Hurgada seyahatimde, hayatımda ilk defa denediğim bir çok eğlenceli aktivite yaptım. Bunlardan biri de Quad Runner Safari denen, Hurgada çöllerinde 4X4 Off-Road 1 saatlik ile yaptığımız turdu.

Quad Runner Safari, aslında Safari Land Desert Adventure denen oldukça dolu ve renkli bir paketin parçasıydı. Günlük aktivite programında Quad Runner Safari (ATV Safarisi), Spider Riding (Örümcek denen garip bir aracı çölde kullanıyorsunuz), Desert Safari by Jeep (Bir şöförün kullandığı 4X4’lebedevi köyüne gidiyorsunuz), Bedevi Kampı, Bedevi Köyü Alışveriş (El dokuma ürünleri, hediyelik eşya), deveye binme, kısa bir yürüyüş ve yüksek bir tepeye tırmanma (isteyen), Desert Show (oryantal, tennura dansı ve şovlar) vardı.

Otelden yarım saatlik bir seyahatle, çölde yer alan Safari Land kampına ulaşılıyor. Yaklaşık 20 kişilik gruba ATV araçlarının nasıl kullanılacağı konusunda önce brifing veriliyor. Hurgada’da yapılacak şeyler içerisinde ilk sıralara konması gereken bu aktivitede, ATV araçlarını kullanmak kolay ve 16 yaşın üzerindeki herkes katılabiliyor.

ATV’lerimize atlayıp, Safari Land yakınlarındaki geniş çöl düzlüğünde konvoylar halinde dolaştık. Çöl ortamı tozlu olduğunda herkesin mutlaka, yüzünü burnunu kapatacak bir poşu veya sarong gerekiyor. Benim Sarawak, Borneo’dan aldığım sarong her yerde imdadıma yetişiyor ve burada da kullandım. Gözleri korumak için de güneş gözlüğü kesinlikle iyi bir tercih.


Quad Runner Safari, Egypt
Quad Runner Safari, Egypt
ATV Safarisi, Hurgada, Mısır
ATV Safarisi, Hurgada, Mısır
ATV Riding in Hurghada
ATV Riding in Hurghada

Tur paket programı 50$, ancak farklı şirketlerde 100$’a kadar çıkan farklı paketler var. Kimisinde günbatımı veya gün doğumu çöl safarisi de yer alıyor.

Safari Land Desert Adventure, Hurgada‘da yapılacak şeyler içerisinde ilk sıralara konması gereken bir tur. Türk Hava Yolları haftada 4 tarifeli seder düzenliyor. Keyifli bir tatil yeri arayışında olanlara tavsiye ederim.

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın