Mavi yolculuk, denizin ihtişamlı güzelliklerini incelemek, doğayla bütünleşen alanlarda zaman geçirmek, deniz, kum ve güneş üçlüsünü en iyi şekilde yaşamak isteyenler için ideal bir seçenek. Mavi yolculuk turu rotaları boyunca, Akdeniz’in hemen hemen her koyunda bir süre zaman geçirilir.

Dalış, su sporları, rüzgar sörfü gibi aktivitelere dahil olabileceğiniz gibi; Mavi Yolculuk rotalarındaki adalarda zaman geçirmenin de keyfini elde edebiliyorsunuz. Restoranlarda farklı lezzetleri tatmak, çarşı ve pazarda alışveriş yapmak, eşe dosta hediyelik eşya alışverişi de güzel.

Mavi-Tur-Fiyatlar

Mavi Yolculuk Turları

Bu konseptte bazen tüm gece boyunca konaklanan koylar olabildiği gibi, bazen kısa süreli ziyaretlerin ardından rota boyunca devam edilen yolculuklar da yapılır. Her bir koyun kendine özgü özelliklerine tanık olup, keyifli vakit geçirmek için iyi bir fırsattır bu turlar.

Yaz tatilinizi değerlendirirken, Bodrum güzelliklerini incelemek, yarımadada bulunan koyların güzellikleri, doğal yönleri, antik mirasları ve daha fazlasını incelemek için tercih edebileceğiniz tatil seçeneklerinden biri mavi yolculuk turlarıdır. Tatilinizi zenginleştirmek için bu seçeneği değerlendirmeyi ihmal etmeyin.

Deniz ve deniz yaşamını sevenler için alternatif tatil seçeneklerden biri de Mavi yolculuk yapmak. Mavi yolculuk ile yapacağınız 1 ya da 2 haftalık tatil günlerinde göreceğiniz güzellikler aklınıza yer edinecek, yaşadığınız güzellikler uzun bir süre hafızanızda yerini koruyacak.

Ege ve Akdeniz sahillerinde organize edilen mavi yolculuk turlarının başlangıç noktası çoğunlukla Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye ve Antalya limanları oluyor. Antalya, Bozburun, Datça, Bodrum, Marmaris, Göcek, Fethiye, Kekova, Rodos Adası gibi çok gözde tatil beldelerine denizden yapacağınız yolculuk sırasında farklı bir deneyim yaşamanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Bu deneyim hem mükemmel deniz keyfi yapma hem de hem de yolculuk gibi bazen yorucu ve sıkıcı olabilecek durumdan uzaklaştırıyor insanı.

Kendinize ve sevdiklerinize zaman ayırmanın en keyifli yönlerini deneyimleyeceğiniz Mavi tur fiyatları her bütçeye de uygun denilebilir. Mavi tur ile en kapsamlı yaz tatilini değerlendirme imkanını yakaladığınız için kendinizi çok şanslı hissedeceksiniz.

Mavi Tur Fiyatları

Mavi tur rotaları, sadece deniz keyfini sunmuyor. Aynı zamanda, adalar ve koylarda kendinden söz ettiren tarihi ve antik kentlerin güzellikleriyle birlikte, çok eski dönemlerden kalma tarihi eserleri görme fırsatını da tatilcilere sunuyor.

Selimiye Köyü, Kekova, Antalya’nın tarihi ören yerleri gibi geçmiş medeniyetlerden kalan mirasları görme fırsatını da elde edebiliyorsunuz.

Mavi Yolculuk tekne turları

Deniz tutkunları bu 1 haftalık bir tatil süresi boyunca denize, güneşe ve keşfe doyacak. Büyüleyici mavilikler boyunca teknenin süzülmesi ile birlikte Mavi Yolculuk, dönüş anına kadar her yönüyle sizi kendine hayran bırakacak.

Keşfetmediğiniz koylar, tadına doyamadığınız deniz, aktivitelerin mükemmel yönleri, eğlencenin doruk noktaları ve daha aklınıza gelebilecek tüm tatil detaylarını en iyi şekilde yakalayabileceğiniz Mavi Yolculuk ile sevdiklerinize zaman ayırmanın ayrı bir yönünü yakalayacaksınız.

Mavi-Turlar
Mavi-Yolculuk

Zamanı değerlendirmek, yazın bunaltıcı havasından uzaklaşmak, stresli iş hayatından sıyrılarak daha sade ve doğal ortamlarda bulunmak adına en ideal tatil seçeneklerinden biri Mavi yolculuk tekne turları. Yaşanan en güzel gün batımları, en güzel ve leziz deniz ürünleri ile içki ve mezelerin keyfi unutulmaz bir tatil yaşama fırsatı sunuyor.

Her gün birbirinden güzel farklı bir koyda nefis bir manzaraya karşı uyanmak istemez misiniz? O halde mavi yolculuk tam da size göre. Mavi yolculuk turları ile Akdeniz, Ege ve Yunan Adaları gibi birbirinden farklı rotaları keşfetme ve keyifli vakit geçirme fırsatı yaşayacak ve bir sonraki tatil sezonunu iple çekmeye başlayacaksınız.

15 YORUM 💬

 1. “Mavi Yolculuk”; dinlenmek, doğayı keşfetmek, denizle baş başa olmak diye düşünür. “Mavi Yolculuk“, gün batımının en güzelini yaşamaktır. Balığın en lezzetlisini yiyebilmek, içkinin ve mezelerin keyfini çıkartmaktır. Ne zamandır kapağını bile açmaya fırsat bulamadığınız kitabı okuyup, kendinizi ona kaptırmaktır. Gün batımında sevdiğinizle baş başa kalıp ıssız koylarda dolaşmak, kumlara uzanmak ve kendinizi serin sulara atmaktır.

  “Mavi Yolculuk” sizleri Ege ve Akdeniz kıyılarındaki Antalya – Marmaris – Kekova – Kaş – Kalkan – Fethiye – Göcek – Marmaris – Bodrum sahilleri boyunca alır götürür; yüzebileceğiniz, balık tutabileceğiniz, çeşitli su sporları yapabileceğiniz keşfedilmemiş koylara ve sadece tekneyle ulaşabileceğiniz arkeolojik kalıntılara. Dünyanın bu güzel bölümünün kültürüyle ve bozulmamış karakteriyle yakınlaşmak için “Mavi Yolculuk” gerçekten unutulmayacak bir anı ve değerli bir fırsat olacaktır. Kim daha önce bir Mavi Yolculuk yaptıysa mutlaka bu tatili yaşamak için tekrar gelir. Gelirken de tadına doyamadığı ”Mavi Yolculuk” için en yakın arkadaşlarını ve sevdiklerini de peşinden sürükler.

  Mavi yolculuk güzergâhının ağırlıklı bölümünü Bodrum ile Antalya arasındaki Ege ve Akdeniz koyları oluşturur. Günümüzde Mavi Yolculuk genellikle 18-41 metrelik gulet tipi ahşap teknelerle yapılır. Rüzgâr elverdiği sürece yelken açılsa da genellikle motor gücüyle seyir yapılır. Her teknede Mavi Yolculuk için gelen misafirimizin ihtiyaçlarını karşılayacak ekipmanlar vardır. Mavi Yolculuk için genellikle 4 ila 16 kabinli tekneler kullanılır ve her odada özel duş / WC mevcuttur. Klimasız standart, klimalı lüks ve klimalı delüks yatlar olmak üzere istenilen kalite standartında yat kiralamak mümkündür.

  Arzu ederseniz arkadaş grubunuz ile birlikte Solar Yatching’den istediğiniz kalitedeki yatı kiralayabilirsiniz. Yemek menüsünden, tur rotasına kadar Mavi Yolculuk organizasyonunuz tamamen sizin tercihlerinize göre şekillendirilecektir. Yatlarımızdaki deneyimli kaptan ve mürettebatımız; sadece size özel servis vererek, unutulmaz anılar ile dolu bir Mavi Yolculuk serüveni yaşamanız için hizmetinizde olacaktır.

  ‘Mavi Yolculuk’ kavramı, Türk Edebiyatı’nın önemli şahsiyetlerinden Cevat Şakir Kabaağaçlı’yla özdeşleştirilebilir. ‘Halikarnas Balıkçısı’ olarak bilinen Cevat Şakir, politik düşünceleri sebebiyle 1962 yılında Bodrum’a sürgüne gönderilmişti. Zamanla çevresine hayran kalmış ve entelektüel bir merakla Bodrum’un kültürel tarihini araştırmaya başlamıştır. Bir sünger avcısının ‘Yatağan’ adlı kayığını kiralamış ve Homeros ile ölümsüzleşmiş olan Ege sahillerini tekrardan keşfetme macerasına atılmıştır ve böylece ‘Mavi Yolculuk’ doğmuştur.

  Eski Halikarnas olan Bodrum Limanı, Ege ve Akdeniz’in buluştuğu noktada yer alır. Aynı zamanda bir denizcilik merkezi olan Bodrum, 15.yy’da Rodos Şövalyeleri’nce inşaa edilmiş ve çok iyi derecede korunmuş olan St. Peter Kalesi’nide içerisinde bulundurur. Bu kale sonradan müzeye çevrilerek, su altı arkeoloji müzesine ev sahipliği yapar duruma getirilmiştir.

 2. Merhaba,

  Mavi tur Marmaris tekne turu gibi olmayıp, kabinli gulet teknelerde yapılmaktadır. Tekne kaptanı ve diğer çalışanlar her zaman teknede sizlere iyi servis verebilmek için hazır bulunurlar. Erzaklarınızı kendiniz alabilirsiniz ya da tur fiyatına dahil olabilir. Pahalı olur ama inanın bana buna gerçekten değer ve bir sene önceden tekrar gidebilmek için para biriktirmeye başlarsınız. Ya Marmaris’ten başlayıp, Göcek sonra Fethiye yapar ya da bu rotanın tam tersini yapar. Harika bir turdur. Bizdeki http://www.onlineexcursions.com/tr/tours/marmaris-tekne-turu/ gibi değildir. Kişiye özel ya da maksimum 12 kişilik gruba özeldir. Ama insan hayatı boyunca mutlaka en az bir hafta çıkması gereken bir turdur.

  Herkese selamlar ve saygılar.

 3. Mavi yolculuk turları otel tatilinin yerini alacağa benziyor. Denize kıyısı olan her ülke artık truzim ağına mavi yolculuk sektörünüde eklemeye başladı. bu sebepten artık her yıl %50 oranla daha fazla türde ve sınıfta kiralık yat üretiliyor.

  Bizde mavi yolculuk sektöründeyiz. Kemal Bey sizden daha fazla mavi yolculuk hakkında makaleler bekliyoruz.

 4. Mis turizm oteller turlar rezervasyon gemi turları erken rezervasyon fırsatlarıyla siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.

 5. Ülkemizde gezilecek okadar güzel doğa alanları var ki insan hepsini zaman buldukça dolaşmak ister. Hele hele yazın geldiği bu güzel güneşli günlerde insanlar tekneler ile o güzelim koyları ve tarihi yerleri gezip dolaşmak için can atıyor. Fırsatımız olursa bizde tekne turları ile güzel bir tatil yapma şansı yakalarız..

 6. Benim yaptığım turu buldum inyernetten:

  1.Gün: Bodrum Limanı’nda tekneye biniş. Karaada Poyraz Limanı veya Kisebükünde geceleme.
  2.Gün: Kahvaltı sonrası Çatı’ya varış. Akşam yemeği ve geceleme Yediadalar’da.
  3.Gün: Küfre Koyu’ndaki moladan akşam yemeği ve geceleme için Löngöz Koyu’na gidiş.
  4.Gün: Sedir (Kedrae) Adası’nı geziş. Öğle yemeği molasından sonra geceleme limanı Karacasöğüt’e varış.
  5.Gün: İlk yüzme molası Tuzla’da. Daha sonra İngiliz Limanı’na doğru yola çıkış. Akşam yemeği ve geceleme civar koylarda.
  6.Gün: Kahvaltıdan sonra Akbük’e varış. Buradaki yemek ve yüzme molasından sonra Çökertme’ye varış. Geceleme limanımız türküsüyle tanınan Çökertme.
  7.Gün: Kissebükü veya Çiftlik’deki yemek ve yüzme molalarından sonra son geceleme ve veda yemeği Bodrum veya yakın koylardan birinde.
  8.Gün: Kahvaltı sonrası Bodrum’da yattan ayrılma.

  Gayet güzeldi. Birkaç aile veya arkadaş birleşip gidin bence. Böylesi daha eğlenceli.

 7. Uzun yıllar mavi yolculuklar yapmış biri olarak, çok sevdiğim bir tatil şekli olduğunu söylemeliyim.
  Rotalar hepsi birbirinden keyifli sadece yunan adaları turunu yapmadım. Denizin üzerinde olmak çok kıyısında olmaktan çok farklı.
  Mavi tur da en önemlisi teknede kiminle olduğunuz, iyi anlaşan bir grup olmalı, kaptan ve ekibide çok
  önemli en son teknenin konforu biz genellikle Bozburun yapımı 26 mt’lik guletler ile gezdik yenisini de eskisini de denedik. Önemli olan güler yüzlü, uyumlu ve becerikli bir ekip.

  Kendi alışverişimizi, menümüzü bile kendimizin yaptığı turlarda yaptık, tamamen kaptana bıraktığımız turlarda her ikisininde avataj ve dezavantajı var,
  Mevsim ise bence en güzeli Ağustosun 2. veya 3. haftası, 24 saat güvertede kalabilirsiniz. Bir kaç senedir ara verdiğim mavi turu umarım bu sene yapabilirim. Hiç mavi yolculuk yapmadıysanız muhakkak tecrübe edin derim..

  • Mavi tur deniz tutkunlarının yapması gereken bir keyif, kimi tez canlılara ve yerinde duramayanalara yaramayabilir. Tam benlik bir şeymiş, ben ki çok deniz tutkunu değilim, yüzmeyle de çok aram yok, ama denizin üzerinde süzülmek ve o dingin atmosfer beni büyüledi. Göcek Koyları da nefisti tabi. 🙂

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın