Malezya’nın Renkleri Festivali

54925
3

Güneydoğu Asya’nın merkezinde yer alan Malezya, her biri tropikal bir cennet olan adaları, yağmur ormanları, etnik mirası, misafirperver insanları, egzotik mutfağı, görkemli festivalleri, ilginç köyleri ile dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesinden birisi.

Malezya’nın etnik zenginliklerini ön plana çıkaran Malezya’nın Renkleri Festivali, ülkenin ünlü festivallerinden birisi. Malay, İslam, Hint, Çin ve yerli etnik kabile kültürlerinin bir arada sergilendiği festival, Malezya kültürünün zenginliğini de ortaya koyuyor.

Colours-Of-Malaysia-Festival

Oldukça canlı, eğlenceli, etkileyici bir kültürel festival olan Colours of Malaysia Festivali, Malezya’nın 13 eyaletinden gelmiş, rengarenk kostümler içerisindeki dansçıların sundukları dans performansına eşlik eden, ışık ve muhteşem havai fişek gösterileri ile on binlerce izleyici ile birlikte kutlanıyor.

Citrawarna olarak da adlandırılan Festival, 1999 yılından bu yana; Kuala Lumpur Merdeka Meydanı ile Sultan Abdul Samad Binası arasında, uzunluğu 1.5 km‘yi bulan Jalan Raja Laut caddesinde kutlanıyor. Ülkenin farklı yerlerinden gelmiş her bir etnik kültürün, kendi yerel kıyafetleri ve kültürel motifleri ile sunduğu danslar ile bir karnaval havasında geçiyor.

Colours-Of-Malaysia-Festival-007

Malezya Kralı ve Kraliçesinin de katıldığı festival, Malezya insanlarını ve kültürünü yakından tanıma açısından de iyi bir fırsat sunuyor. Ülkenin farklı din ve etnik grupları, zengin, doğal flora ve faunayı, Malezya modern kalkınma projelerini gözler önüne seren bu turizm ve tanıtım festivali, ülke kültürel mirasının nasıl korunduğu ve yaşatıldığının da bir göstergesi.

Mayıs ayında Kuala Lumpur’u ziyaret edenlerin kaçırmaması gereken bir festival.

142,0k Takipçiler
Takip et

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın