Safari Land Desert Adventure, Mısır’ın Hurgada şehrinde, turistlerin sık tercih ettiği günlük aktivite turlarından birisi. 2 haftalık Hurgada gezisi aktivitelerle dolu dolu geçmişti ve bu aktivite favorilerim arasında yer alıyor.

Hurgada, Mısır’ın ünlü tatil şehirlerinden birisi. Başkent Kahire’nin 450 kilometre güneyinde Kızıldeniz kıyısında yer alıyor. Hurgada, Mısır’ın diğer ünlü tatil şehri Şarm El Şeyh gibi son yıllarda yıldızı yükselen destinasyonlardan birisi.

Mısır’ın antik dönemine dair mirasına ev sahipliği yapan Karnak ve Krallar Vadisi’nin yer aldığı Luksor‘a yakınlığı; deniz-güneş, kum tatiline meraklı olanlar için harika oteller ve Kızıldeniz; çöl deneyimi ve bedevi hayatını biraz olsun tanımak üzere hazırlanmış zengin içerikli alternatif safarileri ile de göz dolduruyor.

Hurghada Safari Land Desert Adventure

Safari Land Desert Adventure oldukça dolu ve renkli bir çöl safari turu. Bu turda, Hurgada’nın yaklaşık yarım saat uzağında yer alan bir çölde gerçekleşiyor.


Yukarıdaki video ise aşağıdaki aktivitelerin tamamını tek bir videoda izleyebileceğiniz şekilde hazırladım. Tek tek aktivitelerin videolarını izlemek ve bilgi almak için aşağıdaki başlıkları tıklayabilirsiniz. Bazı acenteler bu turları ayrı ayrı veya farklı kombinasyonlarını birleştirerek satıyor. Tur programı gündüz saat 11.00’den akşam 17.00’ye kadar sürüyor.

#1- Quad Runner Safari (ATV Safarisi)
#2- Spider Riding (Spider sürüşü)
#3- Desert Safari by Jeep (4X4 Çölde Yolculuk)
#4- Bedevi Köyü Turu (Kamp Alanı)
#5- Deveye binme
#6- Bedevi Köyünde Alışveriş
#7- Desert Show (Oryantal, tennure dansı)

Safari Land Desert Adventure, Hurgada
Safari Land Desert Adventure, Hurgada

Tur paket programı 50$, ancak farklı şirketlerde 100$’a kadar çıkan farklı paketler var. Kimisinde günbatımı veya gün doğumu çöl safarisi de yer alıyor.

Safari Land Desert Adventure, Hurgada’da yapılacak şeyler içerisinde ilk sıralara konması gereken bir tur. Türk Hava Yolları İstanbul’dan Hurgada’ya haftada 4 defa, 199€’dan başlayan fiyatlarla tarifeli seferler düzenliyor. Keyifli ve bol aktiviteli bir tatil yeri arayışında olanlara tavsiye ederim.

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın