Seyahat etmek insanı değiştiriyor ve dönüştürüyor. Bunun ancak belli olaylar yaşadığınızda verdiğiniz tepkiler ve hafıza yoklamaları ile ancak fark edebiliyorsunuz.

Alışkanlıklar değişiyor birer birer, edinilmiş alışkanlıkların yerini bir yenisi alıyor.

Hani insan kendi evinin daire numarasını unutur mu?

Her gün kapıyı açarken gözünün önünde olan, her kapıyı açarken, binlerce defa gördüğü, internette formları doldururken yüzlerce defa yazdığı. Unutuyormuş işte.

Site yöneticisi arkadaşımla Facebook’ta konuşurken yaşadığım bir an oldu. Yan bloktan bahsederken verdiği blok numarası sonrasında gelişti komedi. Bakalım neler unutulacak daha yollardayken.

İyisi mi uyuyayım ben, 15 gündür aynı hostelin havasını solumaktır belki beyin hücrelerimi unutkan yapan.

Malta

15 gündür gitmeyi düşünüp de gidemediğim şu Santosa Adası’na atmayı umuyorum kendimi yarın, Universal Stüdyoları’nın üzerinde olduğu. Benim için diğer bir fantastik dünyadır Disneyland ve bu tür tematik yerler.

Yağmur yağmasa bari…

Day 504: Singapur:14, Little India, 21 Aralık 2011

Önceki blog yazısıSingapur’da 3 Gezgin
Sonraki blog yazısıSingapur Sentosa Adası’ndaki Eğlence Dünyası
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

4 YORUM

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın