malta

Avustralya‘nın en ünlü doğal yapısı olup Aborjinler için kutsal sayılan Ayers Rock/Uluru‘ya gitmek zamanı. Yarın sabah araç kiralayıp 5-6 saatlik uzaklıktaki Kings Kanyon’a sonra da dünyanın en büyük kayası olarak da bahsedilen Ayers Rock’ın yer aldığı Kata Tjuta National Park’a gidiyoruz.

Yeni Zelandalı arkadaşım Laurie ile birlikte, Alice Springs’tte kaldığımız YHA Hostelinin ilan panosuna yol arkadaşı aradığımız bilgisini dün asmıştık, internete de ilan vermiştik. İlanlardan bizi bulan Avustralyalı  Benjamin de yarın bize katılacak.

   

Adelaide’den Darwin’e uçmak yerine, 3000 km yolu otobüsle kat etmemin sebebi; bu dünyanın en büyük çakıl taşı olarak geçen Uluru’yu görmek içindi. Yanımıza uyku tulumumu ve çadırlar aldık. Gündüzün çöl sıcağında Ulusal parkı gezdikten sonra, eksilerde seyreden havada 2 gece kamp yapıp, sonra da tekrar Alice Springs’e geri döneceğiz.

3 YORUM

  1. Beni instagramdan takip edin @yoldaolmak

    150,8k Takipçiler
    Takip et
       
     
  2. Aborjinlerin de nesli yok olmak üzere, her yıl dilleri de kaybolup gidiyor. Dünyanın en eski kültürü dediğiniz gibi ama gözümüzün önünde yitip gidiyorlar. Beyaz kültür her şeyi yuttu yeni dünya ülkelerinde.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!

Lütfen yorumunuzu yazın
Adınızı buraya yazın