Leipzig, temiz ve dolambaçlı sokakları, her köşede insanı muhteşem kokularıyla karşılayan kafe ve pastaneleri, zengin tarihi ve muhteşem mimari geleneğiyle Almanya’nın önemli turizm şehirlerinden birisi.

Afrika, Asya ve Güney Amerika’nın tropikal bahçelerini Avrupa’nın göbeğinde görmek için Leipzig Hayvanat Bahçesi olan Zoo Gondwanaland’i mutlaka ziyaret edin. beş yüzden fazla bitki ve hayvan çeşidi ve 90 egzotik hayvan cinsi ile nefis bir yer burası.

Leipzig Hayvanat Bahçesi

Leipzig Hayvanat Bahçesi
Mirket, Leipzig Hayvanat Bahçesi

Hayvanat bahçesinde, Gamanile’de nehir turu ile planetin tarihinde yolculuğa çıkarıyor. Sürekli 24 derecede tutulan tropik iklim içindeki yağmur ormanları arasında kıtalararası seyahat hissi yaşatabiliyor burası.

Önceki makaleMeersburg Gezilecek Yerler, Friedrichshafen
Sonraki makaleLeipzig Gezilecek Yerler
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşık birisi. 14 yıl çalıştığı şirketiyle yolları ayrılınca, hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gitti. 22 ay boyunca Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat etti.

10 YORUMLAR

  1. “Shoot me like one of your French girl” pozu… Mirketim geleceğe umutla bakıyor, bir şiir mırıldanıyor:
    Memleket demek ne demek?
    Memleket demek
    Liepzig demek bitcha

  2. Hayvanat bahçeleri -şartları ne kadar iyi olursa olsun- hayvanların insanlar tarafından doğal ortamlarından uzakta yaşamaya zorlandıkları hapishanelerdir.

  3. Dördüncü saatin sonunda eşimin en kısa yoldan çıkalım dediği “efsanevi” hayvanat bahçesi.. 🙂

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here