Bursa‘nın Tirilye beldesi başlıbaşına bir turizm potansiyeline sahip. İzmir’in Şirince ilçesi gibi gözde haftasonu kaçış destinasyonlarından birisi olmaya aday. Tarihi dokusu, ünlü zeytini, denize kıyısının olması özellikle İstanbul’dan günübirlik veya konaklamalı haftasonu gezileri için uygun. Şehrin dokusu oldukça hasar görmüş ve ciddi bir restorasyon gerektiriyor olsa da, bu şirin ilçe ilgi görmeyi hak ediyor.

Bursa‘ya ilk defa 1993 yılında askerlik hizmeti için gelmiştim. Kısa dönem için geldiğim Gemlik’ten dağıtım sonrası Samsun‘a gitmeden önce, az da olsa şehri görme imkanım olmuştu. 11 yıl aradan sonra, bu defa yeniden Bursa’dayım ve bu defa gezgin gözüyle şehri keşfetmeye çalışıyorum.

malta
Trilye-Carsisi

Ülkemiz, Sağlık Turizminden 2018 yılına kadar 10 milyar dolarlık bir gelir elde etme hedefi var. Sağlık Bakanlığımız Türkiye’de şu ana kadar üç İli hedef il olarak ilan etti. Jeotermal kaynakları, medikal sağlıktaki tesislerinin kapasitesi ve kalitesi ile Bursa, bu illerden birisi olarak seçilmiş.

       

Bugüne kadar turizm potansiyelini tam olarak kullanamadığımız şehirlerden biri olan Bursa, 2014 ve sonrasında ciddi yatırımlar ile önce çıkmayı planlıyor. EMITT Turizm Fuarı 2014’te da oldukça büyük bir stantla yer almışlardı.

Araba kiralama sektöründe “Türkiye’nin araç kiralama ağı” mottosuyla hizmet veren Otorento.com.tr Bursa seyahatimde bana destek oldu ve 2 gün kullanabilmem için otomobil tahsis ettiler.

71 İlde, 700’den fazla lokasyonda, 7000+ araçla online araç kiralama kolaylığı sunan otorento.com.tr, kullanıcılarına hemen hemen her yerden, servislerin ofislerini tek tek gezmeden, tüketicinin kiralamak istediği arabanın modelinden, yaşına ve rengine kadar çok geniş yelpazede seçeneklere kolayca ulaşım sağlayarak araba kiralama imkanı sağlıyor. Bu vesile ile kendilerine teşekkür etmek istedim.

11 YORUM

  1. Trilye dünya güzeli bir yer ne kadar uğraşılsa da hala o tarihi kokusu kaybolmamış. En tepedeki o korkunç sozumona otele yeni beton evlere rağmen Trilye hala güzel.

  2. Mudanya memleketim, ama maalesef iyi tanıtılmadığı için kimse pek bilmez. Eski Rum evlerinin olduğu sokakalr çok şirindir.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın