Azerbaycan
Azerbaycan

Meersburg küçük bir kasaba olmasına rağmen sundukları çok daha fazla. Muhteşem coğrafi özellikleri ve romantik bölgeleri dışında bir çok müze de yer alıyor bu minik kasabada.

Kasabayı ziyaretimde Meersburg Medival Market kurulmuştu. Her tarafta kurulan pazar tezgahları, dekorlar ve yerel ortaçağ kıyafetleriyle insanlar burayı tam bir film setine dönüştürmüştü.

Altes Schloss, Meersburg, Almanya
Altes Schloss, Meersburg, Almanya

Altes Schloss (Eski Saray), 1548 yılına dayanan çok eski bir kale. Efsaneye göre bu muhteşem kalenin yapımı 7. yüzyıla, Merovingian kralı Dagobert’e dayanıyor.

Özel olarak satın alınmış olan bu ortaçağ kalesini ziyaret ettiğinizde Yeni Saray’dan (Neues Schloss) zariflik konusunda biraz aşağıda kalmış olduğunu fark ediyorsunuz. Ancak yine de biraz bakımsızmış gibi görünen bu tarihi dokunun içerisinde dolaşmak pek bir keyifli.

Altes Schloss, Meersburg
Altes Schloss, Meersburg
Altes Schloss, Meersburg, Almanya
Altes Schloss, Meersburg, Almanya

Bu sarayı kendi başınıza rahatlıkla gezebilirsiniz ve kalenin bütün olayı şövalyeler ve savaş silahları. Bunların dışında Alman şair Annette Von Droste-Hülshoff’un çalıştığı ve öldüğü odayı da görme şansınız var. Şair burada 8 yıl yaşamış.

Carlina-Leut denilen ve Haziran-Ekim ayları arasında düzenlenen etkinlikle Ortaçağ ve Rönesans döneminin müziklerini mum ışığı ve tarihi enstrümanlar ile sahneleniyor.

Meersburg‘un kuzey batısında müzeleriyle ünlü kasaba Unteruhldingen bulunuyor. Arkeoloji ve antik kültürlere ilgisi olanların seveceği bir yer.

Friedrichshafen havalimanı, Meersburg kasabasının 20 kilometre doğusunda yer alıyor. Türk Hava Yolları İstanbul ile Friedrichshafen arasında tarifeli seferler düzenliyor.


Altes Schloss, Meersburg

Batı kısmında gölün sonunda bulunan iki büyük ada olan Richenau ve Mainau pek hoş. İkisine de Meersburg yada Constance’dan rahatça ulaşılabiliyor. Mainau kelebekleriyle tanınan çok güzel bir ada. Reichenau’nun manastırları ve hikayesi ise büyüleyici. Bunun yanında sebze bahçeleri ve bir zamanlar çok meşhur olan şaraplarıyla da ünlü.

⇦ Önceki blog yazısıBir Ortaçağ Sahnesi: Meersburg
Sonraki blog yazısı ⇨Bir Film Atmosferi: Meersburg Ortaçağ Pazarı

10 YORUM 💬

  1. Evet almanya dablo gibidır çunku çalışırlar gimsenin eline bakmazlar giyımleride düzgundur eğlenmesinide bilirler her şeylerini bilanlı yabarlar

  2. Buralara kadar gelmısken Ren nehrı kenarında kı kücük sirin sehırleri görmemek olmaz, 1-2saatlık mesafedesiniz.

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın