Mısır’ın Hurgada şehrinde 15 gün kaldım. Bu 2 haftalık Hurgada gezisi, aktivitelerle dolu dolu geçti. Aktiviteler arasında en keyiflilerden biri de Safari Land Desert Adventure denen oldukça dolu ve renkli bir çöl safari turuydu.

Aktivite programında Quad Runner Safari, Spider Riding, Desert Safari by Jeep, Bedevi köyü turu, Bedevi Köyünde Alışveriş, deveye binme, Desert Show (Oryantal, tennure dansı ve şovlar) vardı.

Yukarıdaki aktiviteleri sırayla yaptıktan sonra, sabah başlangıç yeri olan Safari Land Desert Adventure ana kampına geri döndük. Burada önce oryantal dans, sonra da tennure dansı gösterileri yapıldı.

Devamında ise çivili tahta üzerinde uzanma, kırım cam üzerinde yürüme gibi gösteriler, izleyicilerin korku ve şaşkınlık dolu bakışları altında yapıldı. Canon 60D cameramın şarjı bittiğinden çekimleri ve fotoğrafları, akşamın o saatinde iPhone ile yapmak zorunda kaldım.Desert-Safari-by-Jeep
Tennura Dansi
Tennura Dansi

Hurgada, Mısır’ın ünlü tatil şehirlerinden birisi. Başkent Kahire’nin 400 kilometre güneyinde Kızıldeniz kıyısında yer alıyor. Hurgada, Mısır’ın diğer ünlü tatil şehri Şarm El Şeyh gibi son yıllarda yıldızı yükselen destinasyonlardan birisi.

Mısır’ın antik dönemine dair mirasına ev sahipliği yapan Karnak ve Krallar Vadisi’nin yer aldığı Luksor‘a yakınlığı; deniz-güneş, kum tatiline meraklı olanlar için harika oteller ve Kızıldeniz; çöl deneyimi ve bedevi hayatını biraz olsun tanımak üzere hazırlanmış zengin içerikli alternatif safarileri ile de göz dolduruyor.

Safari Land Desert Adventure, Hurgada’da yapılacak şeyler içerisinde ilk sıralara konması gereken bir tur. Türk Hava Yolları haftada 4 tarifeli sefer düzenliyor. Keyifli bir tatil yeri arayışında olanlara tavsiye ederim.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın