Jakarta‘da tanıştığımız Couchsurfer host Nanda’nın hakkını nasıl öderiz bilmem. Couchsurfing web sitesinden tanıştığımız, bizimle birlikte Tidung Adası’na gelip bize yol arkadaşlığı eden, bize Jakarta’yı gezdirip defalarca kaldığımız evden arabasıyla alıp, yine eve bırakan Nanda ile tanıştığımız için şanslıyız.

Akıcı İngilizcesi, modern yaşam tarzı ile Endonezyalıdan çok Avrupalı imajına sahip. Bu sabah da, Nanda sabah 6’da arabasıyla gelip bizi aldı ve beraber havalimanına gittik. Check-in işlemlerinden sonra birlikte yaptığımız kahvaltı sonrası bu değerli arkadaşımızla vedalaştık. Umarım bir daha görüşürüz. (Yıllar sonra İtalya Milano’da görüştük).

Bir buçuk saatlik güzel bir uçuş sonrası Sumatra’nın en kalabalık ve ayrıca ülkenin en büyük dördüncü şehri olan
Medan’ın Polonia Uluslararası Havalimanı’na indik.

Havalimanı uluslararası olmasına rağmen çok küçük ve hemen çıkıştaki 3 tekerlekli bir motosiklet “becak” bulup otellerin olduğu Sisingamangaraja caddesine geldik. Birkaç yer sorduktan sonra gecelik ücreti 80.00 Rp olan birini beğenip yerleştik.

Sumatra Adası’nın kuzey batı kısmında bulunan Medan şehri Çinli, Javanise, Batak ve Hintlilerin yanında bazı diğer etnik topluluklardan oluşuyor.

Medan şehrine geliş amacımız buradan dünyanın en büyük krater gölü olan Lake Toba’ya gitmek. Yoksa şehrin öyle pek de görülesi bir yeri yok. Endonezya’nın diğer kalabalık şehirlerinden bir farkı da yok.

Day 394, ID:51, Medan, Sumatra. 2 Eylül 2011, Cuma

Önceki blog yazısıJava Adası Gezi Rotam, Endonezya
Sonraki blog yazısıDünyanın En Büyük Krater Göllerinden Biri: Lake Toba
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın