Malezya’nın Renkleri Festivali

55058
5

Güneydoğu Asya’nın merkezinde yer alan Malezya, her biri tropikal bir cennet olan adaları, yağmur ormanları, etnik mirası, misafirperver insanları, egzotik mutfağı, görkemli festivalleri, ilginç köyleri ile dünyanın en çok ziyaret edilen 10 ülkesinden birisi.

Malezya’nın etnik zenginliklerini ön plana çıkaran Malezya’nın Renkleri Festivali, ülkenin ünlü festivallerinden birisi. Malay, İslam, Hint, Çin ve yerli etnik kabile kültürlerinin bir arada sergilendiği festival, Malezya kültürünün zenginliğini de ortaya koyuyor.

Oldukça canlı, eğlenceli, etkileyici bir kültürel festival olan Colours of Malaysia Festivali, Malezya’nın 13 eyaletinden gelmiş, rengarenk kostümler içerisindeki dansçıların sundukları dans performansına eşlik eden, ışık ve muhteşem havai fişek gösterileri ile on binlerce izleyici ile birlikte kutlanıyor.

Citrawarna olarak da adlandırılan Festival, 1999 yılından bu yana; Kuala Lumpur Merdeka Meydanı ile Sultan Abdul Samad Binası arasında, uzunluğu 1.5 km‘yi bulan Jalan Raja Laut caddesinde kutlanıyor. Ülkenin farklı yerlerinden gelmiş her bir etnik kültürün, kendi yerel kıyafetleri ve kültürel motifleri ile sunduğu danslar ile bir karnaval havasında geçiyor.

Colours-Of-Malaysia-Festival
Colours-Of-Malaysia-Festival-007

Malezya Kralı ve Kraliçesinin de katıldığı festival, Malezya insanlarını ve kültürünü yakından tanıma açısından de iyi bir fırsat sunuyor. Ülkenin farklı din ve etnik grupları, zengin, doğal flora ve faunayı, Malezya modern kalkınma projelerini gözler önüne seren bu turizm ve tanıtım festivali, ülke kültürel mirasının nasıl korunduğu ve yaşatıldığının da bir göstergesi.

Mayıs ayında Kuala Lumpur’u ziyaret edenlerin kaçırmaması gereken bir festival.

5 YORUM 💬

 1. Merhaba, 2 aile olarak (18 aylık bebek ve 6 yaşında 2 kızım) 10 günlük asya turuna çıkmak istiyoruz. İlk önce Maldivler’e gitmek istedik  ama hem fiyatlar hemde sadece deniz tatili yapmamak için aktif bir gezi yapmak istiyoruz. Ufak olan kızımı biraz eziyet çekebilir diye götürmek istemiyorum.

  Malezya-Singapur-Tayland veya bu destinasyona yakın tavsiye edebileceğiniz vize istemeyen bir ülke varsa dolu dolu yaşayarak ve yorularak gezmek istiyoruz. Geceleri genelde orta halli otellerde konaklayarak, ülkeler arası geçişleri uçakla yapmak istiyorum. Biz Bakü’de yaşıyoruz. Burdan uçuşumuz Dubai üzerinden en hesaplı olacak şekilde Bangkok’a görünüyor. Kendim seyahat etsem hiç bir rahatlık aramam. Parayı çarcur edecek halimizde yok. Otel olsun gezi turları olsun yemek olsun hepsinde hesaplı şekilde davranmayı düşünüyoruz.
  Rica etsem bu 3 ülke ve civarı için 10 günlük bir plan çizebilir misiniz? Gece hayatı ve alkol ile bir bağımız yoktur. Değerlendirmeyi buna göre yaparsanız minnettar olurum.
  Şimdiden teşekkür ederim.

  • Size Singapur ve Malezya tatili önerebilirim. Aşağıda göreceğiniz üzere Malezya ile ilgili bir çok rota önerisinde bulunmuştum. Onları okuyarak kendinize uygun bir tanesine yönelebilirsiniz.

   Singapur gidişli Kuala Lumpur dönüşlü bir gezi daha iyi olur. Yada KL veya Singapur gidiş dönüş de olabilir.

   Kuala Lumpur 2, Melaka 2, Penang 1, Langkawi 3, Singapur 2 şeklinde bir gezi olabilir. Rota ve üzlenecek yol için diğer Malezya rota önerilerine lütfen bakın. Malezya ulaşımı kolay, güvenli, ekonomik bir ülkte, tatil için de uygun.

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın