Facebook Yolda Olmak sayfasını Eylül 2011’de açmıştım ve o zamandan bu yana, seyahatim sırasında gezip, gördüğüm ve deneyimlediğim yerlerin fotoğraflarını anlık olarak buradan paylaşıyorum.

Gittiğim ülkede ilk iş olarak ya SIM kart alıyorum ya da free WIFI bularak bilgi ve fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum. Şimdilerde zamanımın neredeyse yarısından fazlasını alan bu sayfa, 265 bini geçen takipçi sayısıyla sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük seyahat blogger Facebook sayfası.

Keşfetmek dürtüsü ile çıktığım gezilerimden elde ettiği bilgi ve fotoğrafları sizlerle paylaşmak üzerine kurulu yoldaolmak.com blogumu ve Facebook sayfamı takip ettiğiniz ve beni motive ettiğiniz için çok teşekkürler.

2015 Yılının En Beğenilen Facebook Yolda Olmak Sayfası Fotoğrafları

1. Kelebekler Vadisi, Fethiye

Mayıs 19’da çok sevdiğim Fethiye‘de Ölüdeniz’deyim. iPhone ile epeyce zoom yaparak çektiğim bu fotoğrafı oracıkta hemen paylaşmıştım.

20.325 Beğenme · 249 Yorum · 1.604 Paylaşım

Yok böyle bir renk!
Kelebekler Vadisi, Fethiye
instagram.com/yoldaolmak

Posted by Yolda Olmak / Being On The Road on 19 Mayıs 2015 Salı

2. Olimpos, Antalya

18 Kasım’da yıllar önce çektiğim bir fotoğrafıma denk geldim arşivimde ve hemen paylaştım. Olimpos’u pek severim ve bu fotoğrafın bu kadar beğenilmesi de çok hoşuma gitti.

17.481 Beğenme · 311 Yorum · 1.887 Paylaşım

Flyista

Olimpos, Antalya

instagram @yoldaolmak

Posted by Yolda Olmak / Being On The Road on 18 Kasım 2015 Çarşamba

3. Datça’da akşam

14 Mayıs’ta yıllar sonra Datça‘ya tekrar gitme fırsatım olmuştu. Eski Datça’yı pek severim. Bu defa Knidos’a ve Palamutübükü’ne gitme fırsatı da yakaladım. Rotanıza yerleştirin.

15.693 Beğenme · 222 Yorum · 1.174 Paylaşım

Datça’da akşam
instagram.com/yoldaolmak

@DutdibiFishMekan Datça

@Villa Aşina / Datça

Posted by Yolda Olmak / Being On The Road on 14 Mayıs 2015 Perşembe

4. Kabak Koyu yakınları, Fethiye

Bu kıyları ilk defa görme şansı yakaladım. Uzakdoğu adalarındaki kıyıları ve denizi aratmayan güzelliklerimizi görmek beni büyülemiştim. Ölüdeniz Oyster Residences sahibesi Günsenin Hanım’ın önerdiği özel tekne turunu yaptım. (Mustafa Kemal Paksoy, mustipaksoy@gmail.com, 05362884576.)

16.991 Beğenme · 231 Yorum · 841 Paylaşım

Kabak Koyu yakınları, Fethiye
Hiçbir effekt yok.
instagram.com/yoldaolmak

Posted by Yolda Olmak / Being On The Road on 19 Mayıs 2015 Salı

5. Eski Datça

Eski Datça’yı sevmeyen var mı? Yine Mayıs ortasındaki Datça gezimden bu fotoğrafta Ede Cafe’nin huzurlu yanısması görünüyor. Fotoğraf 280.960 kişi tarafından görüldü.

13.197 Beğenme · 143 Yorum · 1.081 Paylaşım

Eski Datça
instagram.com/yoldaolmak

Posted by Yolda Olmak / Being On The Road on 14 Mayıs 2015 Perşembe

6. Eski Datça, Muğla

Mayıs ayındaki Datça gezimden yine, ancak Kurban bayramında tekrar paylaşmıştım. Begonvillerin süslediği taş duvarlı evleri ve sokakları severiz.

13.811 Beğenme · 138 Yorum · 1.029 Paylaşım

Eski Datça, Muğla

Böyle renkli ve huzurlu bir bayram olsun!

Posted by Yolda Olmak / Being On The Road on 24 Eylül 2015 Perşembe

7. Anamur, Mersin

Çukurova’nın verimli toprağı ve güneşinin mahsulü kırmızı dut fotoğrafı pek beğenildi. Mamure Kalesi‘nin hemen yanıbaşındaki ağaçtan kopararak yemiştim ve tadı da güzeldi laf aramızda. Mersin‘i listenize alın!

12.386 Beğenme · 171 Yorum · 780 Paylaşım

Çukurova’nın verimli toprağı ve güneşinin mahsulü.

instagram.com/yoldaolmak
#Anamur #Mersin

Posted by Yolda Olmak / Being On The Road on 26 Nisan 2015 Pazar

8. Alaçatı, İzmir

Alaçatı, Türkiye’mizin en gözde yükelen destinasyonlarından birisi. Taş duvarlı cumbalı evleri, güzel sokakları, nefis butik otelleriyle tatile kaçmak için şahane bir yer.

11.140 Beğenme · 139 Yorum · 876 Paylaşım

Alaçatı neden mi bu kadar popüler!?
Bu fotoğraf benim için yeterli.

instagram.com/yoldaolmak

Posted by Yolda Olmak / Being On The Road on 6 Temmuz 2015 Pazartesi

9. Eski Datça Sokakları

Begonvillerin süslediği nefis Eski Datça sokaklarını yine pek sevmişiz. kucukoteller.com.tr sitesinin önerisi Villa Aşina’da kalmıştım. Tavsiye ederim ben de.11.605 Beğenme · 121 Yorum · 965 Paylaşım

Begonvillerin süslediği nefis Eski Datça Sokakları.

www.kucukoteller.com.tr

Posted by Yolda Olmak / Being On The Road on 16 Mayıs 2015 Cumartesi

10. Foça, İzmir

Foça’yı severim. İzmir‘de yaşadığımdan sık sık kaçma fırsatı da bulurum ve az bilinen, ismi dahi olmayan koylarını ziyaret ederim zaman zaman. Eski ve Yeni Foça arasındaki koylar, yeşilin denizle buluştuğu en güzel yerlere ev sahipliği yapıyor. Foça konaklama için, Küçük oteller sayfasından bulabileceğiniz Bülbül Yuvası Butik Otel tavsiyem. Çokça kamp alanları da var.

11.621 Beğenme · 155 Yorum · 507 Paylaşım

Foça, İzmir
Hiçbir effekt yok.

instagram.com/yoldaolmak

Posted by Yolda Olmak / Being On The Road on 25 Temmuz 2015 Cumartesi

 

2015 yılı içerisinde 950 fotoğraf paylaşmışım, ancak göreceğiniz gibi ilk onda sadece ülkemizin güzellikleri bulunuyor. İlk 20 en çok beğenilen Facebook fotoğrafları arasında yurtdışından sadece 2 yer bulunuyor; Hallstatt ve Paros Adası. Bu iki yeri de pek severim yine.Facebook’taki katılımızın, beğenileriniz, yorumlarınız, önerileriniz ve sevdiklerinizle bu güzellikleri paylaştığınız için teşekkür ederim. Keyifli bir yıl olsun!

Önceki blog yazısıDedeağaç Nerede 📍 Dedeağaç’a Nasıl Gidilir
Sonraki blog yazısıCouchsurfing Nedir? Nasıl Kullanılır
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın