Mount Rinjani, 3726 metre yüksekliğiyle Güney Asya’nın en popüler dağ tırmanışlarından birine sahip. Lombok Adası‘nın kuzey doğusunda bulunan bu aktif volkanik dağın zirvesinde 6 km genişliğinde bir krater bulunuyor. Zirvenin 700 metre kadar aşağısında, kraterde bulunan gölün hemen yanıbaşında Gunung Baru adında aktif yanardağ bulunuyor.

Mount Rinjani, Endonezya‘nın ikinci en yüksek yanardağı. Milyonlarca yıllık patlamalar ve zaman içerisindeki erozyonlarla birlikte oluşan manzara her yıl binlerce turisti buraya çekiyor. Bu bölge 1997 yılında milli park alanı olarak ilan edilmiş.

Mount-Rinjani_Rinjani-Dağı_Lombok_Endonezya_Indonesia

Endonezya‘nın Lombok adasında yapılması gereken en önemli aktivite olan, aktif volkanik Rinjani Dağı’nın zirvesine tırmanmak amacındayız. Yol arkadaşım Farid ile birlikte, dün Gili Adaları’ndan Senggigi kasabasına geldik. Burası dinlenmek, internet gerektiren işleri halletmek ve yüzüp dinlenmek için ekonomik bir yer. Son bir kaç gündür Hollandalı arkadaşım Farid ile seyahat acentaları ile pazarlık halindeyiz. 2 gece 3 gün veya 3 gece 4 gün şeklinde tırmanma turları var. Profesyonel kılavuz ve kamp gereçlerini ve yiyecekleri taşıyacak taşıyıcılarla birlikte 3726 metre yüksekliğindeki dağa tırmanılıyor. Sağlıklı olmanın yanında, oldukça da iyi bir kondüsyon durumu gerektiriyor.

Mount Rinjani

Bize önerilen fiyatlar 2.000.000 Rupiah ile 900.000 Rupiah (300-175 TL) arasında değişiyor. Kaliteli ve güvenli hizmet vermenin yanında en uygun fiyatlı olanının arayışı içerisindeyiz. Gün içinde karar verip yarın tırmanış için gidebiliriz.

Yürüyüş, tırmanma, kamp yapma, hem sıcak hem de soğuk krater gölünde yüzme, gündoğumu ve günbatımını izleme, maymunlarla bir arada olmak gibi heyecan verici aktiviteleri umarım keyifli ve sağlıklı bir şekilde başarabiliriz.

Day 360, Endonezya:18 Senggigi, Lombok. 30 Temmuz 2011

5 YORUM 💬

  1. umarım fiyatı minimum da tutup çok güzel bir tırmanış olur. olur da biz de o tırmanışın fotoğraflarını görür yazısını okuruz. okunuz açık olsun.. kazasız belasız inşallah..

    unutmadan.. pazarlık sünnettir. edin ettirin 🙂

  2. Good luck with your climb! The volcano I hope to see in Costa Rica is not climbable because it’s too active and dangerous, but I might get to see lava from a safe distance……

💬 DÜŞÜNCELERİNİZİ BENİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın