanın En Uzun Boyunlu Kadınları
Sonraki İçerikBangkok ve Pattaya Turu
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

1 Yorum

  1. Şarm El Şeyh’dekine Little Buddha’ya gitmiştim. nezih mekanlar, müzik, hizmet güzel. Asya yemeklerini seviyoruz, fiyatları biraz yüksek olsa da ancak yılda bir gittiğimizden tatilde sorun etmiyoruz, denk gelirse tabi.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz