Hurgada, Mısır’ın Kızıldeniz kıyısında yer alan bir tatil şehri. Deniz, güneş ve kum tatilinin keyfinin harika bir şekilde yaşanabileceği bir yer olmasının ötesinde, Mısır’ın antik dönemine dair mirasına ev sahipliği yapan Karnak ve Krallar Vadisi’nin yer aldığı Luksor‘a yakınlığı, çöl ve bedevi hayatını yakından izlemek üzere hazırlanmış zengin içerikli alternatif safarileri ile de göz dolduruyor.

Hurgada‘da 15 gün geçirdim ve en yaptığım keyifli aktivitelerden biri de Safari Land Desert Adventure denen oldukça dolu ve renkli bir günlük aktivite turuydu.

Desert-Safari-by-Jeep

Aktivite programında Quad Runner Safari (ATV motorlarıyla çölde tur), Spider Riding (Örümcek denen garip bir aracı çölde kullanıyorsunuz), Desert Safari by Jeep (Bir şöförün kullandığı 4X4’le bedevi köyüne gidiyorsunuz), Bedevi Kampı, Bedevi Köyü Alışveriş (el dokuma ürünleri, hediyelik eşya), deveye binme, kısa bir yürüyüş ve yüksek bir tepeye tırmanma (isteyen), Desert Show (oryantal, tennura dansı ve şovlar) vardı.

Otelden yarım saatlik bir seyahatle, çölde yer alan Safari Land kampına ulaşılıyor. Yaklaşık 20 kişilik grupla önce çölde 1 saatlik ATV araçları ile tura çıktık. Sonrasında ise yarım saat süren Spider denen garip görünümli arçaları çölde kullanıyorsunuz. Daha sonra da Jeep’lere doluşup çöldeki bedevi kampına doğru yola koyulduk. Uzaktan belli belirsiz olan, etkileyici dağların arasına 45 dakika kadar yol aldıktan sonra köy varılıyor. Yol engebeli ve sarsıcı olsa da manzara şahane!


Bedevi Kampı, Hurgada, Mısır
Bedevi Kampı, Hurgada, Mısır

Bedevi hayatını biraz olsun tanımak için bir fırsat; elbette ki turistler için hazırlanmış bir ortam burası. Çölde kurulmuş çadırda dinlenip, çay ikramı yapılıyor. Sonrasında deveyle kısa bir tur yapıyorsunuz. Ben o sırada bış durmayıp yakındaki bir tepenin zirvesine çıktım. Harika bir manzaraya sahipti.

Safari Land Desert Adventure, Hurgada’da yapılacak şeyler içerisinde ilk sıralara konması gereken bir tur. Türk Hava Yolları haftada 4 tarifeli seder düzenliyor. Keyifli bir tatil yeri arayışında olanlara tavsiye ederim.

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın