Bali Adası, daha hiç görmeden kendisine davet eden yerlerin başında geliyor. Medya, internet ve diğer gezginlerin etkisinden olsa gerek, adaya karşı müthiş bir merak içerisindeyim. Bali Adası, benim aklımda egzotik Asya olarak beliriyor. Kendisine münhasır gelenekleri ile dikkat çeken bu ada, 90 günlük Avustralya gezimden sonra ki rotam olacak.

Artık Okyanusya’dan Asya’ya açılma vakti. Yarın Bali adasının Denpasar şehrine Jetstar Havayolları ile akşam 19:30’da varacağım. Avustralya‘da geçen keyifli bir 3 ay sonrrasında, görmek istediğim ülkelerin başında gelen Endonezya’ya gidiyor olmak heyecan verici.

Eğer Endonezya vizesini kapıda alma işlemlerinde herhangi bir sorun olmazsa ülkede 2 ay seyahat etmeyi planlıyorum Sonrasındaki durağım ise büyük ihtimalle Malezya ve Singapur olacak.

Day 343: Avustralya:88. Darwin, 12 Temmuz 2011

Önceki blog yazısıKate ve Michael: Help Exchange
Sonraki blog yazısıCasuarina Coastal Park’ta Bisiklet Turu
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşığım Aslında veteriner hekimim, ayrıca bilgi yönetimi okudum, marka yönetimi üzerine MBA yaptım. 14 yıl çalıştığım şirketimle yolum 2009'da ayrılınca, tekrar bir işe girmek yerine hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gittim. 22 ay boyunca ülkeye dönmeden Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat ettim. O zamandan bu yana tam zamanlı seyahat edip gezi rehberleri hazırlıyorum.

4 YORUM

 1. Bali! Hayallerimdeki cennet durağı. Umuyorum gün gelecek ben de Bali’ye yola çıkıyorum diyebileceğim en kısa zamanda. Bu fotoğrafa baktığımda hissettiğim eşsiz duyguların çarpı 5 katını yaşayacağım orada. Öylesine dokunulmamışlık hissettiriyor ki insana, adeta büyülüyor. Gitmeden de dokunabiliyor insan yeşilliklerine.
  Muazzam.

 2. Endonezya’yi ve Asya’yi ben de cok merak ediyorum. Sayende biraz olsun bilgim ve kulturum artacak…
  Merakla bekliyorum seyahat gunluklerini. Guzel keyifli ve mutlu bir Asya seyahati diliyorum…

  Sen oralardeyken yolumu dusurmeye calisacagim ilk firsatta… Ne de olsa dalis keyfinin mukemmel oldugu yerler…

  Hayalim Endonezya Raja Ampat’ta dalis yapabilmek birgun…

  Öpuyorum, Sevgiler USA’den…

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın