Hurgada Sindbad Submarines, yüzmeyi bilmeyen veya dalış yapamayanlar için, Kızıldeniz’in sualtı dünyasının etkileyici manzarasının keyfini çıkarmanın en güzel yollarından birisi. Kızıldeniz, beni en çok etkileyen ve şimdiye kadar gördüğüm en güzel deniz zaten.

Bu deniz altı, Mısır’ın ünlü tatil şehri Hurgada‘da yer alıyor. 18 panoramik pencereli denizaltı ile Kızıldeniz’in 16-22 metre derinliğine inip, 50 dakika boyunca Kızıldeniz’deki sualtı ekosistemini seyre dalıyorsunuz. Denizaltı’da 44 kişilik oturma yeri var. Kızıldeniz’deki renkli yaşamına şahit olan çocukların özellikle eğleneceği bir aktivite.

Ücrete otelden alıp, otele bırakma, alkolsüz içecekler dahil. Bilet ücretini ödedikten sonra öncelikle Marine Müzesi’ne giriş yapıyorsunuz. Burada Kızıldeniz’deki canlı yaşam hakkında bilgi sahibi oluyorsunuz. Denizden çıkarılmış gerçek balıklar, verniklerle kaplanmış.

Sindbad Submarines 50$’lık fiyattan başlıyor. Katılımcı sayısına veya tur şirketine göre farklı fiyatlar verildiğini de gördüm.


Pazar, Çarşamba, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri günde 3 defa düzenlenen Denizaltı Turu ile Kızıldeniz’i keşfetmek mümkün.

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın