Paylaş

Tayland gece hayatı, Tayland’ı turizm konusunda bu kadar çekici hale getiren en önemli şeylerden birisi. Dünyanın ünlü turizm ve tatil ülkelerinden birisi olan Tayland, ünlü gece hayatı ve eğlence dünyası ile de Güney Asya’nın gözde ülkesi. Hizmet sektöründe oldukça başarılı olan Tayland çok kaliteli gece hayatı ve eğlence sunuyor.

Unutulmayacak Tayland gece hayatı vaadeden şehirler ise Bangkok, Phuket ve Pattaya. Bunlar içerisinde Tayland’ın en ünlü gece hayatının da yaşandığı yeri ise dünyaca ünlü şehir Pattaya. Sokaklarında binlerce Thaili kızın, yoldan geçenleri eğlenmeye davet ettiği şehir Sin City olarak geçiyor, yani günah şehri.

Tayland gece hayatı

Gece hayatının oldukça gelişmiş olduğu Pattaya, oldukça renkli ve hareketli bir gece hayatı atmosferine sahip. Tayland gece hayatı‘nın kalbi Pattaya şehri; Pattaya gece hayatının kalbi ise Walking Street Sokağı. Pattaya gece hayatının en hareketli olduğu bölge olan Walking Street, uluslararası ünlü DJ’lerin çalıştığı club ve discolar biri birinden renkli erotik dans ve şovlara sahne oluyor.

Canlı müzik dinlenebilen mekanlar da Pattaya’da oldukça popüler. Walking Street’teki kulüp, bar ve diskoların bazıları, haftanın hemen her günü belirli saatlerde caz, pop, rock, blues ve soul müzik türlerinde canlı müzik performansları sunuyor.

Pattaya oldukça güvenli bir şehir, eğlenmeyi seven ziyaretçiler; tüm gece dâhi korkmadan gönüllerince şehri keşfedebilirler. Şehirde eğlence mekânları, saat 02.00’ye kadar açık, ancak bazıları sabahın ilk ışıklarına kadar hınca hınç dolu olabiliyor.

Sadece gece hayatı ile değil, doğal güzellikleriyle de oldukça rağbet gören Pattaya, Bangkok merkeze 150 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Deniz, kum ve güneş üçlüsüyle dünyanın farklı yerlerinden gelen misafirleri ağırlayan Pattaya, çok sayıda butik otel, tatil köyleri ve  birçok lüks otelle her tür konaklama ihtiyacına cevap verebilecek özellikte.

Pattaya-Gece-Hayatı-Tayland - Dipnot tablet

Pattaya-Gece-Hayatı-Tayland Gece HayatıPattaya-Gece-Hayatı-Tayland Gece Hayatı

Bangkok-Gece-Hayatı-Bangkok-GeceleriPattaya-Geceleri-Tayland Geceleri

Pattaya-Night-Life-Thailand-Night-Life

Pattaya-Night-Thailand-Nights

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dipnot Tablet

Farklı habercilik anlayışını özgün tasarımıyla birleştirerek kendine has bir yayıncılık anlayışı getirmiş olan Dipnot Tablet‘de Sin City: Pattaya adlı yazım Dipnot Tablet 64. Sayıda yayınlandı. Klasik dergilerin dijital ortama aktarılmış halinden farklı olan Dipnot Tablet‘de güncel yazı ve içerikler ses, müzik, video ve fotoğraflarla zenginleştirilerek okuyucularına sunuluyor.

12 YORUMLAR

 1. Elinize sağlık. “sayenizde gitmiş kadar oldum:)” demekle kalmayıp, biletimi ayırıp uçağa atlayacağım:) fazla gaza geldim sanırım ya :/

 2. TAYLAND GERÇEKLERİ, MUTLAKA OKUYUN

  Tayland genel olarak görünürde güvenli bir ülke sayilir Silahlı soygun, tecavüz, taciz gibi hadiseler az gibi, ancak gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi, burada da turistlerden geçimini sağlayan dolandırıcılar var. ve dolandırıcılık özelikle pattaya phuket ve bangok esnafına dahil tam sinmiş durumda taxsicisinden tutunda oteldeki belboyuna kadar yolsuzluk; rüşvet yaygın olduğu için yasalara uygun davranmaya özellikle dikkat etmek gerekiyor. Yere çöp atmak, motosiklet kullanırken kask takmamak ve Thaili biriyle kavga etmek gibi hareketler polislerin rüşvet koparmak için yapmanızı beklediği davranışlar.

  DİKAT BURAYI MUTLAKA OKUYUN

  1) Gogo barların önüne 20 yaşındaki kizlari koyuyorlar müşterileri yanıltıp çekmek için sizde içerdekiler de öyledir zanedip girdiğinizde 30 40 lık abalalar sizi karşılıyor genelde minyon tipli olduklari icin iyi yuturuyorlar ve her konuştuğunuz kiz size bu isi yeni yapmaya basladim hikayesini anlatacaktır inanmayin

  2) Girer girmez bişey içmeden çıkamasınız çıkarsanız küfürü basıyorlar en ucuz bira 4 $ civarı sonra hemen yanınıza bir abla yanaşıyor bişey ismarlamınızı istiyor yada siz beyendiğinizi çagiriyorsunuz kizlar numarali zaten sonra o kız arkadaşını çagiriyor oda arkadaşını çağırıyor bir bakmasınız masada 5 abla olmuş 4$ la başlayan hesap olmuş 200 $

  3) Diyelim kızı otele götürmek istiyorsunuz burda başliyor dondırıcılık abla fiatını söylüyor kısa zaman fiatim diyor 100$ ve siz tamam derseniz birde bara kiz için 30$ ödüyorsunuz kaldiginiz otele gitiniz otele de sadece kız için 30$ ödüyorsunuz sonra işiniz bitikten sonra diyelim 2 saat kaldi ve sizde 100$ verdiniz hemen 100$ daha istiyor niye diyorsunuz çünkü uzun zaman kaldim diyor ve asla o parayı almadan gitmiyor polis çağirsaniz birde 100$ da ona bayılıyornuz yoksa karakoluk oldunuzmu vay halinize yani uzun zaman ve kısa zaman ayağıyla o gece size 500 $ a patlayabiliyor

  4) Restauranta gitiniz yemek yediniz ortalama 35 vaya 50$ 2 kişilik iyi yemek fiatı buraya kadar normal hesabi ödediniz çıkarken teşekür edip görüşürüz diyorsunuz 3 gün sonra tekrar ayni yere geldiniz yine yemek falan ve hesap istiyorsunuz aaa gelen iki adisyon var bu ne diyorsunuz cvp siz 3 gün önce çıkarken gelecez demiştiniz ama gelmediz bu size ayrılan masanın hesabı ve inanın onu tıpş tıpış ödüyorsunuz hemde iki kati

  5) Tasiye bindiniz gideceginiz yerin kartvizitini verdiniz fiata anlaştiniz diyelim 15 $ taksi size sormadan haberiniz olmadan anlaşmalı bir kuyumcuya veya showpinge götürüyor zorla tüm israrlara rağman diyelimki inmediniz arabada ve geri döndünüz sizi götüreceği adrese birakyor anlaştığınız 15$ veriyorsunuz taxsici araçtan inip sizden toplam 45 $ istiyor tabiki tartşmaya başliyorsunuz ve tabi benim olayda ben polis çağırdım olayı anlatım ve polis aynen şunu söyledi sonuçta sizi orayada götürmüş benzin ve zaman harcamiş onun için ödeyin diyor ve ödüyoruz şaka gibi.

 3. Sabahtan beri Tayland yazılarınızın arasında kayboldum. Siz adan zeye bir kitap yazsanız yanımızda taşısak ne güzel olur. Tayland ile ilgili hiçbir kitap yok. İlk satın alan olacağıma söz veririm :)

 4. Bangkok da Pattaya kadar güzeldi. Keşke daha fazla gezebilseydim. Son derece modern ve ilginç bir şehir.

   • Her 3 şehirde de bulundum, Bangkok, Pattaya ve Phuket.

    Bangkok büyük şehir, kalabalık, kısa süreli gelenler için yorucu bir şehir olur kanımca. 2 gece yeterlidir, Soi Cowboy görülmeli benden tavsiye.

    Phuket tatil yeridir, plajları çok güzel, gez gez bitmez, şaşırdım hangisine gideyim. Gece hayatı sadece 1 yolda bulunuyor, en azından bana öyle geldi, kalabalık ve gürültülü. Pattaya ile yarışamaz bile.

    Tayland gece hayatı denince benim aklıma 1 numarada Pattaya gelir. Gece hayatı meraklılarının yeri, bol keseden para harcayanlar, çılgınlar orada. Öylesi bir şehri hiçbir yerde görmedim. Amsterdam red Light District bile Pattaya Walking Street ile boy ölçüşemez.

    Nacizane bunlar da benim görüşlerim.

DÜŞÜNCELERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞIN, YORUM YAZIN!