Makedonya Tatil

Yurtiçi tatillerinde, baharda tatil planı yapmak, diğer mevsimlere oranla daha uygun ve keyifli. Hava hemen hemen her yerde ılık, güneş ısıtıyor ama yakmıyor, deniz yeni ısınmaya başlıyor ve kalabalık değil. Bahar mevsimi; insanı canlandıran, doğada çiçekler açtıran, insanın yüzünü güldüren, güneşi bize döndüren bir mevsim.

Bodrum, her mevsim gidilesi gözde bir tatil beldemiz. Kimimiz “Nasılsa yazın giderim” düşüncesiyle Bodrum’u hep erteleniyor ve bu şirin kasabamızı keşfetmekten uzak kalıyor. Oysa Bodrum, Bahar mevsim görülmeye değer bir tatil yeri.

Bodrum Tatili İçin 7 Neden

Bodrum Otelleri

1. Güneş, yaz aylarında yakıp kavurucu bir etkiye sahipken, bahar aylarında adeta içinize damlıyor. Bir tişört, bir de serin bahar akşamlarında kullanacağınız bir sweat ile bunalmadan, ferah ferah rahat bir Bodrum tatili yaşayabiliyorsunuz.

2. Yaz aylarındaki çılgın kalabalık yüzünden adım atacak yer bulamazken, baharda yaza yeni hazırlanan mekanların ilk konukları olma keyfini yaşıyorsunuz. Boş masalar sizi bekliyor, isterseniz deniz kenarında, isterseniz barın hemen yanında istediğiniz yere oturuyorsunuz.

Bodrum-Tatil-Yapmak

3. Baharda deniz yeni yeni ısınmaya başlıyor. Su ne çok soğuk, ne de sıcak mu mevsim aralığında. Eğer denize girmeden tatil olmaz diyorsanız, istediğiniz plaja gidin, dilediğiniz şezlonga yayılın. Üstelik yaz mevsiminde sizden istenen giriş ücretini de vermek durumunda kalmıyorsunuz. Deniz biraz daha serin olabilir, ancak girince çıkmak istemeyeceksiniz. Su pırıl pırıl, kendinizi alamayacaksınız.

4. Yaz sıcağında kurumuş olan ağaçların ve bitki örtüsünün yerine, baharda yemyeşil bir doğa sizi bekliyor. Bahçelerin yanından geçerken mis gibi nergis kokusunu duyuyorsunuz. Bir tarafınız deniz, diğer tarafınız çiçek tarlası, bir masal gibi değil mi sizce de?

Bodrum-Tatili

5. Bodrum tarihi yerler bakımından oldukça zengin bir tatil beldesi. Yaz aylarında bu değerli yerleri sıcakta gezmek zor ve de çok kalabalık. Ancak bahar, tarihi yerleri gezmek için tam zamanı. Ilık hava, hafif esen rüzgarla tarihi yerleri gezerken ne sıcaklıyorsunuz, ne sıkılıyorsunuz. Tarihi yerlerin çevresinde gezerken, bembeyaz papatyalardan taç yapmak da cabası…

6. Bodrum otelleri restorasyon ve tadilatlarını daha yeni bitirmiş oluyor, bu sayede ilk misafirleri olmanın lüksüne sahipsiniz. Kar beyaz çarşafları neredeyse ilk siz kullanıyorsunuz. Bodrum otel fiyatları da yaza oranla çok daha uygun oluyor üstelik. Hem daha kaliteli bir hizmet alıyor, hem de daha uygun fiyata konaklama şansı yakalıyorsunuz.

Bodrum-Otel-Fiyatlar

7. Bodrum’da artık yaz aylarında trafik var! Baharda, henüz yazlıkçıların istilasına uğramayan Bodrum’da trafik henüz başlamamış oluyor. Yarımadayı dilediğiniz gibi gezebiliyor, istediğiniz her yere herhangi bir trafik sıkıntısı yaşamadan gidebiliyorsunuz.

Baharda Bodrum’un tadı bir başka oluyor doğrusu. Şimdiden hafta sonu için bir bahar kaçamağı planlayın ve yaz aylarının bunaltıcı sıcağı gelmeden, Bodrum’un uyanışını seyredin!

MaltaFlyista
Önceki İçerikSevgililer Günü Tatili
Sonraki İçerikMavi Tur Nedir? Mavi Yolculuk Nasıl Yapılır
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

7 Yorumlar

  1. Bodrum-Turgutreis yolu üzerindeki Antik Tiyatro, tiyatronun daha yukarısında ve yamaçta Helenistik ve Roma devrine ait kaya mezarları, Myndos Kapısı görülmeli. Bir de Sarnıçları görün derim.

  2. Zeki Müren’in Bodrum’daki evinin müzeye dönüştürülmesi ile ziyarete açılan Zeki Müren Sanat Müzesi’e uğrayın, usta sanatçıyı bir yadedin.

  3. Gümüşlük benim en favori yerim, özellikle de sonbaharda herkes elini ayağını çekmeye başlayınca çok daha seviyorum. Sükunet dolu, huzurlu bir yer.

Yanıt yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz