Yeni Zelanda Güney Adası’nda, Aoraki/Mount Cook Milli Parkı içinde bulunan göz kamaştırıcı Mount Cook, 3754 metre yüksekliğiyle Yeni Zelanda’nın en yüksek dağı.

Güney Ada’da bulunan Aoraki/Mount Cook, 1887 gibi erken bir tarihte, bölgenin önemli bitki örtüsü ve rezervlerini korumak için kurulmuş. 1953 yılında  da  resmen milli park olarak ilan edilmiş.

Mount Cook Milli Parkı
Mount Cook Milli Parkı

4WD safari, buzul gölleri, tekne, at yürüyüşleri, balıkçılık, uçakla gözlem ve sayısız yürüyüş parkuru ile bir çok aktivitenin de tadının çıkarılabileceği en güzel tatil yerlerinden de biri. Yeni Zelanda’nın en büyük buzulunun da bulunduğu bu park, kış ve kayak turizmi için de popüler bir durak.

Aoraki/Mount Cook Milli Parkı
Aoraki/Mount Cook Milli Parkı
Aoraki Mount Cook
Aoraki Mount Cook

Yukarıdaki videoda, Aoraki/Mount Cook Milli Parkı’nda yaptığım 4 saatlik yürüyüş ve tırmanışı aktivitemin başlangıç görüntüleri vardır.

Önceki makaleHuka Falls, Taupo, Yeni Zelanda
Sonraki makaleInterislander Cook Strait Ferry
Seyahat Yazarı, Blogger. “Yolda olmak” duygusuna âşık birisi. 14 yıl çalıştığı şirketiyle yolları ayrılınca, hayallerinin peşine düşüp, uzak masal ülkesi Yeni Zelanda’ya gitti. 22 ay boyunca Okyanusya ve egzotik Asya ülkelerinde seyahat etti.

3 YORUMLAR

  1. İşte gidilesi yerler. Konu ne olursa olsun yaşadığınız yerden sıkıldıysan kaçma vaktiniz gelmiş demektir. Hayırlı yolculuklar. 🙂

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Please enter your comment!
Please enter your name here