Mısır’ın Kızıldeniz kıyısındaki kenti Hurgada, yurtdışında ki en ucuz deniz, kum, güneş tatilinin yapılabileceği yerlerden birisi. Mısır‘ın Hurgada şehrine yaptığım seyahatte, hayatımda bir çok ilki yaşadım. Bunlardan biri de, hayatımda ilk defa gördüğüm bir araç olan Spider’ı Hurgada çöllerinde kullanmak oldu.

Spider Riding Safari, aslında Safari Land Desert Adventure denen oldukça dolu ve renkli bir paketin parçasıydı. Günlük aktivite programında Quad Runner Safari (ATV Safarisi), Spider Riding (Örümcek denen garip bir aracı çölde kullanıyorsunuz), Desert Safari by Jeep (Bir şöförün kullandığı 4X4’lebedevi köyüne gidiyorsunuz), Bedevi Kampı, Bedevi Köyü Alışveriş (El dokuma ürünleri, hediyelik eşya), deveye binme, kısa bir yürüyüş ve yüksek bir tepeye tırmanma (isteyen), Desert Show (oryantal, tennura dansı ve şovlar) vardı.

Otelden yarım saatlik bir seyahatle, çölde yer alan Safari Land kampına ulaşılıyor. Yaklaşık 20 kişilik gruba ATV araçlarının nasıl kullanılacağı konusunda önce brifing veriliyor. Önce Hurghada çöllerinde ATV Safarisi [Video] yapılıyor, sonra da Desert Spider aktivitesine geçiliyor.

Desert Spider Riding
Desert Spider Riding

4 kişilik bu araçları oldukça gürültülü ve sarsıcı. Herkes sırayla 5 dakika kadar Spider’ı kullanıyor. Spider araçlarını kullanmak pek de kolay değil, direksiyonu sıkıca kavramak ve frene de pek güvenmemek gerekiyor. Öndeki araçlarla arada güvenli bir mesafeyi korumak şart. 16 yaşın üzerindeki herkes katılabiliyor.


Hurgada’da yapılacak şeyler içerisinde ilk sıralara konması gereken aktivitelerden birisi. Evet, eğlenceliydi!

1 YORUM 💬

  1. Abi senin yaptıklarının, burada yazdıklarının hepsini yaptım sevgilimle. Çok eğlendik balayımızda, teşekkür ederiz. 🙂

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın