Türkiye’de, coğrafi güzelliğiyle görsel bir şölen olmanın yanı sıra, tarihi zenginlikleriyle de kültür turizminin en gözde mekanlarından biri olan Kapadokya, milyonlarca yılda oluşan peri bacaları, birbirinden gizemli vadileri, birçok yer altı şehri ve sayısız kilisesi ile görmeye değer nadide bir yer.

Kapadokya’nın önemli merkezlerinden birisi de; görkemli kalesi, kale çevresine yayılmış özgün mimariye sahip taş ve mağara evleri, vadilerin yamaçlarına oyulan soğuk hava depoları ve şairleriyle ünlü kasaba Ortahisar.

Queens Cave Kapadokya

Ortahisar Kapadokya tatili planladığınızda konaklayabileceğiniz en uygun yerlerden de birisi. Göreme Açık Hava Müzesi‘ne 6 km, Zelve Açık Hava Müzesi‘ne 10 km, Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne 31 km, Uchisar‘a 13 km ve Ihlara Vadisi ise 95 km mesafede yer alıyor.

Ortahisar Kalesi’nin bulunduğu meydandan sadece birkaç dakikalık yürüyüş ile, kalenin eteklerine doğru indiğinizde; huzurlu, samimi, sıcacık bir butik otel karşılıyor sizi; Queens Cave Otel.

Kasabanın merkezinde, geleneksel Kapadokya kültürünün hala bozulmadan sürdürüldüğü ve doğal yapının mükemmel korunduğu Ortahisar kalesinin gölgesinde huzur ve konforun bir arada sunulduğu Queen’s Cave Cappadocia, binlerce yıl önce kayaya oyulmuş, mağara odalarda tarihe ilk elden tanıklık etmek, huzurlu ve konforlu bir tatil geçirebilmeniz için uygun bir adres.

Queens-Cave-Kapadokya

Kimisi taştan yapılmış, eşsiz bir mimariyle hazırlanmış, her biri diğerimden farklı bir dekorasyona sahip 12 mağara odaya sahip. Bir zamanlar harabe olarak duran evler; Kapadokya dokusuna sadık kalınarak restore edilmiş, her köşesi özenle ve yaratıcı tasarım ile harmanlanarak yeniden hayat bulmuş.

Queen’s Cave Otel, ahşap, taş ve yöresel renklerdeki kumaş ve çinilerin harmanlanmasıyla, zevkle restore edilmiş ve döşenmiş 8 mağara odaya sahip. Taş zeminlere serilmiş el işi kilimler, antika ahşap kapılar, dolaplar, masalar, sandık ve sehpalar ile onları süsleyen örtüler ve heybeler geleneksel mirası yaşatacak şekilde seçilmiş.

Queens-Cave
Queens-Cave-Otel-Kapadokya
Kapadokya-Otelleri-Queens

Otelde bir çok ayrıntı misafirleri için düşünülmüş; örneğin, bu otelde kahvaltı saati yok. Misafirler kendi kahvaltı saatlerine kendileri karar veriyor. Tatilinizi, Kapadokya aktivitelerinizi ve dinlenme saatlerinizi gönlünüze göre böylece ayarlayabiliyorsunuz.

Makedonya Tatil

Girişte sizi karşılayan, ceviz ağaçlarının bulunduğu ve her bir köşesi özenli detaylarla renklendirilmiş bahçe, günlük aktivitelerinden dönen misafirleri keyifle ağırlayacak bir ambiyans sunuyor. Sabah kahvaltısının, hemen karşıdaki Ortahisar Kalesi manzarasına karşı alabileceğiniz bahçenin hemen önünde de bir peri bacası yükseliyor. Rengârenk çiçeklerin çevrelediği bahçesi huzur verici.

Queen’s Cave Otel, misafirlerine sunduğu lezzetleri unutulmaz kılmak için oldukça özenli davranıyor. Organik yumurtalar, süt, yöresel reçeller ve otelin kendi bahçesinden toplanan meyve ve sebzeler servis edildiği zengin kahvaltı menüsüne sahip. Etrafta kuş sesleri, gözünüzün önünde Kapadokya’nın güzellikleri, masanızda birbirinden leziz kahvaltılıklarla güne keyif ve zinde başlıyorsunuz.

Queens-Cave-Hotel

Queen’s Cave Cappadocia otel toplamda 4700 m2 gibi muazzam bir alana sahip olmasına rağmen, oda sayısının belli bir sınırda tutularak özenli bir ev sahipliğinin titizliği sergileniyor.

Aslında otelin görünen bahçe ve otel bina kısmından çok daha fazlası, hemen yanı başında uzayan vadi boyunca sıralanıyor. Neredeyse 1 kilometreyi bulacak vadi boyunca yürüdüğünüzde, karşınıza yoga atölyelerinin, konserlerin, masal gecelerinin ve daha bir çok etkinliğin düzenlenebileceği geniş çimenli bir alan çıkıyor.

Sonrasında ise vadinin tam da kalbine doğru ilerliyorsunuz. Queens Cave Kapadokya, belki de bölgede kendi vadisine sahip tek otel. Bir taraftan sanki bir açık hava müzesinde dolaşıyormuş gibi vadiyi izleyip, yeniden kullanıma döndürülmüş güvercinliklerinde uçuşan güvercinleri selamlarken, diğer taraftan atlara ya da her sabah kahvaltınızda yumurtasını yediğiniz tavuklara rastlamanız mümkün.

Cappadoccia-Queens-Otel
Cappadoccia-Queens

Adres: Dere sok. No:24-26 50650 Ortahisar, Nevşehir | Telefon: +90 384 343 3040

http://queenshotelcappadocia.com

Göreme Açık Hava Müzesi, Queen’s Cave Cappadocia’ya sadece 3 km mesafede. Nevşehir Kapadokya Havalimanı ise 45 km uzaklıkta bulunuyor. Fiyatlar ve rezervasyon bilgileri için tıklayın.

Sıcak, içten, dünya ile barışık personeliyle insanı evinde hissettiren Queens Cave Otel’in kapıları yılın 12 ayında misafirlerine açık. Sahibi Özgür Bey ve çalışanları ile hoş sohbetler yapabileceğiniz bahçesinde mutlaka vakit geçirin.

Kapadokya’nın sonsuz cömertliğini yansıtan bir cennet köşesi Queens Cave, Kapadokya butik otelleri içerisinde bana göre özel bir yere sahip olarak hep aklımda kalacak. Ticari bir anlayışı ön plana çıkarmadan, büyük bir emek ve özverinin eseri olan bu nadide oteli kalınacak yerler listenize alın.

Önceki blog yazısıJerveni Cave Hotel, Kapadokya
Sonraki blog yazısıSırt Çantası Seçimi Nasıl Yapılır
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

3 YORUM

  1. Kapadokya çok sevdiğim bir yer. Her yıl farklı bir yerini keşfediyorum ve heyecanlanıyorum. Bu yıl keşfedilecek noktas belli oldu. 😉

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın